Wybór DAC CA Dacmagic czy Dacmagic 100..??

Borixon

Active member
Bez reklam
witam, stoje powoli przed zakupem daca i w gre wchodza te dwa modele, przyczyn jest kilka wiec nie pytac czemu akurat te, te i juz. ktory lepszy?? dac bedzie podlaczony do wzmaka Azur 650a.
beda do niego podlaczone tv po optyku, blu-ray po coax i pc po usb, takze wejsc w CA dm 100 wystarczy, wyprzedzam pytanie.
mam jeszcze jedno dla mnie istotne pytanie:
czy jesli do telefonu z androidem podlacze przejsciowke usb i dalej usb do dac tak jak pc to bedzie dzialac?? wiem ze na pc instaluje sie jako karta zewnetrzna i po sprawie a jak z androidem??
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Pany czy jednym z tych badziewi wyprowadze sygnal z telefonu na DAC ?? oczywiscie podlaczajac przez ta przejsciowke i dalej usb a/b..

pomozcie no!! ;)
i jaka jest roznica w tych usb w setce jest jakis przelacznik...
 

Attachments

  • microUSB_host_adapter_4.jpg
    microUSB_host_adapter_4.jpg
    23,6 KB · Wyś: 1677
  • AUX2.jpg
    AUX2.jpg
    22,9 KB · Wyś: 2088

przemko77

Well-known member
Bez reklam
i jaka jest roznica w tych usb w setce jest jakis przelacznik...

Na tylne ściance jest przełącznik, służy do odłączenia uziemienia gdyby pojawił się przydźwięk .Producent zaleca aby używać kabli z certyfikatem USB-audio

Jeżeli się nie mylę wyszło kilka wersji tego przetwornika ,pierwszy ukazał się na rynku w 2008r ,DacMagic 100 jest tańszą wersją przetwornika DacMagic Plus zastosowano tu inną kość Wolfson WM 8742
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Drugi akapit znam lecz w teorii. Lepiej 2x 8740 czy raz 8742 jak dm 100??

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dacmagic Plus ma dwie kości pracujące w układzie różnicowym .Wadą przetworników jednobitowych (sigma-delta ) jest to, że są mniej dokładne od dawniej stosowanych przetworników wielobitowych - co wynika z samej zasady działania Aby zwiększyć dokładność stosuje się DAC dual-mono(po fachowemu monaural) gdzie każdy kanał jest przetwarzany osobno dzięki temu zwiększa się dokładność konwersji (mniejsze zniekształcenia ,większa dynamika itp) .Można jeszcze dodatkowo zastosować zasilanie symetryczne co spowoduje wzrost dynamiki
W przypadku Dacmgic Plus wybrano kości Wolfson WM8740 ,prawdopodobnie z tego powodu że nie wszystkie układy mogą pracować w takiej konfiguracji ,chociaż patrząc się na schemat ,to WM8740 jest stereofonicznym przetwornikiem (czyli wystarczy jeden układ dla kompletnego DAC'a)

Oprócz tego Dacmagic Plus ma jeszcze inne zalety jak choćby upsampling czy wbudowany przedwzmacniacz z tym, że cena jego jest znacznie większa

Dacmagic 100 w swojej cenie (chyba 900zł) jest jedną z lepszych propozycji na rynku ,to nowoczesna konstrukcja o dobrym dźwięku zamknięta w ładnej obudowie) .Jeżeli ktoś ma jakiś niezły odtwarzacz DVD (np lepszy Philips ,Sony ) to bardzo dobry sposób na poprawę dźwięku ,często uzyska się w ten sposób lepsze rezultaty niż kupno budżetowego odtwarzacza CD ,zwłaszcza ,że w cenie 900zł jest trudno o dobry odtwarzacz ,na dodatek taki osoby przetwornik c/a można wykorzystać do innych rzeczy
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dziękuję kolego lecz ja plusa nie biorę pod uwagę a starszy klasyczny dacmagic lub właśnie 100. Będzie do niego zapiety blu-ray sony, TV i PC.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli już się decydujesz na Cambridge ,to najlepszy byłby Dagmagic 100 to nowa konstrukcja
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Tak chyba zrobię. Niestety nie mam gdzie porównać. Tylko w teorii która w sumie zbyt wiele mi nie mówi..

Tak teraz myślę że telefon mogę podłączyć kablem Jack-Coax i w sumie kompa też zamiast USB...
Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tak chyba zrobię. Niestety nie mam gdzie porównać. Tylko w teorii która w sumie zbyt wiele mi nie mówi..

Tak teraz myślę że telefon mogę podłączyć kablem Jack-Coax i w sumie kompa też zamiast USB...
Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Witam,
możemy dyskutować o wyższości jednego nad drugim lub jej brakiem lub ich konstrukcji wewnętrznej
(same chipy nie grają, trzeba jeszcze zaprojektować poprawnie cały układ od zasilania włącznie).

Do sedna, testy jakbyś chciał zrobić możesz ale udając się do salonu i wpinając owe DAC`ki do reszty toru minimum 15-20k, zakładając, że jest to sprzęt zestrojony -synergiczny.

Na Twoim sprzęcie różnic nie będzie, jak chcesz być uczciwy wobec samego siebie pożycz 2 takie same RCA oraz oba DAC`ki, poproś kogoś aby Ci przełączał wzmacniacz tak abyś nie wiedział
co gra i poddaj się ślepemu testowi.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Tak właśnie sądziłem. Chyba kupie 100 bo panel że szczotkowanego aluminium bardziej pasuje mi do wzmacniacza. Klasyczny dacmagic ma inną fakturę panelu taka jak CA 640.
Koledzy a czy różnice w wejsciach USB tych dac są istotne??

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

SDman pomęczę Cię trochę. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Chodzi Ci o to, że przy budżetowych systemach dac ma mały wpływ na brzmienie?

Pozdrawiam
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja też tak rozumiem. myślę że poprawi on granie ale przy porównaniu tych dwóch nie będzie różnic o to chyba chodziło..

Mam juz chyba ostatnie pytanie.

JAK PODŁĄCZYĆ TELEFON XPERIA Z2 DO DAC np. Dacmagic ??????????????????


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,

SDman pomęczę Cię trochę. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Chodzi Ci o to, że przy budżetowych systemach dac ma mały wpływ na brzmienie?

Pozdrawiam

Witam,
tak dokładnie o to, każdą złotówkę w różnicy cenowej warto zainwestować w lepsze kolumny,
wzmacniacz, kable od gniazdka począwszy.

Przykład skrajny:
Jakby ktoś podłączył do systemu budżetowego źródło uznawane za jedno z najlepszych
AR Ref CD 9, to mógłby niewłaściwe je ocenić vs jakiś CD.
Różnice byłyby niewielkie dla większości.
Sytuacja całkowicie by się zmieniła gdyby tani CD był wpięty w ZACNY tor, tutaj
nastąpiłaby masakra taniego źródła.

Pozdr.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Siema Pany, kolejna kwestia mi dziś głowę zwróciła, mianowicie, mam w tv jedno wyjście optyczne, gdy podłącze kablem do dac to nie będę miał dźwięki 5.1 na ampli, logiczne, avr460 nie ma arc, więc chcąc go uzyskać będę musiał przepinac optyka z dac do ampli prawda?? A jakbym kupił taki rozdzielacz i kolejny kabel optyczny to będzie git? Znaczy chcąc słuchać np muzy z YT w stereo chodzilby dac + wzmak a gdy chciałbym czegoś w 5.1 Wyłączyłbym dac a uruchomił amplituner. Będzie gitara?? Niżej to urządzenie.
9833c2416345b09ed376e392e190a7eb.jpg


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Siema Pany, kolejna kwestia mi dziś głowę zwróciła,
Będzie gitara?? Niżej to urządzenie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

No siema ;)
proponuję abyś sprawdził i podzielił się wiedzą, jeżeli miałbym doradzać,
to oczywistym jest użycie takich samych kabli Toslink i to 2 tej samej długości.

Ludzie słyszą różnicę na optykach, przyznam, że ja tego nie doświadczyłem
na Coaxialnych tak.

Pozdr.
 
Do góry