Wybór dwóch z czterech - proszę o pomoc

radosz0

New member
Cześć
W mam nadzieje, że w niedługim czasie będę miał przyjemność zakupienia 2 LCD-ków. Oba będą podziwiane z odległości ok 3m. Na razie niestety zwykła antena, ale również mam nadzieje, że niedługo zdecyduje się na n-kę.

W szranki stają:
Toshiba 32R3500PG
Panasonic TX-32LX85
Samsung LE32A656
SHARP LC 32 RD 8 E

Wiem, że o tych TV już dużo się mówiło i wiem, że wszystkie są dobra, ale chciałem, żeby ktos kto zna się na tych klockach pomógł mi wybrać 2 z nich.

Gra idzie o największą stawkę:) w końcu to TV dla rodziców i dziewczyny ... jak ich zawiodę może się to skończyć wyrzuceniem z domu przez rodziców albo z łózka przez dziewczynę :) w związku z czym wołam o pomoc !
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
P80

toshiba i panasonic albo jest jeszcze jvc 32 p80 , ktory bardzo dobrze odbiera analogowy i cyfrowy SD , A656 TO FUUL HD - chyba odpada w 32 calach --- ale twoj wybor


POZDR.
 

radosz0

New member
Dzięki gwidongwidon takie odpowiedzi lupie proste i rzeczowe :)
Ale jeszcze a pare opini poczekam.
Dodam że jeden z nich za jakiś rok lub 1.5 będzie podłaczony do kompa i pewnie z kompa poleci obraz natomiast na drugim będąleciały filmy z najprawdopodobniej n-ki oraz z odtwarzacza DVD Bellwood.
A im siędłuzej kopie po necie tym większa sieczka ... jeszcze znalazłem Sharp LC-32X20E, ale to też Full HD, więc chyba padł w przedbiegach :)
 

skylla1

Member
Bez reklam
w sumie bez znaczenia

radosz0 napisał:
Cześć
Toshiba 32R3500PG
Panasonic TX-32LX85
Samsung LE32A656
SHARP LC 32 RD 8 E
!
Wszystkie te tv są OK, więc w zasadzie możecie się kierować wyglądem zewnetrznym. Do anteny domowej każdy będzie właściwie niedobry :) bo obraz 4:3 i albo paski po bokach albo nieszęsne formatowanie (dobre może do wiadomości, ale juz do filmu i sportu nie).
A co róznic - Sharp pewnie wycisza reklamy do poziomu głośności sprzed, Panas ma najlepsze kąty i najlepsze 100Hz, Samsung daje po oczach (jesli ktoś lubi kolorowo i kontrastowo to jest to), Toshiba dobrze formatuje, ale dość słaba matryca, za to matowa obudowa (kurz i odciski palców!).
Rada: kup jeden z nich, potestuj i jak będzie ok - drugi taki sam, jesli nie drugi inny)
 

radosz0

New member
Hej, mam jeszcze jedno pytanko.
Sharpa, Toshibe i Panasonica w dalszym ciągu biorę pod uwagę ale chciałem zapytać czy do naszej raczkujacej telewizji cyfrowej nie będzie lepsza plazma?
W końcu kanałów HD jest jak na lekarstwo. Widziałem u znajomych jak samsung odbiera polsat cyfrowy i normalnie masakra kisiel i galareta. Jak tak wygląda nowoczesna telewizja cyfrowa to ja diękuje, wychodzę.
Nie bardzo się na tych zabawkach znam więc może cośmieli źle ustawione albo tv do bani. Nie wiem dokłądnie jaki to był model.
Dziś w sklepie widziałem plazmę Daewoo DPP-32F1. Do dzis jakby mi ktoś wspomniał o tv deawoo to bym go wysmiał, ale szczenka mi opadłą jak zobaczyłem jak to gra. W porównaniu ze stojącymi obok sony, LG czy samsungiem to niebo a ziemia.
Może ktoś rozwiać moje wątpliwości.
Na co sięzdecydować - w dalszym ciągu odległosć 3m i myślę, że od nowego roku n-ka.
 

radosz0

New member
Soniaka nie kupięponiżej 2500 a to nie dla mnie tv tylko dla rodzicó a ich nie przekonam że lepiej dołożyć 300 zł. Zresztąnie wydaje mi siężeby między Panasem a Soniakiem była aztak wielka róznica żeby warto było dokładać kasę. I jak już poprzednik wspomniał 100 Hz jednak się przydaje. Kwestia tylko tego czy plazma nie będzie lepsza do n-ki. Panasa szczerze mówiąc nie widziałem w akcji, ale skoro kolega mówi że SD lepszy na panasie to co mi z Soniaka skoro kanałów HD jest tyle co kot napłakał.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rodzicom bardziej przypadnie do gustu mniejsza ilość szumów na ekranie , lepsza płynność i większa kolorystyka:
Panasonic 37 PV 80
Toshiba 32 R 3500
JVC 32 P80
Sharp 38 P80
Panasonic 32 LZD 80
Sony 32 W 4000
 

hamburger_taxi

New member
dwa z czterech

nie rozumiem dlaczego lwia częśc uczestników omija firmę JVC.Moim zdaniem jvc ma w każdym rozmiarze lcd serię telewizorów o różnych parametrach od standartów do wersji lux.sam użytkuję 42calówkę a córka 32cale z serii bu90 i na pewno żaden tv w tych pieniądzach nie ma takiego dzwięku a niewiele z nich tak formatuje obraz.Pozdrawiam.
 

radosz0

New member
Z tych co doradza kiki to pierwsze dwa Panasonic i Toshiba wchodzą w grę pozostałe troche ponad to co mogą wyłożyc. Potem będą źlamdaćze za mniejsze pieniądze mieliby to samo jak ludzie starszej daty. A co do JVC to mało się z nimi na forach spotykam przynajmniej w tej półce cenowej która mnie interesuje, a że sienie bardzo znam i opieram na opiniach forumowiczów to nie brałem JVC pod uwagę.
Muszę sie udać do sklepu i porównać tego Panasonica, Toshibę i Panasonica LX85 i może wtedy się uda podjać decyzję. Puki co dzięki za odpowiedzi.
 
Do góry