Wybór amplitunera

LivHanna

New member
Wytypowałam kilka modeli:
Pioneer VSX-933
Denon AVR-X1400H
Onkyo TX-NR474
Yamaha RX-V485
Onkyo TX-NR676 o ile będzie warto (najdroższy z całego zestawienia)

Moglibyście porównać te amplitunery, co na ich temat napisać? Na razie będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki, znacznie rzadziej do kina domowego. Chcę mieć możliwość odtwarzania z pamięci zewnętrznej przez USB.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Do KD najlepszy z tego zestawienia jest 676.
Co ma zasilać amplituner ?
Jeśli stereo to lepsza opcja wzmacniacz stereo sieciowy i kolumny 2.0
Zależy też jaki budżet na nowy sprzęt...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Osobiście słuchałem Pionieer 933 i Denon 1400 i Onkyo 676 z kolumnami Polk Audio i Melodika BL 40 i dla mnie najlepiej zagrały Polki z Pioneer . Trochę z tyłu Denon zarówno z Polk Audio jak i z B 40 ( z tego co usłyszałem to następca B 40 gra jeszcze lepiej) . W przypadku Onkyo 676 nic mnie do niego z tymi kolumnami nie przekonywało , może w innym zestawieniu lub innego rodzaju muzy zagra ten ampli lepiej ? Pamiętaj że podpowiedzi na forum mogą Ciebie trochę nakierować odnośnie zawężenia wyboru ale nie bierz tego za wyrocznię . Z doświadczenia wiem że większość polecanych przez uczestników Forum nigdy nie słyszała jaki ; na żywo wydobywa ; się dzwięk z polecanych kolumn , amplitunerów , wzmacniaczy. Sam musisz podejść do sklepu ze swoją płytką , innym nośnikiem i posłuchać a zapewne usłyszysz coś innego niż opisywane w necie. Jeszcze jedno , nie znaczy że na naszym forum jest brak osób które naprawdę mają wiedzę i które odsłuchały dużo zestawów i nie warto ich porad brać pod uwagę wręcz przeciwnie warto posłuchać ich porad i brać je pod uwagę. Poznasz je po ich sposobie pisania postów .
 

LivHanna

New member
Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec tematu. Faktycznie, muszę zastanowić się nad amplitunerem stereo z wyjściem na subwoofer. Większość to jednak będzie muzyka. Obejrzałam zaproponowany model HK3770. Choć firma obiła mi się już kiedyś o uszy, to nie mam na jej temat dostatecznej wiedzy.

Onkyo TX-8250 kontra Harman Kardon HK3770 - co powiecie jeśli chodzi o porównanie obu amplitunerów? Cena obu podobna. Co zyskam wybierając któryś z dwóch powyższych modeli zamiast Pioneera VSX-933 czy Yamahy RX-V485?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Różnica będzie duża oczywiście na rzecz wzmacniaczy choć każdy gra inaczej i musisz sama posłuchać który trafia do ciebie bardziej.
 

LivHanna

New member
Nie wiem czy uda mi się odsłuchać obu w jednym miejscu. Rozejrzę się, ale w sumie to nie wiem czy zauważyłabym różnicę:) Patrzę też pod katem funkcji, możliwości korzystania z zewnętrznych źródeł. Niestety nie rozumiem jak to dziś mówią "nie ogarniam" za bardzo tego tematu. Chodzi słuchanie muzyki z internetu z serwisów typu Youtube czy Dailymotion na głośnikach podłączonych do amplitunera. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chromecast, który ma to Onkyo jest w tej kwestii przydatny.

Co co kolumn to mam starszy model Paradigma 7.

... wejście wysokopoziomowe ... ale to już jutro postaram się nabyć odpowiedniej wiedzy:)

Raczej jednak skłaniam się ku 2.1 niż 5.1 czy 7.1. Tutaj pozostaje wybór Onkyo TX-8250 vs Harman Kardon HK3770 przy czym delikatnie skłaniam się ku Onkyo biorąc pod uwagę mnogość funkcji. Chcę jednak usłyszeć co Wy macie do powiedzenia w przypadku tych dwóch amplitunerów.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No to jeszcze jedno pytanie ? Co wcześniej zasilało u Ciebie te kolumny i jaki budżet jest do przeznaczenia na sprzęt ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Potrafisz człowieka dobić ;). Ale ja chciałabym kupić amplituner jeszcze w tym życiu :blagam:


No dobrze to mam do wyboru:
1) Yamaha R-N602
2) Onkyo TX-8250
3) Harman Kardon HK3770

Z modeli które wymieniłeś najbardziej "poprawny" dźwięk ma Onkyo ,stosunkowo łatwo też będzie dobrać kolumny aby razem tworzyło to sensowną całość
 

LivHanna

New member
Dziękuję za opinie. Aby w przyszłości nie rozpoczynać kolejnego wątku, to przy okazji zapytam jaki subwoofer (lub subwoofery) polecacie do tego amplitunera. Budżet do 1000-1500.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Z modeli które wymieniłeś najbardziej "poprawny" dźwięk ma Onkyo ,stosunkowo łatwo też będzie dobrać kolumny aby razem tworzyło to sensowną całość

choć sam mam amplituner KD Onkyo i lubię tą markę i w rodzinie jest kilka modeli tej firmy ( 838 jak i 8150 ) bardzo podobają mi się dźwiękowo to jednak jeśli stereo chętnie posłuchał bym na moich kolumnach tego HK 3770

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2559-harman-kardon-hk-3770

potężna moc jak na amplituner stereo , chwalony w teście , a mocy nigdy za wiele i lepiej wysteruje kolumny
 

Gregys

New member
Podepnę się. Pokój 20m2, głośniki Paradigm Titan v 5 (5 szt. bez suba). Zmieniam tv i chciałbym kupić ampli z obsługą 4K i HDR. A może jest mi to niepotrzebne i o tym nie wiem? Przekonajcie mnie.

Brzmieniowo odpowiadała mi Yamaha (nie pamiętam modelu, staroć), aktualnie mam Harman Kardon 255, który brzmi o wiele gorzej (sucho, syntetycznie). Polecicie coś co przyjemnie zagra w takim ustawieniu?
 
Do góry