Wybór dysku zew.

rafi76

New member
Witam

Mam zamiar zakupić zewnętrzny dysk o pojemności 500 GB,żeby zarówno podłączyć go do komputera jak i telewizora Ue32es6100.
W związku z tym mam pytanie czy każdy dysk o tej pojemności będzie odpowiedni dla telewizora (mowa oczywiście o podłączeniu przez kabel usb,bez dodatkowego zasilania)? bo gdzieś wyczytałem że można spalić gnaizdo w telewizorze jak sie kupi nieodpowiedni dysk
 

SlaWasIl

New member
Teoretycznie, dedykowany port USB w telewizorku, powinien dźwignąć każdy dysk.
Zasada jest taka, że zwykłe USB jest w stanie wytrzymać do 500mA. Dedykowane USB do 900 mA (PowerUSB, ChargingUSB).
Ja bym dla pewności szukał dysków o poborze <500mA. Zawsze będziesz po bezpiecznej stronie. Na dysku często jest napisane, jaki maksymalny prąd potrzebuje on do zasilania. Obudowy dysków mają często dodatkowy kabel USB do zasilania. Dla dysków <500mA jest on zbędny.

PS
Te same zasady dotyczą portów w komputerze/laptopie.
 
Ostatnia edycja:

mover2002

New member
Witam, posiadam sam dysk WD 500Gb najtańszy model i wszystko działa bez problemu. Należy pamiętać aby podpiąć pod odpowiednie gniazdo w Tv opisane HDD. Myślę że nie powinno być problemu z żadnym dyskiem no chyba że kupisz jakiś tani model nieznanej firmy
 

SlaWasIl

New member
Pamiętać należy, że porty nie upalają się od razu! Jeśli ktoś podłączy dysk o poborze >500mA do niewłaściwego portu USB i mu zadziała, to nie znaczy, że po jakimś czasie port się nie uwali... To jest tylko kwestia czasu...
 
Do góry