Wybór amplitunera do JBL ES Pack. Proszę o pomoc

Kieziu

Banned
Moim zdaniem nie nalezy porownywac kolumn monitor audio bx5 z kolumnami jbl es80 gdyz to zupelnie inna polka cwnowa. Sa dwa razy drozsze. Chcialbyn miec kolumny monitor audio lub focal ale mnie na nie obecnie nnie stac. Prosze mnie zrozumiec. Takze prosze nie porownywac ich bo to zwyczajnie nie ma sensu..nalezy je porownywac z glosnikami z tej samej polki cenowej. Poza ty zalezy jakiej muzyki sie slucha. Jesli kto slucha np jazzu to wydaje mi sie ze jblki sie nie beda nadawac.

Czy są dwa razy droższe? mniemam wątpić... JBL ES80 kosztują 850 zł za sztukę, a BX5 udało mi się kupić poniżej ceny katalogowej...

chodziło mi bardziej o to, że naprawdę warto dołożyć do tych głośników...
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Seri E juz niestety raczej sie nie dostanie, rok temu jeszcze byla a teraz slyszalem ze wycofana z produkcji. Ja jak kupowalem zestaw 5.1 sluchalem ES i E, no i starsza seria E jest lepsza brzmieniowo bardziej neutralna, ES sa bardzo ostre, "wulgarne" mnie nie podeszly co nie oznacza ze komus moga sie nie spodobac.

Nie wiem czemu interesujecie sie ES skoro w podbnych pieniadzach sa Studio 180 ktore graja o wiele lepiej ?
 

rad88k

New member
wiem ze seria e byla lepsza chcialem je kupic bylem bliski zakupu uzywanego kompletu od pana z allegro w idealnym stanei ale finansowo mialem wiele wydatkow zwiazanych z mieszkaniem. glosniki planuje zakupic pazdiernik-listopad tego roku wiec poki co mam jeszcze chwile zastanowienia.. co do studio wiele ludzi je chwali. napiszcie prosze co o nich sadzicie? warto zakupic studio 180 studio 190 czy pozostac przy es80? mowimy tu o 5.0 lub 5.1 zalezy czy bedzie mie stac na suba...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rad88k

New member
I jakie miales odczucia po przesluchaniu jednych i drugich? Jakie sa slyszalne roznice? Zastanawiam sie czy jesli juz studio to czy 180 z subem albo 190 bez suba..
I jeszcze jedno.. odslych studio 190 jak i es80 byl na takim samym ampli? Jesli nie to na jakich
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obie kolumny słuchałem z amplitunerami HK. Tylko w innych miejscach. ES80 typowo kinowo-koncertowy dźwięk. Studio 190 były bardziej szczegółowe i trochę łagodniejsze. Miałem wrażenie, że bas był głębszy. Studio 190 będą bardziej uniwersalne. Lepiej będzie się na nich słuchało muzyki. Nie są to też jakieś subtelne kolumny (mocny bas i wyraźne wysokie tony) ale lepsze od ES80. Studio 180 zagrają podobnie do studio 190 tylko te drugie będą miały więcej basu. Na Twój metraż ja bym brał Studio 190 a suba dokupił jak dozbierasz kasy.
 

rad88k

New member
Tyle tylko ze wyglad kolumn studio nie podoba. Sa ochydne. Jak na moj gust oczywiscie. Ale to jakos jeszcze moglbym przecierpiec ale zastanawiaja mnie gwizdki. W es sa dwa, wysoko i ultrawysoko. Do bodajze 40kHz. Z kolei w studio jestjeden wysokotonowy. Zakres bodajze do 22 kHz. Wiec teoretycznie wysokie tony powinny byc wyrazniejsze w es'ach tak?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jestem specem ale moim zdaniem człowiek nie usłyszy 40khz. Gdzieś czytałem że słyszymy mniej więcej do 16-20khz. W es jest faktycznie jeszcze więcej wysokich. Tylko dla mnie zbyt drażniące ucho i męczące na dłuższą metę. Jeśli nie jesteś przekonany do Studio to możesz kupić es80. Sporo osób ich używa i są zadowolone. Ty szukasz kolumn głównie do kina więc es to tego się nadają. Oprócz JBL możesz też zerknąć na ofertę Klipsch-a i Magnat-a - to też bardzo dynamiczne kolumny.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moim zdaniem lepiej kupic teraz lepsze kolumny a suba potem i ja bym stawial na S 190. ES ma ten dodatkowy gwizdek do 40khz ale czlowiek i tak tego nie uslyszy, inna sprawa to taka ze ES generalnie maja bardzo ostre wysokie tony ktore wg mnie sa meczace w dluzszym sluchaniu. Studio sa bardziej kulturalne, zachowujac brzmienie JBL czyli wysuniete skraje pasma (bas i gore). Ew. moze zobacz cos z Monitor Audio lub Dali Zensor5 jesli mialbys kupowac 5.0 czyli bez suba.
 

