Wybór amplitunera do JBL ES Pack. Proszę o pomoc

rad88k

New member
Witam.
Zdecydowałem się na głośniki JBL ES Pack (fronty es80).
Narazie zakupie bez suba. Nie zależy mi na subie. Może w przyszłości dokupie do filmów.
Myślę nad Yamaha RX-V473, Denon AVR1713, HK AVR255 lub Pioneer VSX527.
Jeśli jakiś inny ampli nadawał by się bardziej to proszę mi powiedzieć jaki i dlaczego właśnie ten oczywiście biorąc pod uwagę moje upodobania muzyczne.
Kolumny będą stały w salonie 30m2. Podłoga panele meblościanka z tv narożnik aneks kuchenny we wnęce.
Przeznaczenie głównie muzyka trance, house, dubstepu troszkę a w drugiej kolejności pop r'n'b.
Podczas oglądania filmów również chciałbym z nich korzystać.
Zależy mi na głębi basu (dźwięku) a nie na dudnieniu oraz na porządnym wypełnieniu pokoju muzyką.
Uwielbiam vocal trance dlatego zależy mi na połączeniu wyrazistych wysokich tonów wypełniających przestrzeń z głębokim i czystym basem a wiem że jbl'ki do tego się nadają.
Na amplituner chciałbym przeznaczyć maksymalnie około 1500 zł.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
 

rad88k

New member
Słyszałem że denony mają kiepskie niskie tony. A ceny znam więc proszę bardziej o doradzenie co do jakości i dopasowania ampli do kolumn względem zastosowania i upodobań
 

siwysobiecin

New member
na 30 metrow to musisz poszukac mocniejszego ampli bo to jest jednak duzy metraz a co do muzyki to najlepszym wyborem jest jakis ampli harmana lub denona
 

rad88k

New member
na poczatku myslalem i wrecz bylem zdecydowany na yamahy bo czytalem wiele ze jakosciowo sa dobre ale coraz bardziej zaglebiam sie w temat i zaczynam rozumiec ze wieksza moc nie znaczy lepiej itd. coraz bardziej zastanawiam sie nad HK. jeśli HK to jaki model? a moze doradzicie jakis inny konkretny model?

jeszcze jedno. jbl es pack z es80 w zestawie to wystarczajace kolumny na ten metraz tylko potrzebuja dobrego ampli ktory sprawi ze porusza dusze i serce. dobrze rozumiem zagadnienie ;-)?

HK AVR255 czy HK AVR170? Który ? A może inny? doradźcie proszę ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jbl-e dobrze się zgrywają się z Harmanem. Z tych co wymieniłeś najlepiej zagra HK ARV255. Tylko to już dość stary model i część egzemplarzy była wadliwa. Dołóż trochę kasy i poszukaj HK AVR365, Denona 2113.
 

rad88k

New member
cena AVR365 z tego co widze to troszke ponad 2 tys. moze i bym dal rade finansowo.. ale czy jest duza roznica pomiedzy avr170 a avr365 co do rezerwy pradowej mocy i co najwazniejsze jakosci brzmienia?
piszcie chce wybrac idealny ;)
i jeszcze jedno.. leipiej drozszy HK czy tanszy odpowiednik np pioneera albo denona? (sadze ze HK sa niecodrozsze) jesli sie myle i gadam glupoty to rpzepraszam naprowadzcie mnie na dobra droge...
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dasz radę finansowo na AVR270, nowy skalowanie do 4k, radio internetowe itd, po zakupie zbieraj kasę na suba przyda się w tym pomieszczeniu.
BTW mamy te zestawy w dobrych cenach więc zapraszam na priva.
 

rad88k

New member
Jestem coraz bliższy zakupu jednakże mimo coraz większej wiedzy, którą zdobywam przeglądając fora nadal zastanawiam się nad kilkoma modelami, jednakże są one już bardziej sprecyzowane.
Więc tak... nowszy HK AVR270 lub starszy i tańszy HK AVR170 albo Denony: nowszy X2000 lub starszy i tańszy AVR2113. Zastanawiam się czy kupić starszy ale pewny i sprawdzony ( czy wystarczający?) model czy może jednak dopłacić w nowość od HK lub Denona. No i kwestia marki. Brać HK czy Denona? Myślę że te ampli są najbardziej dobranymi z wszytskich ale kwestia teraz który..
Proszę o doradzanie i zapraszam do odpowiedzi w tym temacie.
Bardzo proszę :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
AVR170 nie jest starszy to ta sama seria tylko ze model nizszy. Napisz do blackninja moze ma jescze AVR365 to jest zeszloroczny model, teraz za "grosze" a to juz kawal pieca.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Miałem taki zestaw JBL ES i HK355 - sprzedałem.
Zestaw jak najbardziej do kina, do muzyki nie nadaje się w ogóle - chociaż kiedyś myślałem inaczej ;)

