Wybor amplitunera!

Adamus84

New member
witam wszystkich!mam dylemat w sprawie kupna amplitunera i prosze was o rade!
Niedlugo mam zamiar wybrac sie gdzies do salonu odsluchowego(pewnie bedzie to bardzo daleko) i chcialbym wiedziec jaki ampli do jakich kolumn najlepiej podlanczac, aby nie tracic czasu, a wiec:
-zalezy mi glownie na dobrym stereo wiem, ze ampli nie do konca do tego sluzy, ale dam mu szanse(w przyszlosci moze dodam wzmaka)
-muzyki jakiej slucham to elektroniczna (trance, house) oraz hip-hop, a moja lepsza polowa: instrumentalna, klasyczna, filmowa, wiec ogolnie dosc zroznicowana
-pokoj to 25m2
-w muzyce lubie dobry bass, glebie, przestrzennosc
-oczywiscie kino tez jest wazne mysle, ze procentowo wypada to tak: muzyka 65%, kino 25%, ps3 10%
Moje typy to:
-Harman Kardon avr460 - nie wiem czy zdolam go odsluchac bo wiem, ze juz ciezko go znalesc ale moze...
-Harman Kardon avr370
-Nad T748
ewentualnie:
-Marantz Sr6007
-Cambridge Audio Azur 540r v3

Jakie kolumny najlepiej do poszczegolnego ampli podlaczyc i prosze o rade jesli ktos mial okazje odsluchiwac i porownywac dane modele ampli...glownie chodzi mi o dzwiek a nie o bajery..
Na kolumny chce przeznaczyc 2.5 tys na dzien dzisiejszy 2, pozniej dokupie reszte do kina...
a co myslicie o kolumnach firmy B&W bo malo o nich na forum informacji...
Dziekuje bardzo za wszelkie sugestie i spostrzezenia...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli masz do wydania teraz 2500 zl na fronty? Najpierw zdecuduj jakie kolumny, potem dobierz ampli na podstawie odsluchow. Ogolnie wszystkie model wyzej to mocni zawodnicy dobrze spisujący sie w stereo jak na ampli.
 

WiTT

New member
Bez reklam
a ja tam krótko: muzyka, stereo, dźwięk (nie bajery), ampli = NAD T748 :eek:k:

Dziękuję, pozdrawiam :)

PS: z kolumnami to będzie zagadka, kwota =/= preferencje muzyczne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witt, ja Cie bardzo prosze, nie zabieraj nam przyszlych klubowiczow Marantza, ja wiem ze klub Nad'a wieje pustkami, ale Marantz musi rosnac w sile i tego nikt nie powstrzyma. Nie Krzychu? ;)
Tak powaznie, to bez odsluchu tradycyjnie sie nie obedzie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie ze tak, to elitarne zrzeszenie. Dysponujemy koszulkami, specjalnymi pastami do nacierania sprzetu (pomysl zapozyczony, ale udoskonalony) jak i organizujemy zloty ogolnodostepne, ale czlonkowie klubu Marantza dostaja zawsze wygodniejsze fotele na spotkaniach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie, z otwartymi rekami. Nadmienie ze pierwsze 3msc. - czlonkowstwo darmowe. Dzentelmeni o pieniadzach nie rozmawiaja, dlatego wyznajemy zasade "Stac Cie na Marantza, to stac Cie na abonament". Jakby ktos pytal, to jestem skarbnikiem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
czlonkowie klubu Marantza dostaja zawsze wygodniejsze fotele na spotkaniach.

zapomniels napisac o wyborze koloru stringów :)
Ha, no tak, armanig pisze, ze organizujemy, mamy, itd. w czasie teraźniejszym, ale tak naprawdę to wszystko faza pomysłów zatwierdzonych aczkolwiek jeszcze niezrealizowanych.
Lecz klub jest prawdziwy :D
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Witt, ja Cie bardzo prosze, nie zabieraj nam przyszlych klubowiczow Marantza, ja wiem ze klub Nad'a wieje pustkami, ale Marantz musi rosnac w sile i tego nikt nie powstrzyma. Nie Krzychu? ;)
Tak powaznie, to bez odsluchu tradycyjnie sie nie obedzie.
Oj tam oj tam... :p Bo my nie musimy namawiać do klubu, klub ten istnieje u każdego który ma w domu sprzęt NAD'a - nie musimy się dzielić wrażeniami w klubie, bo każdy doświadcza tego wspaniałego dźwięku z NAD'a w zaciszu swojego domu :D

A tak serio, to jak kolega napisał, przy tej klasie sprzętu odsłuch obowiązkowy :)
 

Adamus84

New member
dziekuje za szczegolowe zainteresowanie tematem....ciekawe do ktorego klubu bede ja nalezal...moze do obu ;)
a jak odniesiecie sie do kolumn firmy B&W ma ktos jakies spostrzezenia?(malo info o tej firmie na tym forum,)
ja chce wydac na fronty +/- 2.500zl
 
Ostatnia edycja:
Do góry