rad88k

New member
Moze to dziwnie zabrzmi ale tymi slowami utwierdzacie mnie w przekonaniu ze es80 to dla mnie idealne kolumny ;-) teraz tylko mysle czy wziac es80 i suba czy moze nie brac suba ale dolozyc do es90 lub es100 :) i z nimi zrobic 5.0 :)
 

rad88k

New member
A co do ampli to chyba wezme to co bedzie w dobrej cenie gdy juz bede kupowal zestawik :) prawdopodobnie bedzie to hk avr 270 370 lub 365
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zalezy jaki masz pokoj, ES90 czy 100 to sa bardzo duze kolumny, na duzy salon + potrzebuja bardzo wydajnego wzmacniacza aby je "ruszyc". Nastepnie, jezeli uparles sie na ES to bierz paczke z Subwooferem bo do kina to jest obowiazek. Dalej jesli chodzi o amplituner to za cene 270 nie bedziesz mial 370 bo niby jak? Przeciez to model wyzej, ew mozesz dostac o ile Ci sie uda model z ubieglego roku czyli 365 ktory wg. mnie warto kupic.
 

rad88k

New member
Zalezy jaki masz pokoj, ES90 czy 100 to sa bardzo duze kolumny, na duzy salon + potrzebuja bardzo wydajnego wzmacniacza aby je "ruszyc". Nastepnie, jezeli uparles sie na ES to bierz paczke z Subwooferem bo do kina to jest obowiazek. Dalej jesli chodzi o amplituner to za cene 270 nie bedziesz mial 370 bo niby jak? Przeciez to model wyzej, ew mozesz dostac o ile Ci sie uda model z ubieglego roku czyli 365 ktory wg. mnie warto kupic.

No tak ale jesli 370 dostane niewiele drozej od 270 to chetnie doloze. Zobaczymy za 2-3 miesiace. Nowy model wiec wszystko sie moze zdazyc... aha czyli zostaje przy es80 + sub :) nie to ze uparlem bo przemyslalem wszystkie wariant.. czytam o tych i innych kllumnach juz dobre pol roku i wiem ze one sa dla mnie idealne poprostu. Jesli dostane 365 duzo taniej niz 270 to chetniej zakupie 365 :) powinno byc ok. Dobrze ze sa takie fora i tak pomocni ludzie :)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
A sluchales wogole ES czy polegasz na forach i opiniach i stad doszedles do wniosku ze sa idealne? Jak chcesz 365 to sie spiesz bo sie wyprzedadza zapasy i po zawodach.
 

rad88k

New member
Odsluchiwalem je oraz kilka innych modeli ale tylko w stereo tylko na hali sklepowek na szczescie q przeszklonym miejscu wydzielonym
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No tak ale jesli 370 dostane niewiele drozej od 270 to chetnie doloze. Zobaczymy za 2-3 miesiace. Nowy model wiec wszystko sie moze zdazyc... aha czyli zostaje przy es80 + sub :) nie to ze uparlem bo przemyslalem wszystkie wariant.. czytam o tych i innych kllumnach juz dobre pol roku i wiem ze one sa dla mnie idealne poprostu. Jesli dostane 365 duzo taniej niz 270 to chetniej zakupie 365 :) powinno byc ok. Dobrze ze sa takie fora i tak pomocni ludzie :)
Patrząc na ceneo to 370 można kupić w tej samej cenie co wystawiają 270 w sklepach.
 

rad88k

New member
Witam. Pomimo ze minęło już 8 miesięcy odkąd założyłem ten temat, aby nie być gołosłownym napisze że 2 miesiące temu zakupiłem amplituner HK AVR270 oraz kolumny JBL ES Pack 5.0. W moim 31m2 pokoju grają zadowalająco. Gdy ustawienia pozmieniałem wedle własnego gustu grają jak w Stereo, kolumny surround ustawiłem jedynie pod filmy :) jestem zadowolony z zakupu i póki co nie planuję kupywać subwoofera. Cały sprzęt prezentuje się równie dobrze jak gra. Za ampli i kolumny zapłaciłem łącznie 5200zł. Dopełnieniem jest u mnie TV LG 55 cali 3D i nc+ :) Pozdrawiam
 
Wydaje mi się to kwestią czasu zanim zacznie Ci brakować czegoś w kinie(mam na myśli bas). Ja przechodziłem przez to też i jestem mega zadowolony z suba w kinie i grach...
 
Do góry