Wybór amplitunera do 2200zł

themo

New member
Witam
Prosiłbym o pomoc w wyborze amplitunera w cenie jak w temacie plus-minus 2000zł, mam 3 modele Pioneer VSX-920AH-K, Denon AVR-1911, Yamaha RX-V667.
Posiadam dvd pioneer dv-410v i chcę zamienić mój stary wzmacniacz technics'a (bo potrafi poradzić sobie z dźwiękiem z dvd).
Może ktoś mi doradzi który model wart jest swojej ceny w tym zakresie.
Amplituner będzie mi służył do słuchania muzyki (lounge i pokrewne - lubie niskie tony, bass) i przy oglądaniu filmów... ale chyba każdemu :wink:
Pozdrawiam
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W tej cenie to masz spokojnie Onkyo 608, Denon 1911, Yamaha 767, może nawet Pioneer 1020, więc bym wybierał pomiędzy tymi modelami, a który to zależy od tego na co bardziej stawiasz, czy rozrywkę w kinie domowym, czy muzykę.
 

themo

New member
Trudny wybór... bo dużo muzyki słucham a chcę zmienić na nowy, bo mój stary wzmacniacz technics su-v570 (a gra miło) nie radzi sobie z dzwiękiem z dvd :niewiem: i w najbliższym czasie używane będą tylko 2 głośniki, więc opcja 5.1 czy 7.1 jest mi obojętna.
Ogólnie zakup będzie ratalny i sklep prawdopodobnie euro (kraków).
 

skreem

New member
Jeśli chcesz dobry ampli ze wskazaniem na muzykę i to w stereo to poszukaj dobrej ceny na Sony STR-DA3600ES i też się nim zainteresuj. Ampli Sony jest z dużo wyższej półki (cenowej i jakościowej) niż te, które wymieniłeś, ale ostatnio można spotkać sporo fajnych ofert np. na Alledrogo właśnie w tym zakresie cenowym, o którym piszesz. Jak masz możliwość to go sobie gdzieś posłuchaj - myślę, że będziesz naprawdę mile zaskoczony, mimo że to "tylko" Sony (ja w każdym bądź razie byłem, bo rzadko się wymienia Sony jednym tchem z takimi firmami jak Denon, Pioneer, Onkyo czy Yamaha a jednak można się zaskoczyć i to pozytywnie).
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Themo to masz przecież sklepy internetowe w Krakowie i wyjdzie Cię taniej. Ze sklepów, które ja znam to zadowolenie.pl, audiofan, audiotrendt. W ceneo z resztą jak sobie wpiszesz interesujący Cię model, to nawet można wyselekcjonować wg miasta.
 
Ostatnia edycja:

themo

New member
Co do zakupu ze sklepów internetowych to wiem że można taniej, co do euro czaje się na 30x raty bez odsetek... No i właśnie przy wyszukiwaniu na ceneo wpadaja też marki Marantz i Harman Kardon... No chyba będę musiał poczytać jeszcze o tych amplitunerach bo z odsłuchaniem raczej nie będę miał możliwości. A co do Sony to też wezmę tą firmę pod lupe ;-) jakoś nie myślałem o niej wogóle.
Zawsze wydawało mi się że Yamaha robi dobre amplitunery, a co do mojego wyboru Denon'a plusem były słuchawki dołączone do niego i te raty 30x.
Dzięki za info, jeszcze postudiuje kilka stron.
Pozdrawiam
 

killpit

New member
Jeżeli chcesz coś nowoczesnego i bardzo przyszłościowego pomyśl o najnowszych modelach wchodzących Onkyo 609,Denon 1912,HK-165
 

themo

New member
to juz trochę wyższa półka - chyba mnie nie będzie stać na taki szaleństwo :) ... jakoś po przeczytaniu kilku postów (niewielu bo nie wielu - dużo pracuje) ten Denon 1911 ciekawi mnie - podobno ma dobrą dynamikę : jako do muzyki, stereo.
Kurka wodna :) może ktoś opisze jakiś Harman Kardon lub Soniak?
Fajnie jakby miał podświetlanego pilota i możliwość jeśli by miał awarię - sterowania z panelu (czytałem że nie każdy ma tą możliwość)..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

themo

New member
Jednak zakup zakończony. Wybór Onkyo TX-NR 609.
Trochę ciężko będzie się odnaleść w tym wszystkim ;)
Dzięki za chęci i pomoc

...ps.. jeśli ktoś ma instrukcję po polsku do tego amplitunera proszę wiadomość na prv. dzięki
 
Do góry