Wybór głośników

makol58

New member
witam
zastanawiam się nad skompletowaniem takiego zestawu: amplituner SONY STR DG820 oraz kolumny TAGA TAV 605 + TSW 100/150. Wielkośc pokoju to ok. 25m2, będę używac tego zastawu głównie z ps3(gry, filmy) oraz troszkę muzyki(blues,reggae,rock). Czy jest szansa, że będę zadowolony? Z góry dziękuję.

makol58 napisał:
witam
zastanawiam się nad skompletowaniem takiego zestawu: amplituner SONY STR DG820 oraz kolumny TAGA TAV 605 + TSW 100/150. Wielkośc pokoju to ok. 25m2, będę używac tego zastawu głównie z ps3(gry, filmy) oraz troszkę muzyki(blues,reggae,rock). Czy jest szansa, że będę zadowolony? Z góry dziękuję.
Pomoże ktoś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ja ostatnio sluchalem roznych kolumn, w szczegolnosci te ktore tutaj osoby polecaja i powiem ze bym nie wybral tak jak oni mowia, glosniki musza byc dopasowane do Ciebie, a nie Ty do nich, najlepiej odsluch, teraz to wiem.
 

Lexx

New member
Witam
Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu kolumn. Oto dane:
- amplituner Onkyo 576 + Onkyo DVD 506
- pokój ok 20 m2
- zastosowanie - muzyka i kino 50/50
- chciałbym uniknąć zakupu subwoofera i dlatego skłaniam się ku zestawowi 5.0
- granica budżetu - 2000 PLN
- co ważne - przody nie mogą byc szersze niż 19 cm

To na czym mi zależy to czystość dźwięku w średnich i wysokich partiach.
Mam w tej chwili głównego faworyta jakim jest zestaw Jamo 606. W grę wchodzi również droższy zestaw Kef C5 lub Klipsch Reference 52.
Jeśli ktoś z Was mógłby mi doradzić co wybrać - będę wdzięczny.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
rany jak Ty piszesz o jamo 606 czystosc dzwieku, a zaraz tam dalej kef C5 rany Ty wiesz co piszesz, te jamo 606 do stereo to pudlo jest, kef to przebicie i nie ma co porownywac inna szkola, posluchaj te jamo i kef a sam zobaczysz
 

Lexx

New member
Co do jakości to przecież nigdzie nie piszę, że KEF jest gorszy od Jamo. Sęk w tym, że w przodach KEF-a są dwa głośniczki 13 cm plus wysokotonowa mandarynka. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby w miarę dobrze zagrały mi tu basy. Jamo 606 ma system trójdrożny z głośnikiem niskotonowym o średnicy 203 mm, a jak już wcześniej pisałem chciałbym uniknąć subwoofera.
Jeśli uważasz (lub ktokolwiek inny), że mimo wszystko bardziej opłaca się zainwestować w KEF-a lub w coś innego to proszę o opinie - jestem otwarty na sugestie, bo znam się na tym na pewno mniej niż większość z was.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lexx

New member
Po temacie - kupiłem KEF-y C5. Nie jestem audiofilem, ale różnicę między nimi a Jamo 606 usłyszałby chyba nawet 90-cio letni dziadek, który przepracował pół życia przy obsłudze młota pneumatycznego.
 

radzique

New member
a co jest z róznej półki cenowej ?

Ja kupiłem zestaw C7, C6 i C3 400 zł drożej niż płaciłbym za zestaw na jamo 606,
Więc przy zestawie C5, C6 i C1 na tyłach powinno być to samo albo taniej od Jamo.

Tak czy siak ja wybierając między Jamo a Kef C7 nie miałem żadnych wątpliwości.
 

daro2008

New member
radzique napisał:
a co jest z róznej półki cenowej ?

Ja kupiłem zestaw C7, C6 i C3 400 zł drożej niż płaciłbym za zestaw na jamo 606,
Więc przy zestawie C5, C6 i C1 na tyłach powinno być to samo albo taniej od Jamo.

Tak czy siak ja wybierając między Jamo a Kef C7 nie miałem żadnych wątpliwości.


A gdzie takie ceny?, zestaw na C7 400 zł drożej od Jamo 606, czyli jakieś 2,3 tys.
Daj znać gdzie kupiłeś, bo sam chętnie skorzystam z takiej oferty.
 

Rudeford

New member
Chyba w sklepie Koris – Poznań, fajny sklep i obsługa, choć jeden z panów był troszkę powolny ale skuteczny:). Sam byłem u nich na odsłuchu kilku kolumn ale niestety mnie nie udało się wynegocjować tak dobrej ceny na KEFy. Był to okres akurat wtedy gdy ceny sprzętu RTV podskoczyły w górę. Na marginesie dodam, że największe wrażenie z kolumn podstawkowych (takie także wchodziły w grę) zrobiły na mnie Monitor Audio Bronze BR 2.
 

radzique

New member
Dokładnie w Korisie,

Może faktycznie ceny podskoczyły teraz, anyway ja za zestaw z C7 i C3 na tyłach plus C6 dałem 2200 pln. Posłuchałem sobie z Jamo 606 i JBL e60 i wybór był prosty.
Dodatkow bass reflex z przodu i dużo łatwiej je ustawić.
 

Lexx

New member
To faktycznie masz świetną cenę, bo ja za tyle samo mam ten sam zestaw ale z C5 na przodzie. Też myślałem o C7, ale różnicy wielkiej w jakości dźwięku nie było, a poza tym C7 by mi się nie zmieściły (liczył się każdy centymetr szerokości).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zt73

New member
Dobranie kolumn do zestawu

Witam serdecznie, proszę o pomoc od dwóch lat wykorzystuje wzmacniacz Marantz sr4001 z zestawem głośników Eltax Summit 5.0. Chciałbym wymienić głośniki, a podstawowym parametrem ma być wysoka dynamika przy słuchaniu stosunkowo cichym słuchaniu. Co polecacie do 5k. z subwooferem.
 

don111

Banned
ze słabego amplitunera nie oczekuj takich rzeczy jak wysoka dynamika przy cichym słuchaniu... ale spróbuj z wysokoefektywnymi kolumnami - Klipsch RF / Paradigm Monitor, niekoniecznie z subami tej samej marki
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Efektywność i dynamika to dwie różne rzeczy. Rozumiem, że Eltaxy przy cichym słuchaniu grają płasko, a ty chcesz trochę basu?
 

don111

Banned
pewnie to nie reguła ale często większa efektywność przekłada się na lepszą dynamikę jeśli kolumny zasilane są słabym piecykiem
 

krzysztofn

New member
Zamierzam kupić ampli HK 255 lub Denon 1910 i jakieś małe głosniki (mały pokój). Zastanawiałem się nad Kef 2005.2 a może coś innego mi doradzicie.
proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
 
Do góry