Wybór głośników bez odsłuchu

Witam, zadaje to pytanie na prośbę kolegi, który stoi przed nie lada wyzwaniem jakim jest zakup pierwszych głośników bez odsłuchu:). Są trzy zestawy na bolu bitwy:
Monitor Audio MR4
Focal Chorus 714V
Mission MX4

Wszystkie są w tej samej cenie
Będą grały z Marantz NR1504
Pokój ok 17m2
Prawie sama muzyka trance

Szczerze powiem że nie wiem sam co mu doradzić bo żadnych nie słyszałem, kolega oczekuję przede wszystkim dużo basu, reszta jest mało istotna.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tej trójki najwyżej pozycjonowane są Chorus 714. Do tej muzyki odrzuciłbym MR4. MX4 grają dość ciepło dobrze rozciągniętym basem. Są lekko misiowate. 714V nie słyszałem, ale z opinii wynika, że grają dość jasno i z szybkim basem. Na pewno w stereo pewnym ograniczeniem będzie NR1504. Do stereo lepszy byłby wzmacniacz stereofoniczny.
 
wiem że wzmak były lepszy ale kolega chciałby w niedalekiej przyszłości skompletować resztę głośników tak żeby coś sobie pooglądać:), stąd decyzja o zakupie ampli
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Będzie ciężko, pytanie z cyklu: Kolega kupuje samochód bez jazdy próbnej, do jazdy po polskich drogach, szczególnie po Radomiu ;)
A na powiażnie; na pewno razem z kolegą wiesz, że nie kupuje się kolumn bez odsłuchu. Rozważając czysto teoretycznie Chorus lub Mission
 
Dziekuje wszystkim za podpowiedzi, zamówilismy focale za 1680zl za pare a to chyba mozna nazwac okazja:), jbl to juz inna liga cenowa a po za tym mielismy okazje suchac kliku modeli z tej firmy (ale nie studio 270) i dzwiek byl nie do zaakceptowania
 

edi7777

Member
No to czekamy na opinie. Miałem okazję słychać tego amplitunera z kilkoma kolumnami i najlepiej z nim zgrywały się monitor audio bx5 ale sam ampli jak dla mnie robił sieczkę z dźwięku. Focale raczej nie poprawią dźwięku tylko wyeksponują niedoskonałości amplitunera.
 
zakup dokonany:), focale + marantz, jak na 14cm głośniki to jest całkiem przyjemnie, ale koledze jednak sub sie przyda. W innym wątku ktoś szukał suba do 1000zł, tak się zastanawiam czy ktoś słyszał suby firmy Boston Acoustics a konkretnie model ASW650?
 
Do góry