Wybor amplitunera i głośników do 2000zl

majkell

New member
Przymierzam się do zakupu jakiegoś zestawu (amplituner + głośniki) do domu w cenie do około 2000zł. Jeśli będzie warto, to max 2500zł, ale nie więcej.

Sprzęt ma służyć mniej więcej po równo do gier, filmów i muzyki (rock). Podłączyć chcę konsolę Xbox360. W przyszłości któraś z nowszych konsol również się pojawi. Dodam, że miło byłoby móc podłączyć także iPoda, ale nie jest to priorytet.

Salon ma 17,5m^2 (5m na 3,5m). Problem jest taki, że sofa stoi w taki sposób, że po jej obu stronach nie zmieści się już nic (odpadają stojaki), dlatego jedyną opcją jest powieszenie głośników na ścianie nad sofą. Z przodu, przy TV nie ma już tego problemu, jest wystarczająco miejsca na podłodze. Jeśli to ma znaczenie, to TV wisi na uchwycie na ścianie.

Czy w tym wypadku Onkyo HT-S4505 za 1600zł jest dobrym pomysłem? Czy lepiej dołożyć i kupić coś z większymi kolumnami? Liczę na wasze propozycje.

Co myślicie o zestawie Onkyo TX-SR313 + TAGA HARMONY 606 TAV-606 v.3. Razem będzie za około 2000zł.

Po przekopaniu się przez internet znalazłem 2 kolejne amplitunery, które zbierają raczej pozytywne opinie:
Pioneer VSX-528
Onkyo TX-NR525

Pytanie jakie głośniki do tego podpiąć? Ktoś coś może polecić? 5.0 na początek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

majkell

New member
Taga lub Jamo to jedyne sensowne zestawy pod Onkyo TX-NR525? Jest coś jeszcze co warto sprawdzić na odsłuchu?
 

majkell

New member
To załóżmy, że mam 3k zł na ampli + 5.0. Co teraz się dzieje? :) Funkcjonalnie podobają mi się Onkyo 525 i Pioneer 528 (vTuner, auto kalibracja dźwięku, możliwość podłączenia iPoda). Jakieś lepsze kolumny trzeba znaleźć w takim razie. Co polecicie?
Wiem, że wstępnie założyłem budżet 2k zł, ale po prostu szukam najbardziej optymalnego zestawu w miarę sensownym budżecie. Suba mogę dokupić później.
Czy miałeś na myśli znacznie większy niż 3k zł budżet kapusta7?
 

majkell

New member
Nie jestem przekonany co do Onkyo 535. Jest na pewno sporo droższy a nie widzę funkcjonalności, które przekonałoby mnie do 535 zamiast 525. Elektronika lepsza? Dlaczego 535 a nie 525?
Skorzystałem z porównania na stronie Onkyo onkyo.pl/_compare/pl,ONKYO,Produkty,Kino_domowe,Amplitunery_kina_domowego,
 

majkell

New member
Ponieważ nie mam możliwości przesluchania tych kolumn, to zapytam...
Który zestaw 5.0 z poniższych wg was wydaje się najbardziej optymalnym wyborem do gier na xbox360 i muzyki rockowej w połączeniu z Onkyo 535? Przypominam, że pomieszczenie ma 17m^2.

- Jamo 606
- JBL Loft
- Quadral Quintas 5000
- inne propozycje
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A myslales cos z drugiej reki kupic, przynajmniej kolumny... bys mial lepszy zestaw w cenei 3 tys..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widzę Onkyo 535 dość drogo stoi bo to nowy model. Ja bym wolał starszy, ale wyższy model. np. Onkyo 626. Jeśli jeszcze są do kupienia. Z tych kolumn co podałeś ja bym wybrał chyba JBL Loft. Do JBL dobrze pasują amplitunery Harmana np. avr161/171.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze bym się zainteresował polskimi kolumnami Pylon Audio. Zbierają niezłe oceny i są dość tanie. Tylko nie pamiętam czy są całe zestawy 5.0.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Z tego co widzę Onkyo 535 dość drogo stoi bo to nowy model. Ja bym wolał starszy, ale wyższy model. np. Onkyo 626. Jeśli jeszcze są do kupienia. Z tych kolumn co podałeś ja bym wybrał chyba JBL Loft. Do JBL dobrze pasują amplitunery Harmana np. avr161/171.
Przy tym czego słucha pytający o poradę, też bym szedł w kierunku LOFTów i Harmana.
 
Do góry