wybór amplitunera i głośników

k9driver

New member
Pomóżcie wybrać 32"

Witam wszystkich

Przymierzam się do kupna amplitunera i głośników
Chciałbym na ten cel przeznaczyć około 3000zł (ewentualnie dokładając jeszcze około 300-400zł)

Co byście mi polecili w tej cenie.
Muszą to być pełnowartościowe kolumny , a nie małe cieniutkie głośniczki satelitarne..
Do amplitunera bedzie podłączona konsola xbox kablem optycznym z której bede oglądał filmy dvd grał w gry (DTS i DD 5,1) i słuchał muzyki(wszystkie gatunki ,ale głównie Rock )
Pomieszczenie ma powierzchnię ok 18mkw.

Co jest ważniejsze?
Na co przeznaczyć większą kwotę? na amplituner czy głośniki?

Wiem, że brzmienie głośników to sprawa trudna do oceny lecz proszę o pomoc
do tej pory korzystałem z wieży technicsa 5.1
Czy subwoofer jest konieczny?
Czy głośniki na każdym amplitunerze grają tak samo?

Poszukałem trochę w internecie i czytałem ,że dobre głośniki robi KODA - proszę o opinie

Czy amplituner yamaha 657 w cenie 1500zł + głośniki KoDA F51+subwoofer SW100B za 1500zł to dobry wybór
czy może lepiej głośniki KoDA av-702 + subwoofer sw-1000 za 1700
Czy lepiej dołożyc do amplitunera yamaha 1500 za 2150 i kupić tańsze głośniki np Koda F51+ subwoofer sw 850

Zastanawiałem się też nad amplitunerem denon avr-2106 - 1800zł
lub pionerem vsx 1015 - 2200zł

Zastanawiałem się też nad głośnikami eltax evolution - 1300zł - podobno nie potrzebują dodatkowo subwooera ponieważ mają już wbudowany

Wiem ,że najlepiej by było odsłuchać wszystkiego w sklepie
ale muszę się zdecydować na 2 - 3 kofiguracje i dopiero wtedy przetestuję

Dużo pytań , ale proszę o próbę odpowiedzi

Dziękuję
 

k0gi

New member
a ROTEL ??? co sądzicie o tej firmie ? i o wzmacniaczu ROTEL RA-02 ???


i głośniki Bowers&Wilkins DM603S3 ???

bo taki zestaw kombinuje

jakies opinie ?
 

braavoo

New member
Mialem podobny klopot z wymiana sprzetu tzw grajacego.
Aktualnie pozostaly mi do wymiany tylko kolumienki.
Co do amplitunera wybralem nowego Panasonica SA-XR55.
Niestety nie uswiadczysz jeszcze zadnych testow tego sprzetu na polskich stronach, ale udalo mi sie poczytac troszke na stronach niemieckich.

http://www.produkte.panasonic.de/pr...@1@16@73@@@@@@SA-XR55EG-K@Receiver@&prop=TEST

Porownywali tam ten model z: Yamaha RX V657, Harman AVR 135, Sony STR DB798.
W skrocie parametry maja podobne a cena przemawia na rzecz Panasonica. Roznica 100 Euro. W Polsce mozna go kupic w okolicach 1300-1350 zl (czarny i srebrny).
Z pierwszych testow organoleptycznych, musze przyznac, ze jako baza do filmow i muzyki OK. Szczegolnie ladnie i naturalnie brzmi po polaczeniu optycznym sopran i bas.

Brakuje jedynie pod kontem HDTV wejscia/wyjscia HDMI, ktore jest obecne w starszym technologicznie najwyzszym modelu SA-XR70, i przydaloby sie wiecej niz 2 wejsc optycznych. Ale sa jeszcze 2 wejscia/wyjscia Coaxial.
A poza tym obraz proponuje laczyc bez udzialu dodatkowych przejsciowek typu amplituner itp.

Duzy plus za niecodzienny Design.

A jesli ktos zastanawia sie nad czyms wyzszym to proponuje zainteresowac sie modelami JVC.

Co do kolumn to przymierzam sie do kombinacji roznych kolumn.
Centralny pewnie bedzie Dali, przod moze B&W, a tyl jeszcze nie wiem.
Jestem na etapie odsluchow.


Do testow wykorzystalem jak dotad:
Sluchawki Sennheiser 595
Komputer z karta satelitarna Technotrend v1.3, procesor Barton 2500/3200, 1Gb DDRAM, ATI Radeon 9800, Sound Blaster Audigy 2ZS Platinum.
Zródło dzwieku: rozne DVD oraz kanaly HDTV (m.in HD5 na Astra 23,5).
Dzisiaj moze uda mi sie przetestowac na startujacym od 30 wrzesnia w digitalu kanal muzyczny NRJ12 i podlaczonym zestawie glosnikow KODA.


Pozdrawiam

braavoo
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie amplitunery Panasonic'a to dobre produkty ale bardzo daleko im do szczegółowości i dynamiki H/K, także cena, którą podałeś nie jest żadną rewelacją ponieważ 130 harmana http://www.rb.com.pl/apps/katalog/index.jsp?place=jbl_menu&news_cat_id=79 można kupić za 1399.



Szczegolnie ladnie i naturalnie brzmi po polaczeniu optycznym sopran i bas.

Chciałbym zwrócić jednak uwagę, że nie każda kombinacja odtwarzacz-amplituner będzie grała lepiej przy połączeniu cyfrowym.

Jeżeli chodzi o kolumny to tutaj wybór należy do słuchającego, ja mogę polecić przesłuchanie takich firm jak: JBL, Infinity, B&W lub KEF. W zależności od tego jakiej barwy dźwięku poszukujesz.
 

braavoo

New member
Co do odsluchu to faktycznie jest to sprawa indywidualna.
Kazdy lubi co innego.
Ja ostatnio mialem okazje pobawic sie sluchawkami Sennheiser model 650 i 600.
Powiem tyle. Graja super, ale cena kosmiczna i do tego potrzebny jest jeszcze dodatkowy wzmacniacz najlepiej lampowy, a to dodatkowo podwyzsza koszty. Same sluchawki to juz wydatek rzedu 1000-1400zl.

Jesli chodzi o H/K to porownanie jest do modelu 135, a nie 130.
A co do szczegolowosci, to mysle, ze Panasonic ostatnio podniosl swoje osiagi o czym swiadczy wyrozniony wczesniejszy model AV SA-XR70.
Jesli chodzi o znanych producentow, typu Denon itp to podobnie jak niektorzy producenci z branzy motoryzacyjnej (opony), zaczynaja obnizac jakosc produktow i jada na dawniej wypracowanej renomie.
Kiedy wroca dobre czasy dobrego sprzetu ???

Pozdrawiam

braavoo
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
braavoo napisał:
Jesli chodzi o znanych producentow, typu Denon itp to podobnie jak niektorzy producenci z branzy motoryzacyjnej (opony), zaczynaja obnizac jakosc produktow i jada na dawniej wypracowanej renomie.
Kiedy wroca dobre czasy dobrego sprzetu ???

a wyżej napisałeś:

braavoo napisał:
Panasonic ostatnio podniosl swoje osiagi o czym swiadczy wyrozniony wczesniejszy model AV SA-XR70.

Tyle że to Denon dostał nagrodę EISA za najlepszy amplituner a nie Panasonic, wg mnie topowym sprzętom audio Panaosnic'a jeszcze daleko do Denona, H/K czy choćby "jamahy"


Odnośnie modelu 130 to "śilnik" tego amplituneta ma mocniejszą końcówkę na kanał od 135, tyle, że 135 ma o 1 więcej kanał.
 
Do góry