wybór amplitunera

wporzo

New member
Witam serdecznie
Mam dostęp do sprzętu bang & olufsen w 'dobrej cenie' i w tym miesiącu planuje zakup 2 kolumn front i 2 tył + subwoofer. W przyszłości dojdzie również głośnik centralny.
Prosiłbym o pomoc w wyborze amplitunera do tego zestawu. Dodam, że proporcje między muzyką a filmami to mniej więcej 60:40 i muzyka z gatunku house.
Przebrnąłem przez sporo stron o tej tematyce i na dzień dzisiejszy wybrałem te modele:
1. Denon AVR-2313
2. Yamaha RX-V773
3. Harman Kardon AVR 660
Oprócz tego Marantz, Onkyo i Cambridge Audio wchodzą w gre dodam, że szukam amplitunera z 2x hdmi out oraz wyjściami Pre Out

Czy ktoś mógłby mi pomóc i nakierować na firmę / model który najbardziej będzie pasował ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do B&O to musi być konkretny sprzęt. Jakie to kolumny ?
Jaka moc ?
Do jakiej kwoty amplituner ?
 

wporzo

New member
Przód beolab 6002, tył beolab 4000, sub beolab 11
Ze wzgledu na i tak duzy koszt kolumn, amplituner chcialbym zmiescic w cenie do 5 - 6 tys.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ze względu na kolumny które masz ,najbardziej sensowne jest wypożyczenie amplitunera do domu i wtedy konkretnie sprawdzisz czy wybrany model pasuje tonalnie do posiadanych kolumn "na odległość" nie kupisz dobrego amplitunera tzn kupić kupisz ale może się okazać, że akurat wybrałeś nie ten model
 

wporzo

New member
Pokoj ok 40m2 , salon b&o zapewnia ze kolumny beda wystarczajace na ta powierzchnie, co do amplitunerow podpowiadaja wybor cambridge audio badz yamahe ale wolalbym o Wasza podpowiedz jako znawcow ;)
 

Xtremer

New member
Tu ktoś ogłaszał się z procesorem EMOTIVA za ok. 2000 pln.
Te głośniki są aktywne, więc amplituner jest Ci zbędny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Okazuje się sprawa wcale nie jest taka prosta z uwagi na specjalny system kolumn. Napisz na PW dam Ci kontakt do specjalisty.
 

wporzo

New member
odsluch byl w salonie i u znajomego od ktorego bede mial kolumny jednak graly z beosystem 3 ktorego niestety nie bede mial dlatego pytanie o ampli
 

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Dołącze się do tego wątku dotyczącego wyboru amplitunera.

Pomieszczenie około 27m2
Przeznaczenie 50% muzyka / 50% film
Podłączenie do zestawu 5.0 Paradigm seria monitor.
Który amplituner będzie lepszy H/K avr 370 albo marantz sr6007?
 
Do góry