Wybór amplitunera.

Hokuto

New member
Witam wszystkich. Mam zamiar kupić kino domowe i zastanawiam sie który amplituner wybrać Pioneer VSX-1123-K7 czy Sony STR-DN1050. Czy mógłby mi ktoś pomóc w dokonaniu dobrego wyboru?Gdyż jestem laikem w tym temacie,liczył bym na wasze opinie na temat tych amplitunerów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ograniczasz się tylko do tych modeli? Wybierając z tych 2, bym wybrał Pioneera. Sony jakoś do mnie nie przemawia w KD. Do tego za cenę prawie 2,5k można mieć lepsze klocki. No i ten pobór mocy - 240W, w tej kwocie to śmiech na sali. Uważam że Pioneer dużo lepszy klocek. Chociaż w tej cenie masz jeszcze Marantz 5008, Denon X3000, Onkyo 717, Yamaha 775, HK 370. Dodatkowo klocki te posiadają pre-out do podłączenia wzmacniacza. Jest w czym wybierać:)
 

panalgsung

New member
No i ten pobór mocy - 240W

Nie myl mocy zasilacza z poborem mocy - bo to dwie różne rzeczy. To, że zasilacz ma 240 W nie znaczy, że cały czas tyle pobiera, a tylko że tyle maksymalnie może dostarczyć mocy na wyjściu.

Taki amplituner może pobierać z gniazdka przy bardzo cichym odsłuchu nawet 20-40 W, a przy pełnym obciążeniu (uwzględniając sprawność zasilacza) może ciągnąć i 300 W z gniazdka.

Co do samego wyboru to skłaniałbym się do pioneera, ale w tej cenie należy rozważyć też inne modele. Jakie kolumny miały by być do tego podłączone?
 
Ostatnia edycja:

Hokuto

New member
Zastanawiałem sie nad Pure Acoustics Supernova 8,Taga Harmony TAV-606 v.3Jamo S 426 HCS 3.Któreś z tych trzech.Chce tego kina używać 50% filmy,30% Ps4,20% muzyka-radio.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Nie myl mocy zasilacza z poborem mocy - bo to dwie różne rzeczy. To, że zasilacz ma 240 W nie znaczy, że cały czas tyle pobiera, a tylko że tyle maksymalnie może dostarczyć mocy na wyjściu.

Taki amplituner może pobierać z gniazdka przy bardzo cichym odsłuchu nawet 20-40 W, a przy pełnym obciążeniu (uwzględniając sprawność zasilacza) może ciągnąć i 300 W z gniazdka.

Co do samego wyboru to skłaniałbym się do pioneera, ale w tej cenie należy rozważyć też inne modele. Jakie kolumny miały by być do tego podłączone?
Krzyśkowi chodziło o to, że jak na ampli kina domowego to moc zasilacza jest dość słaba... Moje onkyo np. ma max moc 610W. I słusznie prawi, że w tym przedziale cenowym znajdzie się lepsze klocki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie myl mocy zasilacza z poborem mocy - bo to dwie różne rzeczy. To, że zasilacz ma 240 W nie znaczy, że cały czas tyle pobiera, a tylko że tyle maksymalnie może dostarczyć mocy na wyjściu.

Taki amplituner może pobierać z gniazdka przy bardzo cichym odsłuchu nawet 20-40 W, a przy pełnym obciążeniu (uwzględniając sprawność zasilacza) może ciągnąć i 300 W z gniazdka.

Co do samego wyboru to skłaniałbym się do pioneera, ale w tej cenie należy rozważyć też inne modele. Jakie kolumny miały by być do tego podłączone?

Te 240W to max. pobór mocy. A odda pewnie sporo mniej. Ja wiem że to wartość max. i że przy "normalnym" odsłuchu tyle nie pobiera, tylko właśnie mnie chodzi o to że to bardzo mała wartość:) Zobacz jaki pobór mają przyblizone cenowo amplitunery? Jak ampli ma 500W - 600W to jest realne że odda te 50W-60W na kanał, a przy 240W ile może dać na kolumny przy obciążeniu 7 kanałów?
 

Hokuto

New member
Narazie wole kupić lepszy amplituner a kolumny może zmienię po jakiś czasie na coś lepszego lub dokupie jeszcze dwie.Mam pytanie czy dwa subwoofer dają jakąś dużą różnicę niż jeden?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Narazie wole kupić lepszy amplituner a kolumny może zmienię po jakiś czasie na coś lepszego lub dokupie jeszcze dwie.Mam pytanie czy dwa subwoofer dają jakąś dużą różnicę niż jeden?

Jeden porządny w zupełności wystarczy. Podobno 2 suby powodują że bas równiej się rozchodzi po pomieszczeniu, ale uważam że 2 suby można wstawiać jak się ma adaptowane pomieszczenie i lepszej klasy sprzęt.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dwa suby wstawiałbym tylko do jakiegoś dedykowanego pomieszczenia kinowego, garaż, poddasze, itp. Do zwykłego pokoju jakim dysponuje większość z nas to raczej nie. Dodatkowo dwa suby dość ciężko jest skalibrować i zgrać ze sobą na raz. To niekiedy przynosi więcej nerwów niż pożytku, tak przynajmniej wynika z wielu wypowiedzi w sieci. Problemem jest np. to, że zamiast współpracować i wspomagać się, często ich fala akustyczna się "znosi", jeśli są nieumiejętnie ustawione i mają złą lokalizację.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ile masz metrów do nagłośnienia? Jaką lubisz muzykę? Wolisz żeby zestaw grał basem, czy może bardziej górą? Możemy coś podpowiedzieć, ale najlepiej zajdź do sklepu i posłuchaj, a później napisz co wybrałeś, i jak to DLA CIEBIE gra :)
 

Hokuto

New member
Pokój 32m2,muzyka techno,electro,dance a raczej bardziej mi zależy na filmach i do gry(PS4).W sklepie(Euro Rtv Agd,Neonet,Avanas,Media Expert) byłem odsłuchać pioneera i otrzymałem odpowiedź że nie mają takiej możliwości lub go nie mają na sklepie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Widzę że jesteś z Raciborza. W Rybniku jest sklep UNIWEX Audio - Strona główna Zajedź tam i zapytaj co mogą Ci polecić w tej kwocie. Odsłuchasz i będziesz wiedział. Na 32 metry to już trzeba trochę głośnika. Może coś takiego: Jamo S 626 HCS (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD , do filmu powinno być ok. Z muzyką też sobie poradzi, tylko nie będzie cudu, i myślę że zdajesz sobie z tego sprawę. Elektronika: Yamaha RX-V675 (tytan) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD , ale może być za jasno. Onkyo TX-NR626 (srebrny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD ten ampli powinien być najlepszy, tylko że droższy. NAJWAŻNIEJSZE: nie dla nas kupujesz sprzęt, więc zajedź i posłuchaj. Negocjuj cenę, a i tak kupisz u blackninji, jak zobaczysz jego ceny.
 

kalin86

New member
pozwole sobie podpiąć się pod temat czy ten Onkyo TX-NR626 to dobry wybór? szukam amplitunera do kina domowego projektor + PS4 + PC głownie filmy i gry muzyka bardzo małej ilości. Kwota myślę, że na początek taki za 2k wystarczy. Brakuje mi w sumie całego zestawu (kolumny +ampli) co byscie mi polecili? Pokój 25m2. Pozdrawiam i dziękuje za rady.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Powiem szczerze że nie widzę nic o stereo. Jest napisane 7.2 - czyli kino. Onkyo do filmów daje rade. Nawet stereo fajnie burczy :) , tylko nie wiem czy taki przekaz będzie dla Ciebie najlepszy? Dużą rolę odegrają również kolumny. Radzę posłuchać.

Wiem z pewnego źródła :), że Denon X-3000 jest w cenie dla Ciebie. Tylko musisz posłuchać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry