Wybór dobrego LCD 37 cali

u67

New member
Od kilku dni obserwuję to forum i z zainteresowaniem czytam pojawiające się na nim komentarze.
Obecnie stoję przed wyborem LCD 37" i musze przyznać, że decyzja nie jest prosta.
Wybór LCD uzależniam od:
- cena: przwiduję wydatek max. 8-10 tys zł
- przeznaczenie: TV (prawdopodobnie Polsat Cyfrowy) - głównie programy sportowe (70%), DVD (30%), w przyszłości HDTV
- odległość ok. 3 m (jasne pomieszczenie)

Wnioskując z przeczytanych komentarzy, większość użytkowników za optymalny wybór uznaje któryś z LCD: LOEWE Xelos, Sharp LC37GD7, LG 37LP1R, JVC 37S60.
Chciałbym dokonać naprawdę dobrego wyboru. Bardzo proszę o obiektywne opinie i ewentualnie propozycje innych modeli godnych polecenia.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Polecam 37PF9830. Kosztuje więcej ale zapewniam Cię, że jest tego wart.
Uzywam go już ponad 3 miesiące.
Czytaj moje posty na tym forum. Funkcja "szukaj"

Tym bardziej, że piszesz "w przyszłości HDTV" - Philips ma pełna matrycę HDTV czyli 1920 x 1080.
 

krytyk

New member
a ja polecam też to co mam, czyli Amoi LC37AF1E również full HD, a w vs wspomniany Philips jest jak auto kupione w polskim salonie do tego kupionego w niemczech, czyli w przypadku Amoi pelen wypas, jesli chodzi o dodatki. oczywiście.. no i cena, zaoszczędzisz conajmniej 5 kilo złotych, a to bardzo dużo, design bardzo podobny, i dwa tunery !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
37" w klasie cenowej - którą podajesz najlepiej sprawuja sie obecnie:
37 " Sharp GD7
37" LOewe Xelos
37 JVC M 60

druga grupa
37" Ga 6 Sharp
37 S 60 JVC
37 R 41 Samsung
37 P 50 Sharp

w razie wątpliwości sam wybieraj z własnego sygnału w domu.I tak majac najwiekszą wiedzę pzy pokazie sam musisz podjać decyzje . Ale bedziesz uzbrojony w najwiekszą wiedzę . Co u Ciebie gra najlepiej
pozdrawiam
 

krytyk

New member
kiki po raz kolejny ograniczasz się tylko i wyłacznie do produktów które sprzedajsz, reszty dla ciebie nie ma, może zauważył byś że rynek idzie do przodu, i jest masa nowych różnych modeli, a ty z uporem maniaka handlowca zatrzymałeś się w większości na starych modelach, moze czas sie rozejrzec wokół siebie i postrac sie o choc włos obiektywizmu,
 

greg18

New member
Witam. Czy ktoś z użytkowników może podzielić się opinią nt Samsung R- 41 JVC s-60 / M- 60 wszystkie 37" (głównie pod katem jakości z kablówki) Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
 

pawelr

New member
Czemu krytyk jest taki zlosliwy. Wiem o tym ze KIKI prowadzi sklep, ale nie przeszkadza mi ze poleca modele, ktore ma w salonie i ktore przetestowal. Wiadomo ze nie mozna miec wszystkiego i wiedziec o wszystkich modelach.
Ja bede polecal LG bo mialem juz 2 modele i nadal jestem zadowolony.
Jezeli jest temat pomozcie w wyborze, to KIKI poleci JVC,Sharpa , Krytyk poleci FSC a ja LG. A osoba ktorej radzimy niech wezmie pod uwage te modele i niech sama oceni.
 

krytyk

New member
ja nie krytykuję lub nie plecam JVC czy innych modeli, poprostu nie trawię handlu na forum, nie do tego one są, a baner krytykuje albo wogóle pomija celowo modele których nie ma w portfolio,
załoze się że pomijane jakby ich nie było przez niego np produkty których nie ma, nagle znalazły by się na jego półce, byłyby rewelacyje no i jak zwykle z znakomitej cenie, oczywiscie dobrze ze ktos jest u źródła, ma doswiadczenie, zna produkty, tylko wszystkie wątki, odpowiedzi są ofertą handlową, tak nie powinno się robić, jednym to nie przeszkadza innym przeszkadza, ja należę do tych drugich
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
krytyk - jak zwykle wypaczasz
Polecam to co jest najlepsze na rynku .
polecam to co zbiera najwiecej pozytywnych opinii
polecam te LCD i plazmy któr maja najwiekszy udział na rynku i uznanie odbiorców.
Nie byłas w naszych magazynach więc tylko wymyślasz modele.
Mamy wszystko co jest godne polecenia
Sharp
Panasonic
Sony
JVC
Thomson
Pioneer
Samsung
LG
Loewe
Philips
Toshiba
dla nas wystarczy

Przeginasz z tymi nowościami .
Nic nowego jeszcze sie nie pojawiło.
Chyba ,że masz jakieś tajne informacje.
Jeśli coś jest dobre i sprawdzone - to jest i basta.

