Wybór głośników

SławekSS

New member
Bez reklam
Dzieki Don111, ale pytam o róźnicę pomiedzy Phantomami v.3 a Monitorami v.6.
Wiem, że odsłuch i jeszcze raz odsłuch da mi porównanie, ale zawsze warto poznać opinię innych :)

Co do reszty, to czytałem gdzieś o tych słomkach. Ostatecznie zawsze można pokombinować.
 

don111

Banned
raczej nikt ich nie słuchał bo to jest nowość, w dodatku ta seria jest mało popularna także jak nie odsłuchasz sam to nikt Ci nie powie jak grają
ja przypuszczam tylko jak mogą grać na podstawie tego że ich przetworniki są dosyć podobne do wersji v4 Monitorów (miałem je wcześniej)
 

Gregys

New member
Już pomalutku zaczynam być zdesperowany i rozpatruję kolumny spoza mojego zasięgu cenowego :)
Przypominam jednostkę napędową: yamaha rx-v459 (może kiedyś wymienię) czy zagrają z nią Focal 714v i czy warto ewentualnie dopłacić do Focala 716v? Pokój 3x5 - kolumny stoją na dłuższej ścianie. Obydwa zestawy są dla mnie za drogie ale zastanawiam się nad ratami. W końcu to zakup na dłuższy czas.

[edit]
A jak z KEF IQ5 lub IQ50?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
moim zdaniem do niskiego amplitunera taki zakup nie ma sensu, chyba że w przyszłości zmienisz amplituner na taki z pre out i dokupisz wzmacniacz
po prostu na wzmacniaczu różnica między np Focalami a Kodami za 700zł może być bardzo duża a na amplitunerze niewielka...
co do Focal 714v a 716v to różnica jest w rozciągnięciu basu, większy model ma bardziej swobodny i niżej schodzący, w 15m zagrałyby nieźle obydwa modele... ja bym raczej wolał dopłacić do 716v
KEFy to inna szkoła brzmienia, więcej średnicy, lepsza przestrzeń, mniejsza dynamika - do spokojnych brzmień będą lepsze od Focali
 

Gregys

New member
Wielkie dzięki don111. Koniec końców zdecyduję się chyba na Paradigm 7v6. Będę się tylko musiał uporać z tylnym bass refleksem (nie odjadę więcej niż 20 cm od ściany). Widzę, że znasz różne sztuczki - jakby co to pozwolę sobie jeszcze Ciebie pomęczyć ;)
 

Siemano

Member
Czesc.
Dziekuje wszystkim za pomoc i porady.
W koncu zdecydowalem sie na zakup zestawu 5.0 Monitor Audio BR 6.
Jako surroud mam Br-EX'y.
Ogolnie opinie i recenzje czytalem bardzo pochlebne na temat MA BR6 ale tez duzym czynnikiem bylo to ze znalazlem w Danii sklep z tymi kolumnami w ktorym ceny byly konkurencyjne do tych od np Loco. Mialem zamawiac z Polski ale przesylka sama kosztowala by mnie okolo 1300 zl. Najpierw proponowali mi troche drozszego ampli Marantza 5003 do tych kolumn ale nie bylo go w czarnym kolorze wiec wzialem Yamahe 663 ktorą tez duzo ludzi tutaj chwali.
Sprzecik gra przepieknie na moich 28 m2 w bloku.
Jako kino domowe bajka. Zaprosilem znajomych na filmik. Byly motywy ze rozgladali sie co jakis czas na boki. hehe. Efekty surround na malinie. Dzwiek jest czysty. Detale slychac nawet na niskiej glosnosci. I o to mi chodzilo. A czasami przy akcji jakiejs w filmie basik tez pieknie zagra.
Sprzet podlaczylem optykiem do kompa.
Mam tylko maly problem ze na niektorych filmach 1080p w mkv zdaza sie ze dzwiek na ulamek sekundy zanika i tak samo na yamaszce mryga na chwilke polaczenie. Musze to rozkminic. Czytalem troche na necie i mysle ze moze to byc wina mojej zintegrowanej karty dzwiekowej. Soundmax. Plyte glowna mam Asusa P5Q deluxe. Sprobuje zaktualizowac sterowniki. A moze dokupie jakiegos soundblastera jesli to rozwiaze problem. Zreszta bardzo rzadko sie to zdaza. Ale troche mnie wkurza. Chcialbym zeby bylo perfekt. Jesli slyszeliscie wczesniej o podobnym problemie prosze napiszcie.

