Wybór głośników

Pakolo

Active member
Bez reklam
No teraz cena niska. Jakiś czas temu byłem zauroczony JBLami Studio 580, ale teraz ciężko dostępne.
 

m@rcin

Member
Chciałbym potwierdzić wielokrotnie padające na tym forum hasło: "ODSŁUCH NAJWAŻNIEJSZY". Mając kolumny Jamo 628 wartości ok. 1200 zł chciałem wymienić na takie do 8 k. Pojechałem na odsłuch Focal Aria 926, Dali Opticon 6, Tannoy XT8F, Dynaudio Emit 30 i okazało się, że żadne z nich mi się tak nie podobały w odsłuchu jak moje Jamo... A mało co nie kupiłem kolumn za 8k tylko na podstawie opinii na forum. A tak 8k zaoszczędzone.
A czy porównywałeś swoje Jamo w tym samym pokoju odsłuchowym co wyżej wymienione kolumny?
 

koper711

Member
Tylko dlatego odważyłem się napisać o odczuciach, że jestem tu anonimowy bo zdawałem sobie sprawę, że targnąłem się na świętość, włożyłem kij w mrowisko. Ale też nie wstydzę się przyznać, że może nie tylko nie jestem audiofilem ale wręcz nie znam się na dobrej jakości dźwięku...No cóż poradzę. Ale byłem bardzo zadowolony po zmienie ampli na wzmaka stereo i w tym przypadku odczułem dużą zmianę na plus. Myślałem , że zmiana kolumn też da taką zmianę a tu taka niespodzianka. Co do warunków odsłuchów to zabrałem swój wzmak BC Acoustique EX 322D do Audio Stylu i Mega Hz w K-cach gdzie źródłem były odtwarzacze CD Arcam i Naim, kable z pewnością lepsze niż moje zwykłe, płyty CD Pink Floyd: DSoTM i The Wall. Ja chyba lubię wysokie tony, bo wydawało mi się, że te kolumny jakby były przykryte kocem, za dużo średnich a za mało skrajnych niskich i wysokich? Jakbym już musiał to najlepiej w gust trafiły mi dali opticon 6, oczywiście nie słyszałem w tych pokojach odsłuchowych moich Jamo. Chciałem tylko na swoim przykładzie dać radę innym aby nie kupowali kolumn w ciemno.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To, że kolumn w ciemno się nie kupuje, to oczywista oczywistość.
Co do meritum, to nikt tu z nas nie jest audiofilem z krwi i kości i wierz mi, że nikt by nie wydawał kilku tyś. więcej ot tak, dla dobrego samopoczucia.
To są realne różnice, ale być może, że nie słyszalne dla Ciebie.
Ja na Twoim miejscu bym się cieszył, bez cienia złośliwości.
Więcej kasy na inne przyjemności.
Ja bynajmniej słyszę sporo, ale na szczęście rozróżniam cienką granice pomiędzy audiovoodoo, a faktycznym przyrostem jakości brzmienia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To, że kolumn w ciemno się nie kupuje, to oczywista oczywistość.

Ojtam ojtam. Troche testow i opinni poszukac i mozna kupic. Ja kupilem i nie nazekam, dlaczego nie nazekam a bo dlatego ze innych nie sluchalem wiec mnie nie boli ze kupilem gorsze huehuehue....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt, to też jest dobre rozwiązanie. W końcu czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
To tak jak baba którą facet leje, a ona myśli, że lepszego nie znajdzie ; )
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To, że kolumn w ciemno się nie kupuje, to oczywista oczywistość.
Co do meritum, to nikt tu z nas nie jest audiofilem z krwi i kości i wierz mi, że nikt by nie wydawał kilku tyś. więcej ot tak, dla dobrego samopoczucia.
To są realne różnice, ale być może, że nie słyszalne dla Ciebie.
Ja na Twoim miejscu bym się cieszył, bez cienia złośliwości.
Więcej kasy na inne przyjemności.
Ja bynajmniej słyszę sporo, ale na szczęście rozróżniam cienką granice pomiędzy audiovoodoo, a faktycznym przyrostem jakości brzmienia.

Zgodze sie w 100% :). Jednak warto jest sprawdzic na kilku materialach odsluchowych i do tego przepinanie kabli pomiedzy glosnikami uwydatnia roznice i wlasnie szkoda ze kolega swoich jamo niemogl porownac.

Pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
na szczęście rozróżniam cienką granice pomiędzy audiovoodoo, a faktycznym przyrostem jakości brzmienia.
Oj, jaka sceptyczna wypowiedź :)
Widzę, że nie zaopatrzyłeś się jeszcze w podstawkę po listwę zasilającą? Nie wiesz co tracisz
KBL Sound - Listwa sieciowa


"Podstawa dedykowana do listew RPD-5 i RPD-6. Wykonana z jednego, litego kawałka wyselekcjonowanego gatunku drewna o wyjątkowo dużej gęstości włókien i najwyższym współczynniku tłumienia drgań. Impregnowana specjalnym preparatem olejowym o właściwościach antystatycznych. Zapewnia listwie niezakłóconą pracę nie tylko dzięki mechanicznej izolacji od rezonansów podłoża, ale także dystansuje ją od ładunków statycznych gromadzących się przy powierzchni podłogi. Dzięki jej zastosowaniu dźwięk uspokaja się i wygładza, przez co instrumenty brzmią w sposób bardziej wyodrębniony z tła i oddają więcej informacji o atmosferze pomieszczenia, w którym zostało zrealizowane nagranie. Wszystko to składa się na wrażenie bardziej naturalnej prezentacji"
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widzę, że nie zaopatrzyłeś się jeszcze w podstawkę po listwę zasilającą? Nie wiesz co tracisz
Nie można też zapominać o specjalnym berecie z antentką, wykonanym ze specjalnie wyselekcjonowanej wełny merynosów.
Specjalny splot antentki umożliwia zestrojenie fal dźwiękowych ze słuchaczem, mamy dzięki temu lepsze rozpraszanie fal, które otaczają nas jak łaska oświecenia :twisted:
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie można też zapominać o specjalnym berecie z antentką, wykonanym ze specjalnie wyselekcjonowanej wełny merynosów.
Specjalny splot antentki umożliwia zestrojenie fal dźwiękowych ze słuchaczem, mamy dzięki temu lepsze rozpraszanie fal, które otaczają nas jak łaska oświecenia :twisted:

:p You made my day :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
My sobie tu żartujemy, natomiast tekst wkleiłem ze strony producenta.
Mało tego, podstawka jest już opisywana w najnowszej prasie audio (Hi Fi i Muzyka)...
Kiedy przejrzałem ten numer w sklepie zamurowało mnie.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Widziałem, czytałem ;)
To z takiego audiofilskiego drzewa, specjalnie wyselekcjowanego..... co rosło przy dyskotece ;)
A tak serio, ciekawe, czy oni mają tam jakichś edytorów, którzy czytają te brednie, zanim wypuszczą do druku ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Listwa listwą, mnie natomiast zawsze ciekawiła reakcja osoby która wymyśla te kwieciste opisy.
Podejrzewam, że co dwa, trzy zdania wstaje od komputera, kładzie się na podłodze i zwija ze śmiechu ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nie można też zapominać o specjalnym berecie z antentką, wykonanym ze specjalnie wyselekcjonowanej wełny merynosów.
Specjalny splot antentki umożliwia zestrojenie fal dźwiękowych ze słuchaczem, mamy dzięki temu lepsze rozpraszanie fal, które otaczają nas jak łaska oświecenia :twisted:
O przepraszam, bredzisz Pan!
Te berety noszą wyłącznie słuchacze Radia co ma ryja. Antenka zapobiega zakłócaniu jedynie prawego przekazu przez lewaków, lemingów, cyklistów, wegetarian i innych "niewiernych"
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Oj, jaka sceptyczna wypowiedź :)
Widzę, że nie zaopatrzyłeś się jeszcze w podstawkę po listwę zasilającą? Nie wiesz co tracisz
KBL Sound - Listwa sieciowa


"Podstawa dedykowana do listew RPD-5 i RPD-6. Wykonana z jednego, litego kawałka wyselekcjonowanego gatunku drewna o wyjątkowo dużej gęstości włókien i najwyższym współczynniku tłumienia drgań. Impregnowana specjalnym preparatem olejowym o właściwościach antystatycznych. Zapewnia listwie niezakłóconą pracę nie tylko dzięki mechanicznej izolacji od rezonansów podłoża, ale także dystansuje ją od ładunków statycznych gromadzących się przy powierzchni podłogi. Dzięki jej zastosowaniu dźwięk uspokaja się i wygładza, przez co instrumenty brzmią w sposób bardziej wyodrębniony z tła i oddają więcej informacji o atmosferze pomieszczenia, w którym zostało zrealizowane nagranie. Wszystko to składa się na wrażenie bardziej naturalnej prezentacji"

:shock: o ja pier......e :shock: nieźle trzeba być chyba pod wpływem środków odurzających aby podstawkę z pod listwy słuchać...:shock:
 
Do góry