Wybór głośników 5.1 - ostateczna porada

Qkisek

New member
Witam serdecznie
Od 2 tygodni czytam wszystkie podobne tematy zwiazane wlasnie z glosnikami 5.1

Postanowilem w końcu spełnic sobie marzenie i zbudowac dosyc dobry sprzet audio

Dodac ze ogolnie sprzet do wszystkiego, czyli do muzyki , koncertow , oczywiscie filmów ( tu chyba beda najwiecej wykozystywane) i sporadycznie konsoli

Ale do rzeczy

Pokoj ok 28 metrow

Zdecydowalem sie juz na amplituner i padlo na HK avr 370

I teraz porada co do glosnikow
Budzet to okolo 5000 zl plus max 500 zl

Zastanawiam sie nad
JBL Arena ale z glosnikami 180
JBL STUDIO 280
Czy moze isc w strone monitor audio bronze

To w sumie moje takie 3 typy, i teraz pytanie do was - doswiadczonych

Ktory z tych 3 zestawow bedzie najlepszy, lub moze jeszcze macie inne typy nad ktorymi sie nie zastanawialem

Licze na pomoc i pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze myślisz - nawet bardzo dobrze .Jeżeli amplitunerem będzie Harman to kolumny JBL będą najlepszym wyborem przynajmniej z dwóch powodów

1. Jest to niemal "naturalny wybór " ponieważ kolumny JBL świetnie się zgrywają z klockami Harmana to jedno z najlepszych zestawień
2. Pokój masz duży ,JBL lepiej go nagłośni ,w przypadku filmów i koncertów te kolumny lepiej się spiszą niż Monitor Audio .W przypadku muzyki też zawodu nie będzie.
 

Qkisek

New member
Ok fajnie ale czy isc w tansze areny czy jednak juz wybrac drozsze studio. Czy roznica jest wielka czy nie ?? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Też myślę że Studio będą lepszym wyborem

Tylko jedna kwestia .Nie wiem jak u Cibie wygląda pokój ,Studio potrzebują trochę wolnego miejsca po bokach i odsunięcia od tylnej ściany ,te kolumny nie czują się dobrze kiedy są "wciśnięte między meble ponieważ dźwięk traci przejrzystość .Jeżeli zapewnisz im trochę miejsca będziesz mieć fajny dźwięk
 
Do góry