Wybór głośników Yamaha/Onkyo

Kami.l

New member
Witam.
Szukam głośników do apli (zastanawiam się nad Yamahą RX-V765 a Onkyo TX-SR507 lub 607). Po dłuuugich poszukiwaniach okroiłem wybór do:
- Yamaha: NS 8900 i NS P8900 (centralny),
- Onkyo: Klipsch F2-C2-B2 albo F3-C2-B2,
- Quadral QUINTAS 700
ewentualnie: TREND 900
Z tego co wiem to f2/f3 lepiej się prezentują przy muzyce i sporcie natomiast QUINTASY mają lepsze basy więc lepiej wypadają przy filmach (efekt zbliżony do prawdziwego kina).

W sumie czas przed TV dzielę po połowie na mecze i filmy.

z góry dzięki za rady
 

hary111

New member
Witaj Kolego!
Nie jestem znawcą ale mogę się podzielić swoimi doświadczeniami. Jeśli myślisz o Quintasach 700 i Onkyo to tylko z 607, 507 będzie za słaby do tych kolumn. Ja mam od miesiąca 607 z Quintasami 5000 i muszę nieżle rozkręcic gałeczkę żeby coś posłuchać, ale mnie chodziło o gabaryty i dlatego wybrałem Quintas 5000. Co do basów w Quadralach muszę sie przyznać że myslę o jakimś subie a w ampli mam ustawione basy na +10 na filmy, na temat Yamahy nie mam zdania.
 

Kami.l

New member
hary111 napisał:
Witaj Kolego!
Nie jestem znawcą ale mogę się podzielić swoimi doświadczeniami. Jeśli myślisz o Quintasach 700 i Onkyo to tylko z 607, 507 będzie za słaby do tych kolumn. Ja mam od miesiąca 607 z Quintasami 5000 i muszę nieżle rozkręcic gałeczkę żeby coś posłuchać, ale mnie chodziło o gabaryty i dlatego wybrałem Quintas 5000. Co do basów w Quadralach muszę sie przyznać że myslę o jakimś subie a w ampli mam ustawione basy na +10 na filmy, na temat Yamahy nie mam zdania.
Dzięki hary za radę. W sumie też skłaniam się do ampli 607 i teraz blizej mi do f2. mam nadzieje ze rowniez przy ogladaniu filmow beda sie ten zestaw kolumn dobrze sprawowac.

blackninja napisał:
Jednym słowem Onkyo 607 i zestaw na F2
ninja a co myslisz o kolumnach yamahy??? czy wypadaja gorzej??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry