Wybór amplitunera.

Amra Lew

New member
Bez reklam
marcin1980 napisał:
jeżeli dla Ciebie recenzje "what hi fi" mają taką samą wartość co gościa handlującego sprzętem no to ja nie mam pytań do Ciebie!!!Człowieku przeglądnij tą strone dokładnie a zobaczysz że tak wysoko zostały ocenione nie tylko ampli denona ale też inne,też mi jest bardzo przykro że harman nie znalazł takiego uznania w oczach zachodnich ekspertów jakby tego oczekiwała większość czytających to forum ale taka dyskusja nie prowadzi do niczego,jedno oczym zapomniałem napisać a Ty to dodałeś to tylko to że jeżeli ma sie możliwość odsłuchu to napewno warto a jak nie to po prostu brać ten który ładniejszy i bardziej pasuje to naszych pozostałych elementów kina:)
Chodzi bardziej o to,że dla mnie wartość ma tylko i wyłącznie odsłuch i wyrobienie własnego zdania a dobieranie sprzętu pod względem dopasowania do innych elementów zestawu to porażka.To po co pytać?To,że ten magazyn dał Denonowi 5 gwiazdek a AVRowi 3 nie ma dla mnie znaczenia bo na odsłuchu mogę stwierdzić,że AVR gra lepiej.A tak poza tym na tej stronie jest też test Sont str dg-820,też pieć gwiazdek(tak wiem inna półka cenowa) a do avr255 nie ma porównania.

krzysztofn napisał:
skłaniam sie w stronę HK255 + KEF 2005.3.
Mam pytanie jeszcze: Jak podłączyć do ampli PS3 bo czytałem że przez hdmi dżwięk HD nie przechodzi a mam sporo filmów na Blue-ray.
Jak dźwięk HD to tylko po HDMI(no jeszcze analogi ale nie w PS3).Podłączasz PS3 kablem hdmi do ampa i dalej hdmi z ampa na TV i już.Z tego co pamiętam to w ustawieniach konsoli musisz zaznaczyć aby dzwiek z płyt blue-ray szedł jako LPCM i tyle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darcun

New member
Bez reklam
Cytat:"-krzysztofn jeżeli już musisz się kogoś radzić to chyba lepiej kogoś kto naprawdę ma pojęcie o tym co piszę a nie jakiegoś sprzedawczyka z pierwszego lepszego sklepu (sorry blackninja ale to zdanie ,pozwól że zacytuje " 1910 lepszy od AVR255 nie jest" w kontekście profesjonalnych testów jest po prostu śmieszne i kolejny raz pokazuje że wciskasz ludziom to z czego chyba masz największą prowizję bo inaczej tego nie mogę wytłumaczyć
A żeby wszystko było jasne sam mam harmana avr355:) ale głupot staram się nie gadać"

marcin1980-nazywanie "blackninję" sprzedawczykiem jest zwrotem obraźliwym,gdyż tak nazywano zdrajców.Ja na Twoim miejscu szybko bym blackninję przeprosił.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
krzysztofn jeżeli już musisz się kogoś radzić to chyba lepiej kogoś kto naprawdę ma pojęcie o tym co piszę a nie jakiegoś sprzedawczyka z pierwszego lepszego sklepu (sorry blackninja ale to zdanie ,pozwól że zacytuje " 1910 lepszy od AVR255 nie jest" w kontekście profesjonalnych testów jest po prostu śmieszne i kolejny raz pokazuje że wciskasz ludziom to z czego chyba masz największą prowizję bo inaczej tego nie mogę wytłumaczyć
A żeby wszystko było jasne sam mam harmana avr355:) ale głupot staram się nie gadać

http://www.whathifi.com/Review/Denon-AVR-1910/


http://www.whathifi.com/Review/Harman-Kardon-AVR-255/
Uwierz w testy i kup Denona. Dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłeś. Zauważ, że każdy jest świetny, a nowy zawsze lepszy od starszego :) oczywiście w testach.
 

tomter

New member
krzysztofn - musisz wziąć pod uwagę, że zapytanie postawiłeś na forum wielbicieli marki HK, i 99% odpowiedzi na pytanie co wybrać brzmi tutaj HK!

Miałem zarówno HK255 jak i Denona 1910, i tu Blackninja ma rację w stereo HK brzmi lepiej, w KD nie ma aż tak wielkich różnic. Wazniejsze jest jednak to, że model HK255 jest delikatnie mówiąc niedopracowany i bardzo awaryjny, do tego tylko jeden punkt serwisowy...Ja swojego HK szybko sprzedałem, kolega zostawił i dwa razy wysyłał do serwisu...
 

tomter

New member
Nie wiem, jak na razie mam dwa ampltunery Yamahy (w tym jeden ma kilka ładnych lat, katuje go mój syn) i jakoś nie dane mi było korzystanie z serwisu...:)
 

skalmen

New member
koledzy przestańcie sie wykłócać tylko pomózcie koledze w wyborze , bo to jest temat tego postu , ja osobiscie jestem fanem yamaszki , i w tej cenie wybrałbym ja lub denona, kwestia tego jaki dzwiek wolisz, yamaha gra bardziej neutralnie , denon ma cieplejszy dzwiek, nie wiem tez kto ci powiedział bzdure że po hdmi nie puscisz dzwieku z ps3 do ampli, oczywiscie że puscisz, nie bedzie tylko wyswetlana flaga dokoderów hd na ampli bo ps3 dakoduje dolby true hd i dts ma i dts hr softowo i przerabia ja do lpcm, więc w ampli wyświetli ci sie flaga LPCM ale dziek jest identyczny z tym który dekodowałbys w ampli ze stacjonarnego odtwarzacza blurey, wiem bo mma ps3 podłaczone do yamaszki rxv1800 i chula jak zloto a dzwiek po hdmi w King Kongu czy Qantum of Solance DTS HD Master Audio wgniata w podłoge
 

krzysztofn

New member
Dzięki! Z dżwiękiem z PS3 już wszystko jasne (jestem troche zielony).
Z ampli jeszcze się waham. Przypomne że do ampli będą kolumny Kef 2005.2 lub Infinity Beta HCS.
Które są lepsze i do którego ampli?
Gdzie jest serwis HK?
 

BD

Member
Bez reklam
..

w senegalu :D:D -podobno juz na dniach bedzie Onkyo TX-NR807, cieszy to -czekam na na 907 moze blackninja znasz jakis konkret jaki m-ac ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Alpha są gorsze od Bet. Kefy lepsze od obydwu ale i droższe. Małe głośniki z takich zestawów nie zagrają dobrze w stereo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale za 4000 zł chcesz dwie kolumny podstawkowe do stereo czy mówisz o zestawie 5,0 ale z małymi kolumnami ?
 

krzysztofn

New member
5.1 wszystkie małe ale jakieś dobre i żeby w miare w stereo...

Może kolumny KEF C3 + Centralny + subwoofer. Kolumny muszą być ma
łe ale dobre. Pokój 16 m + aneks kuchenny. Kolumny przednie nie mogą być głębsze niż 30 cm i wysokość 30-35 cm.
Pomóżcie mi coś dobrać.
Jeżele chodzi o ampli to skłaniam się na HK 255.
 
Do góry