Co do wyboru miedzy Denonem 2113 a HK to polecam Denona. Jak dla mnie lepszy.
 

rad88k

New member
Jednym jbl es pack odpowiada drugim nie. Zalezy jakiej muzyki sie slucha. O ile dobrze wiem to jest twarda kolumna i nie do kazdej muzyki pasuje. Poza ym wiele zalezy od ampli
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jbl es nie nadają się do słuchania muzyki. To są kolumny typowo estradowe. robią dużo hałasu a nie mają nic z delikatnosci, szczegolowosci. W stereo grają bez zycia. Nie będziesz slyszal cykania, przyjemnego dla ucha dźwięku. Poczytaj moje posty na tym forum z przed kilku lat - wtedy tez kupiłem taki zestaw i na początku go chwalilem i sądziłem że gra to super. Piszę to po to żebyś nie popełnił tego błędu co ja. ES sprawdza sie tylko w kinie.
 

Kieziu

Banned
Osobiście posiadam JBL E30, centralny i sub - i zastanawiałem się nad zakupem do kompletu ES80 aby stworzyć kino domowe. Tak jak poprzednik uważałem, iż JBL E30 grają bardzo fajnie w stereo.
Niestety zmieniłem zdanie po odsłuchu ES80 i lepszych MA BX5. BX5 jak dla mnie, grają super, o wiele, wiele lepiej niż ES80. Także polecam trochę dołożyć i kupić na stereo lepsze głośniki.
UI mnie w tej chwili JBL to już tylko surround i pewnie taki tak je wymienię na coś lepszego w niedalekiej przyszłości, chociaż na kino domowe mogą być. Ale jak to mówią - apetyt rośnie w miarę jedzenia.
 

rad88k

New member
Moim zdaniem nie nalezy porownywac kolumn monitor audio bx5 z kolumnami jbl es80 gdyz to zupelnie inna polka cwnowa. Sa dwa razy drozsze. Chcialbyn miec kolumny monitor audio lub focal ale mnie na nie obecnie nnie stac. Prosze mnie zrozumiec. Takze prosze nie porownywac ich bo to zwyczajnie nie ma sensu..nalezy je porownywac z glosnikami z tej samej polki cenowej. Poza ty zalezy jakiej muzyki sie slucha. Jesli kto slucha np jazzu to wydaje mi sie ze jblki sie nie beda nadawac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rad88k

New member
Jbl es nie nadają się do słuchania muzyki. To są kolumny typowo estradowe. robią dużo hałasu a nie mają nic z delikatnosci, szczegolowosci. W stereo grają bez zycia. Nie będziesz slyszal cykania, przyjemnego dla ucha dźwięku. Poczytaj moje posty na tym forum z przed kilku lat - wtedy tez kupiłem taki zestaw i na początku go chwalilem i sądziłem że gra to super. Piszę to po to żebyś nie popełnił tego błędu co ja. ES sprawdza sie tylko w kinie.

Owszem nadaja sie widocznie skucha pan muzyki innej niz ja. Pisze pan ze w stereo graja bez zycia ale ja kuouje kino tzn 5.0 i nie wiem konkretnie o co chodzi z tym cykaniem.. mi orzyjemnosc dla ucha sprawiaja piosenki takie jak dash berlin - waiting. Tam cykania sie nie doszukuje lecz glebokiego basu oraz pieknego vocalu i to chce slyszec dobrze. Ps. Nie jestem audiofeelem
 

HD Viewer

Banned
JBL ES to jedne z najslabszych kolumn do sluchania muzyki.
Jak juz koniecznie sie uparles na JBL to posluchaj serii E - jest duzo lepsza niz ES.
A co do Twoich preferenncji to wlasnie na tych ES to wokali prawie nie uslyszysz i nie trzeba byc tutaj zadnym audiofilem zeby takie rzeczy wyłapać.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@rad88k czy ja napisałem Ci żebyś kupował Focale? Nie obchodzi mnie to na co wydasz swoje pieniądze. Piszę w tym temacie tylko dlatego że kiedyś sam tak myślałem i potem tego zalowalem.
Jak chcesz to posłuchaj sobie chocby Roth Oli 30 i sam uslyszysz o czym tutaj piszę.
 
Do góry