Wybór dźwięku Dolby na G30 przy TV DVBT

polkaba

New member
Od jakiegoś czasu mam podłączoną zewnętrzną antenę sygnału telewizyjnego do mojego G30 z którego z kolei dźwięk wyjściem optycznym mam podłączony do amplitunera (Pioneer VSX1017 THX).
Wszystkie nadawane programy naziemnej telewizji cyfrowej ,(za wyjątkiem Polsatu nadającego czasami z Dolby + (dwukanałowe) mam jako zwykłe stereo, nie mam możliwości wyboru rodzaju dźwięku na pilocie (brak przycisku multi audio lub tym podobnego), w menu ustawień dźwięku do G30 też nic nie ma.
Mam więc pytanie jak sprawdzić jaki dźwięk oferują poszczególne stacje w danej chwili i jak go wybrać (głównie chodzi mi o TVP1HD, TVP2 HD,TVN,Polsat).
Dodaję, że telewizor G30 na pewno przez wyjście optyczne przepuszcza Dolby D 5.1 a nawet DTS ponieważ czasami podłączam koncerty w tych formatach bezpośrednio z HDD podpiętego do USB czy z DVD.
Ponadto sprawdzałem na stacjonarnym tunerze DVBT ,że tam na przycisku audio przy programach telewizyjnych możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej (zazwyczaj jest to Dolby +).
Proszę o pomoc:(
 

polkaba

New member
Wielkie sorry - problem się wyjaśnił , całość ustawień i wyboru rodzaju dźwięku jest na pilocie pod przyciskiem"Option" a nie jak szukałem w "Menu" lub przycisku "multi audio"- nareszcie odnalazłem wybór ścieżek dźwięku w programach TV DVBT i pomyśleć ,że koncert noworoczny z Wiednia słuchałem w zwykłym stereo - pozdrawiam wszystkich użytkowników G30
 
Do góry