Wybór dwóch telewizorów

Punkholic

New member
Witam,
Od ostatniego tematu się trochę pozmieniało, a przy okazji muszę wybrać telewizor dla rodziców.
Opiszę przy użyciu jednej "tabelki" ale przez 1 oznaczę siebie i swoje potrzeby, a 2 rodziców.
1. Odległość od ekranu? (1) 1m-1.5m max, (2) 2-3m
2. Jak słońce świeci 1-okno z prawej strony, ale są rolety, 2-okna za telewizorem
3. Jak duży jest pokój: 1-12m2 2-25m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 1 - crt 21", 2-crt 24"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? 1 - seriale (od house of cards po south park) i trochę sportu
2 - wszystkiego
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 1 i 2 - zdarza się i o 6/7 rano jak i wieczorem czy w nocy, więc ogólnie "zawsze"
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 1 - lekkie światło 2- minimalne/ciemność
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? 1 i 2 - Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Bez znaczenia chyba
11. Preferowana wielkość telewizora? 1- 32-42 w 2 ~40
12. Preferowana marka? - brak, ale raczej takie o których coś słyszałem
13. Czego nie lubisz w telewizorach? 1 -Opóźnień wszelakich, 2 - mnogości ustawień
14. Jakie urządzenia będą podłączone? 1 - "kablówka" oraz ps4, 2 - dekoder UPC (horizon chyba) i ewentualnie jakiś bd/dvd
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 1-90% ps4, 10%tv, 2 -75% tv 25% vod
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? 1 i 2 Praktycznie na wprost, 2 minimalne kąty
17. Czy ważne jest wifi ? 1 - nie jestem pewny, tak naprawdę bo będzie podłączenie ps4, 2 - nie, bo wszystko będzie dekoder załatwiał
18. czy będziesz korzystać z widgetów? 1 - raczej nie, bo nie znam niczego ciekawego 2- nie na pewno
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? 1 i 2 Nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? 1-nie, 2-bedzie od tego dekoder
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? 1 i 2 - fajnie by było
22. ma mieć 3D? nie jest to wymagane
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? 1 i 2 - HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał: 1 kablówka 2 - dekoder upc
27. ile programów HD? 1- 0 :mrgreen: 2 - pełny pakiet z upc
28. ma stać czy wisieć? W obu wypadkach stać
29. Rozdzielczość: FHD w zupełności wystarczy do życia
30. Dvb-t: tak, DVB-C: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: 1 - na przyzwoitym obrazie podczas gry, 2 - na tym by w końcu uwolnić rodziców od CRT i dać możliwosć skorzystania z nowej technologii
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-różnie, od 1h do 6h(czasem się zdarzy i 12 :p) 2- od 2 do 5h
33. Sugerowana cena ? Jestem ograniczony prawdopodobnie tylko do Saturna, a budżet na oba to około 3k, dla rodziców myślałem od jakimś podstawowym bez smarta 40" a dla siebie jakiejś 32" ale chciałem jednak zasięgnąć porady osób które bardziej znają się na tematyce.
__________________
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Ciebie :
Panasonic 32AS600
Samsung 32 H6200

Dla rodziców:
Panasonic 40 AS 640
 
Do góry