Wybór amplitunera do (chyba )Tesi 260

hadetefał

New member
Zabieram się za kompletowanie sprzętu do muzyki i kina - zdaje sobie sprawę oczywiście z kompromisu jaki wnosi taki układ. Moja poprzednio używana Yamaha RX-V440 obsługiwała 2 kolumny podłogowe jakiejś czeskiej firmy i małe yamahy centralny i surround. Poprzedniego sprzętu już nie mam.

Przednie kolumny będą podstawkowe i dobrym pomysłem wydają się Indiana Line Tesi 260 - wymiar i otwór z przodu są dodatkowym atutem poza brzmieniem. Ew jakieś inne(?) ale nie chciałbym już nadwyrężać budżetu na nie i muszą być podstawkowe.
Tylne i centralny zostawiam na kolejne kroki teraz amplituner.

Na długo wyleciałem z obiegu - Yamaha grała głównie radio / filmy . Teraz chcę trochę posłuchać muzyki, czasem dobry film (dlatego nie spieszno mi z resztą kolumn) reszta potrzebuje radia oraz spraw sieciowych ( pliki z USB i vTuner) . Nie chcę wydawać fortuny ale kilka zł dopłacę w razie ewidentnej potrzeby czy mega dodatku niezbędnego dodatku pewnie między 1000-2000 zł.
Na placu boju stawiam
1.Onkyo 535 maxymalnie 636
2.Marantz 1504 jak wyżej 1604
3.HK 151 ew 161
4.Jakaś Yamaha z w/w funkcjami ?
5.Myślałem o Pioneer 924 ale chyba więcej tam bajerów niż grania ? - może się mylę?

Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie i rady .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak głównie zależy ci na muzyce to dobrze sprawdzą się:
- Marantz- poszukaj gdzieś 5008,
-Denon -X2xxx/X3xxx,
-HK, ale celuj w w wyższe serie 171,270
 

hadetefał

New member
CA nie ma opcji które mnie interesują - uwielbiam muzykę każdego gatunku ale sprzęt ma być uniwersalny rodzinny i opcje sieciowe powinny się znaleźć czy choćby usb tak ad hoc. Pokój jest mały 16 m2 więc szału nie będzie z odsłuchem - na marzenia jeszcze przyjdzie czas teraz górę musi wziąć uniewersalność (niestety).

Onkyo 636 czy Denon X2000, Marantz wygląda dla mnie pięknie ale mógłby być szokiem dla rodziny :) ze względu na mikro wyświetlacz - choć może to nie ma znaczenia. Jeszcze trwa miotanie od ściany do ściany ale skłaniam się ku konstrukcją najbardziej uniwersalnym za optymalna cenę - kolumny będą to tylko "małe" najprawdopodobniej Indiana tesi .
 

hadetefał

New member
Wybór padł na Onkyo i już przyjemnie u mnie gra z tytułowymi Tesi 260. Kolumny a właściwie kolumienki są z wyglądu bardzo niepozorne ale potrafią mocno zatrząść pokojem - jestem pod wrażeniem. Dziękuje za wszelkie sugestie :)
 
Do góry