Jakoś nie moge sie dopatrzeć Twoich faworytów na rynku.
Poza Twoją opinia - innych nie znalazłem.
Amoi
http://www.amoi.com.cn/html/index.asp
http://www.amoi.com/product/products_detail_features.asp
http://www.amoi.com/product/products_model.asp?menu_id=149

http://www.amoi.com/product/products_detail_features.asp
mnie na kolana te parametry nie powalają
Ale być może ,że telewizor gra extra .Nie widziałem.
Za to z całą pewnością te które były wymienione - grają znakomicie. Co potwierdzają obecnie już setki osób które skorzystały z pokazów w domu.
Mają też gwarancję w Polsce , faktury Vat i instrukcje.
Mają też renomę i uznanie na rynku Europejskim
pozdrawiam
 

HiTman

New member
stane w obronie Krytyka

bo również uważam że Amoi to dobry wybór za rozsądne pieniądze. Skoro wolisz przepłacać Kiki twoja sprawa ale daj mi racjonalne powody - które przekonają mnie i innych że np Philips 37cali full HD wart jest przepłacenia 5tysiaków w porównaniu do Amoi. Piszesz że niepowalają Cię jego parametry
a sam proponujesz modele uboższe i droższe ze swojego zestawienia... ciekawy punkt widzenia..Opinie klientów dla mnie to drugorzędny argument - pojęcie to możesz mieć TY i ktoś kto widział troche i miał więcej niż jednego lcdka w życiu a nie klient który się przesiadł z tv crt - sorry ale dla niego pierwszy lepszy Lcd może zrobić oszołamiające wrażenie, nie mówiąc że to co dla jednych jest akceptowalne u innych jest niedopuszczalne. Zresztą każdy wie ile traci i na co się godzi oglądając w nocy na lcdku..
Dużo miejsca poświęca się mówieniu o jakości obrazu na tym i podobnych forach z różnych źródeł sygnału - ale wszyscy zapominają co to będzie jak full HD stanie się standardem - ten temat jest jakoś dziwnie pomijany i bagatelizowany - ja jednak wole teraz przecierpieć niedogodności niż później się godzić na kompromisy .. no ale zawsze można qpić sobie za rok dwa nowy telewizor ... interes się kręci itd.
No cóż niektórzy kupują A klase i myślą że mają mercedesa - ja wole Subaru za te same pieniądze ;))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ciekawy punkt widzenia
Nagle okazuje się ,że najtanszy LCD - na rynku jest najlepszy.
Ciekawe opinie.
Inni producenci wg.tych ocen to dyletanci - którzy tylko biorą kasę.
Nie ma też znaczenia że maja najwiekszy udział w rynku, że mają działy badawcze które wprowadzaja nowe udogoninie i nowe jakości.
Oczywiście ,że produkty z Chin są zagrożeniem na runku światowym.
Ale ja wolę sprawdzone jakości i spawdzone firmy - również w przestrzeni czasowej.
Co do full HD - to sprawdź z kalówki.
pozdrawiam
 

Krzysztof

New member
mam wrażenie że dla większości forumowiczów ważniejsze są parametry na papierze (Amoi i Acer - takie super i TANIE bo mają świetne parametry i super bajery) ludzie Amoi produkował cały czas jakieś telefoniki i to niecałkiem dobre a teraz wielki producent LCD sie okazał!!!! bo ma matryce full hd;)
Pytanie ilu tak na prawdę porównało Amoi czy Acera z czołówką taką jak Loewe, JVC czy Sharp bo wydaje mi sie że niewielu skoro ten model można kupić wyłącznie przez web więc nie ma możliwości porównania.

Myślę że to jest naistotniejsze aby porównać jakieś modele i wydawać opinię czy są super czy nie.



Jeszcze jedna uwaga do Krytyka.
Taką wojnę malutką sobie z Kikim prowadzicie co???
Może lepiej jakies porady dawać młodym i niedoświadczonym - bo fajnie jest skorzystać z czyjegoś doświadczenia a nie w ciągle sie nap..... że ten sprzedaje a ten nie i dowrotnie.

Przecież kupujący to nie są jakieś trepy (skoro mają na teleizor LCD to raczej nie kopią rowów) tak więc sami ocenią czy ktoś ich ładuje czy nie.
Dodam tylko że kupiłem od Kikiego telewizor i SAM zdecydowałem co chcę oglądać a wybór to On ma duży
 

grygiel

New member
Witam , ja mam od paru dni JVC37S60 , polecam go z czystym sumieniem, jestem zadowolony w 95% , pozostałe 5% odejmuje za czerń która wieczorem nie jest idealna ale to chyba przypadłość wszyskich lcd , za pare dni opisze dokładniej moje wrażenia o tym modelu.
 

absolus12

New member
Witam

Czy możesz podać odległość z jakiej oglądsz LCD JVC 37'', źródło sygnału (jeżeli C+ to także model tunera) oraz model DVD z którego korzystasz i rodzaj połączenia DVD-LCD (Component czy może HDMI).
Co sądzicie o Philips 37PF5320?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

grygiel

New member
Oglądam z odległości 3,5 -4 metry, mam polsat cyfrowy połączone wszystko euro , odległość wystarczająca w zupełności to 3 metry , wszystko zalezy od sygnału -najgorszy ma tvp1 i tu musi byc conajmniej 3 metry , ale np tvn ,tvn24 mozna oglądać 1,5 metra i jest ok, ogólnie wszystkie pochodne od tvn sa ok. DVD Pioneer 565A połączony również euro bo takie mam tylko ,obraz ok od około 1,5m.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
lCD Philipsa - jako członek formu otrzymasz w wyjatkowej cenie.
Ładne , przyjazne menu, dobra płynność , duza wyrazitość
jedynie kąty boczne ma bez rewelacji
pozdrawiam
 
Do góry