Muzyczka na tych kolumnach gra tez wspaniale. Nie umiem opisywac tych wszystkich cech kolumn jak niektorzy znawcy ale powiem poprostu ze maluje sie mi banan na twarzy za kazdym razem.

Pilot do Yamahy mi sie raczej nie podoba. Jest wielki. Przyciskow wiecej niz na ruskim pilocie uniwersalnym. I takie tez wrazenie mam jak go trzymam w reku. Jak spuchnieta wersja pilota kupionego na bazarze za 20 ziko. hehe.



Kumpel odsluchal u mnie tych kolumienek i od razu zdecydowal sie na zakup frontow do siebie do domku.

Mam za to jeszcze pytanie o subwoofer. Jaki polecacie do tego zestawu. W sklepie sprzedawca nie polecal mi Br W10. Powiedzial ze do tego zestawu W10 jest wedlug niego za slaby zeby wybic sie na tle tych kolumn ktore same w sobie maja mocny bas. A co wy polecacie mi. Chce konkretnie poczuc te ekspozje w filmach.
 

don111

Banned
jeśli nie masz zamiaru używać suba do muzyki tylko do filmów to nawet wskazane jest kupić coś mocniejszego za pół ceny tego firmowego suba MA

Gregys napisał:
Wielkie dzięki don111. Koniec końców zdecyduję się chyba na Paradigm 7v6. Będę się tylko musiał uporać z tylnym bass refleksem (nie odjadę więcej niż 20 cm od ściany). Widzę, że znasz różne sztuczki - jakby co to pozwolę sobie jeszcze Ciebie pomęczyć ;)
ok ;)
ja bym się jednak poważnie zastanowił nad Titanami, wymagają co prawda jeszcze podstawek, ale problem bas reflexu zupełnie odpada bo mają go z przodu, mniejsza skrzynka - większy głośnik, łatwiej znikną w tych 15m zachowując podobną moc, prawdopodobnie tymczasowo z Yamahą lepiej też by zagrały (powinny być łatwiejsze do wysterowania)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SławekSS

New member
Bez reklam
A ja zauwazyłem dziś dziwna rzecz. Mam głosniki i ampli jak w podpisie. Dziś słuchałem sobie jedna z płyt Ozziego w samochodzie na fabrycznym radiu z CD(nissan) i głosnikami w dzwiach. Jakość basu łącznie z uderzeniem stopy rewelacyjna w porównaniu z yamahą i dm602. Ta sama płyta w CD yamaha CDX-890 i pozostałym sprzetem jest do d.... . Basu prawie wcale nie ma, a uderzenie stopy jest raczej w domysle niz faktycznie. Nadmienie, ze wcześniej miałem te same głośniki i CD tylko wzmacniacz inny(AX-590) i basu było wiecej, ale tez niesatysfakcjonujaco. Nie ma tego uderzenia stopy.
Dochodzę do wniosku, ze to nie wina głosników, tylko sprzet yamahy tak gra. Maksymalnie tłumi uderzenia basu, nie ma tego kopa. Wyglada na maksymalns kompresję, albo zasilacz nie potrafi dostarczyć odpowiedniej mocy.
 

Gregys

New member
don111 napisał:
ja bym się jednak poważnie zastanowił nad Titanami

Jakbyś czytał w moich myślach - wczoraj zamówiłem Titany :) Jeżeli to nie zagra tak jak chcę, to biorę raty i stanie HK 255 i Monitor Audio RS6. Wielkie dzięki za pomoc i cierpliwość dla blackninja i don111. Zdecydowanie nie należę do zdecydowanych... :-D
 

don111

Banned
jeśli coś tu ma nie zagrać to winny będzie tylko i wyłącznie ampli Yamahy... skoro i tak jest w planach to szkoda że tego HK 255 nie kupiłeś od razu.... on też nie wykorzysta do końca potencjału kolumn ale jeśli chodzi o muzykę to nie ma co go porównywać z tym modelem Yamahy
 

