Wybór głośników

tima42

New member
Biore pioneera ale zadnego zestawu glosnikow nie znalazlem. Powiedzcie co bedzie pasowac do tego amplitunera to poszukam na ebay i zamowie(w ciemno, bez odsluchu)
 

gary1985

New member
Witam.Nadszedł ten czas gdzie zastanawiam się na wymiana moich zasłużonych głośników 5.1 Jbl scs 178.Chciałbym kupić również coś małego gdyż nie mam miejsca na duże kolumny.Zastanawiam się nad czymś typu Bose, czyli małe głośniki które będą grały lepiej niż moje Jbl.Sprzęt jaki posiadam to ampli denon avr1611 oraz tv philips 55 cali z abmi.Budżetem jakim dysponuje to coś w okolicy 3500 tyś.Nowe głośniki również maja być 5.1. Głownie będę oglądał filmy, bardzo rzadko słuchanie muzyki.Pomieszczenie ma 14m2
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

v80trek

New member
Obecnie posiadam:

Paradigm Cinema 90 v.2. (generalnie używane są 3 frontowe, choć w sumie jest 5.1)
Denon 1910
Jamo SW400E

Zamierzam kupić:
Paradigm CS 150 V.3. (w ścianie) - 2 głośniki
Pioneer S510
Jamo SW400E (lubię go ;)) - jakim innym można go zastąpić?

Czy 2 głośniki będą nadawały się do filmów z TV? Konieczny jest centralny do dialogów?
Aktualnie z centralnego najgłośniej są dialogi w filmach a resztę roboty robią pozostałe 2 głośniki. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Centralny to najważniejszy głośnik do filmu i TV. Odpowiedniej wielkości/mocy (czyli dorównujący frontom) i skalibrowany na ampli tworzy całą jednolitą scene z obrazem.
 

kruposz

New member
Witam,
Czas zastąpić mój niewypał Samsung HT-c7200, czymś lepszym( gra całkiem dobrze ale napęd odczytuję czasem tylko niebieskie krążki) . Amplituner wybór padł na PIONEER VSX529K . Doszło do głośników no i tu jest problem. Pokój 20m2, zastosowanie 50% film, 30% muzyka + radio, 20% PS3. Głośniki muszą być małe. Cena to max 1000zł. Chwilowo zastanawiam się nad :
Magnat Interior 5001A
Canton MOVIE 85-CX .
Podpowiecie coś ??
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jeden shit zamienisz drugim...

Małe głośniki zawsze grają gówniano - fizyki nie da sie oszukać.

Ja rozumiem że budżet ograniczony mocno ale jak na prawdę chcesz coś poprawić to poczekaj, dozbieraj (pożycz etc) i kup coś lepszego.
Moim zdaniem minimum to Harman Kardon AVR 151 + HKTS 5
LINK

Ale szczerze mówiąc na 20m2 to żadne z tego nie da przyzwoitego efektu.
Nie mniej jednak taki zestaw Harmana to przynajmniej namiastka jakości a w filmach gra dobrze.
 

kruposz

New member
Ciężko mi coś opisać gdyż nie znam się nawet w połowie tak dobrze jak większość z Was. Jedyne co mogę napisać to : Po odsłuchaniu pierwszego utworu byłem średnio zadowolony. Potem zorientowałem się, że nie włączyłem subwoofera do prądu :lol: Po obejrzeniu paru filmów m.in. star warsy, odsłuchaniu paru płyt nie żałuję pieniędzy. Dźwięk przyjemny, bass jak dla mnie bardzo mocny. Gdy mój ojciec usłyszał jak gra stwierdził, że to coś porządnego bo słychać bardzo dokładnie bas. O dziwo nawet moja żona stwierdziła, że o wiele lepiej gra niż poprzednie kino (gdy pierwszy raz weszła do pokoju i zobaczyła subwoofer usłyszałem tylko "o mój boże, nie wiedziałam , że to będzie takie duże) .
Nawet wizualnie głośniczki prezentują się o wiele lepiej niż te o które wcześniej się pytałem.
Ja jestem bardzo zadowolony , dzięki za porady :wink:
 

daamiann88

New member
Panowie, pomóżcie mi dobrać głośniki do mojego pokoju...
Pokój z otwartą kuchnią na poddaszu, troszkę ponad 25m2...
Słucham raczej każdej muzyki, najwięcej rap, house, coś spokojnego od czasu do czasu.
Kwotowo chciałbym się zmieścić w 1000/1300zł

Do tego jakiś amplituner do którego będzie podłączone TV, PS4, chciałbym by można było puszczać muzykę prosto z telefonu (iphone 5s). I tutaj też chciałbym aby kwotowo zamknęło się w 1500zł.
 

daamiann88

New member
Jakoś nie za bardzo mam zaufanie do używek... A możesz podać jakieś modele na które spoglądać?

Co do ampli/wzmacniacza to najlepiej jak by bo było wszystko w jednym (wiem, wiem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale może coś by się znalazło?) tzn. wzmacniacz, żeby odtwarzało muzykę z dysku, żeby też można było puścić bezpośrednio z telefonu. Taki mały elegancki kombajn :)

EDIT: Coś pokroju Denon Piccolo...
 
Ostatnia edycja:
Do góry