MadOnion

New member
CA .. i jakie kolumny do tego

Witam

Przeglądam forum i nic .. zamiast eliminowac pewne rozwiązania .. pojawiają się inne konfiguracje, pomysły. idde.
A ja tylko chce do Cambridge'a AZUR 640 (którego jeszcze nie mam ale niebawem do mnie dojedzie) podpiąc godny jemu sprzęt.
Z tym że warunki mieszkaniowe są lekko specyficzne.
Sprzęt będzie stał w salonie wielkości ok. 30m2 połaczonym (dzieli kawałek sciany i wielkie ddrzwi przesuwne) z drugim pokojem (ok 40m2) Wszystko ok. 3m wysokie. Pierwotnie mysląłem zakupić JBL ES 90 ale skutecznie niektórzy z Was przekonywali,że to chyba jednak nie jest sprzęt marzeń....
Tak więc co ... ???
Oczywscie zastosowanie to 50/50 :roll:
 

dude0666

New member
witam
mam zestaw CA Azur 640 v2 cd z wzmacniaczem,po odsłuchach kupiłem KEF Q5,rewelacja...
przy odsłuchach odpadły Monitor Audio RS6,Celestion F38,Mission 34 i 35...
pokój ma 20 m2 więc może do Twojego salonu KEF Q7... tylko odsłuch,powodzenia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MadOnion

New member
He he .. to posłuchałeś tego trochę:grin:
Słyszałem że całkiem nieźle radza sobie Klipsch i Dali
Co do Twoich KEF - masz stereo czy całe kino domowe.
Bo tak sobie kombunuję aby kupić naprawdę konkretne fronty, może tez suba a satelity i centrala troche słabszego - niestety mam kotwicę budżetową ...:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dude0666

New member
stereo:twisted:

kino domowe mam osobno,Denon 1909 plus front JBL E80 sub ES250 reszta tez ES,caly system 7.1
CA Azur 640 z ampli 1909 i JBL nie dało się słuchać,masakra,więc zdecydowałem dokupić reszte do stereo i zbudowałem osobny zestaw:-D

ps; Dali Ikon 6 słuchałem wcześniej,ale w innej konfiguracji,kolumny nie dla mnie niestety,każdy ma inne upodobania,tak już jest...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MadOnion

New member
Panowie
Może ktoś mi wyjasni. Oczywiscie z praktycznego punktu widzenia bo eoretycznie w specyfikacji róznice widać , w cenie także.
A mianowicie jaka jest róznica miedzy KEF IQ 9 a IQ 90
Są dostępne oba modele na rynku, óznica w cenie równiez jest i wskazywałoby to na to iz IQ9 jest słabszym bratem 90-tki.... ??!!!
:roll: :hmm:
 

AvataR

Banned
Poczatkowo jak wchodzily na rynek glosniki z serii iQ90 ogolnie powszechne bylo twierdzenie ze sa one gorsze od iQ9 ... z czasem jak sie wygrzaly u nabywcow okazywalo sie ze dzwiek jednak jest o troche lepszy. Bardziej precyzyjny , bardziej detaliczny .... Bas z oczywistych przyczyn rowniez jest lepszy niz w serii iQ9 - o troche ale jest. W zasadzie to jest najwazniejsza zmiana bo to bylo najwiekszym mankamentem KEFa. Zreszta zobacz glosnik basowy w najdrozszej serii KEFa Reference - jakby nie bylo jest podobny do obecnego aktualnie w KEFach serii iQ ;) Choc oczywiscie w serii reference sa to inne lepsze materialy :p

:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

MadOnion

New member
Widze że trzymasz ręke na pulsie ... ;) :D
Dzieki za szybką odpowiedź
A tak z innej beczki - rozważam zakup PSW 3500 u ciebie ... ale te kolory ... :(
Tymczasem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wojtaszu

New member
Witam

właśnie stałem się posiadaczem kolumn CANTON CHRONO 509 DC.
Po wielu odsłuchach (Monitor audio, Kef, Tannoy .....) zdecydowałem sie własnie na te kolumienki. Napedzane są amplitunerem denona avr 1909.
W domu miałem nawet przez kilka godzin kolumny dali ikon 6 i niestety musiałem je zwrocic gdyz miały malo basu :( podczas odsłuchu było niby ok i dlatego zamowiłemale. W domu jak je podpielem bylem rozczarowany.
Cantony maja o jeden glosnik niskotonowy wiecej w stosunku do dali i glosniki te maja wieksza srednice takze teraz poziom basu jest super.
Kolumienki graja przepieknie, bardzo dobrze dbają o szczegóły, bardzo przyjemni sie ich słucha nawet godzinami.
Polecam i pamietajcie odsłuch jest najważniejszy, nich wybor glosnikow bedzie wyborem waszych uszu i tylko tego sie trzymajcie, nie dajcie sie zasugerować sprzedawcą!!!
 

wojtaszu

New member
odsłuchu dokonywałem akurat na wzmacniaczu stereofonicznym dobrej marki oraz dobrej klasy a potem dla porównania na dokładnie takim amplitunerze jaki mam w domu i powiem ze roznica jest ale nie jest ona na tyle duża zeby przekreslac amplituner w stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry