Wybór amplitunera do 1600zł - dylematy

sebolnet

New member
Witam serdecznie!
Nadszedł czas aby pożegnać się z kinem domowym składającym się z Logitech Z5500 i pomyśleć nad amplitunerem oraz zestawem głośników 5.1. O ile byłem niemal zdecydowany na amplituner Onkyo model TX-SR577 w ciekawej cenie pojawił się 607 chwalony w zasadzie wszędzie (w tym przedziale cenowo - jakościowym) i byłoby ok gdyby nie fakt, że gdzieś za max 1,5 roku będę wymieniał telewizor.
Nowa linia Onkyo 308,508,578 czy 608 wspiera HDMI w wersji 1.4a do obrazu 3D. I teraz problem. Czy jest sens inwestować w amplituner z tym rozwiązaniem? W przyszłości (mojej to około 1,5 roku) nie wiem czy telewizory 3D na stałe zagoszczą w domach i w jakim standardzie będzie HDMI 1.4a czy wyżej.
Chcę zakupić głośniki serii Jamo S 606 HCS3, lub Wharfedale Vardus 300 Power (może Wharfedale Diamond HCP Power) wszystkie w wersji 5.1. Czy potrzeba inwestować w ampli. 7.1 czy starczy 5.1 - raczej nie zamierzam wymieniać systemu na 7.1? Jak się ma moc ampli to tych zestawów?
Po głowie chodzi mi również Pioneer VSX-520-K bądź 820 również z HDMI 1.4a. Wymienione Onkyo zagra lepiej? Zamierzam zestawu używać do kina 50% muzyka 50% (hard rock, metal czasami dance). Mieszkam w bloku więc pokój posiada wymiary 5m x 7m.
Na koniec brzmienie podanych Jamo mi pasuje. Wharfedale nie słyszałem ale czytałem pochlebne opinie jakie macie zdanie o nich?

Nawet nie wiecie jak nurtują mnie powyższe zagadnienia. Przeszukałem sieć dosyć dokładnie Wasze forum również ale potrzebuje jakiegoś nowego spojrzenia. Testów nie za wiele z nowości a nie chce kupować w ciemno. Jestem informatykiem na HiFi średnio się znam.

Pozdrawiam.
 

killpit

New member
Najlepszym wyborem będzie 608 jest naprawdę rewelacyjny natomiast głośniki zdecydowanie Jamo.
Vardusy to typowy dzwięk z plastikowych membran natomiast zestaw HCP to już nie to co kiedyś czyli seria 9.5 szczyciła się głośnikami z kewlaru w HCP jest papier ścierny totalna kiszka.
Zastanów się nad Klipschami F2 lub F3 świetne głośniki.
Na pewno powinieneś posłuchać tych głośników.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zestaw Jamo + Onkyo - rewelacyjne zestawienie do systemu 50/50.
Jeśli więcej jednak muzyki to sprawdź jeszcze Harmana AVR 255.
Ile masz max kasy na całość ?
 

sebolnet

New member
budżet wygląda następująco - na głośniki 2300 (mam taką możliwość z subem 250) na amplituner tak do 1600.
Jak radzicie z tym HDMI 1.4a? No i innymi opisywanymi przeze mnie dylematami :)
 

killpit

New member
Czyli budżet twój to 3900zl.
Jamo 606HCS koszt niecałe 2000zl. i do tego Onkyo 608 również poniżej 2000zl. i masz zestaw idealny masz wsio co potrzeba lepszego nie złożysz.
Pogadaj z Blackninją to na bank zrobi ci super cenkę i będziesz miał z gw.Polskich dystrybutorów co jest istotne.
 

sebolnet

New member
Jamo 606 ale bez suba w tej cenie albo ze słabym 200 wole wersję 250. A co sądzisz o ampli. Pioneera tym które podałem jest godny uwagi? Ampli brać 7.1? 508,578 Onkyo nie za bardzo?
 

killpit

New member
W odbiorze muzycznym będzie różnica więc dlatego polecam 608 THX,DSX, EISA2010/2011 620W itd...
Zdecydowanie lepiej wziąć wyższy model ampli a na początku zrezygnować z suba.
 

sebolnet

New member
Rozumiem jednak nie daje mi spokoju model 508 też 7.1 a sporo tańszy. Rozumiem że tego Pioneera mam sobie darować?

508 nie posiada THX Select2 Plus, 1080p Video Upscaling, HDMI Upconversion, Component Video Upscaling
608 nie posiada Bi-Amping (508 ma),

porównanie ze strony onkyo.com

Pozostałe różnice to moc ale ta w 608 musi być większa ze względu na obsługę 2 subwooferów moc 160W do 130W na kanał w 508.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Odsłuchiwałem u kumpla 608 na Klipschu F1/C1/B2 kiedy włączył THX w filmie Helikopter w Ogniu to szczęka mi opadła rewelacja co potrafi ten ampli jak się nie posłucha to można tylko rozmawiać i rozmyślać.
Brałbym kolego 608 warta jest tej kasy.
 

sebolnet

New member
Zdecydowałem się i dokonałem zakupu amplitunera Onkyo 608 oraz zestawu kolumn 5.1 Jamo 606 + Sub550.

Pierwsze wrażenia jeśli chodzi o prezencję zestawu są więcej niż dobre.

Onkyo świetna stylistyka z praktycznym rozmieszczeniem przycisków. Dobrze zaprojektowane menu ekranowe (na amplitunerze - nie mam w telewizorze HDMI bo to jeszcze zwykły Panasonic 100Hz 16:9 - dlatego nie korzystam póki co z menu ekranowego poprzez HDMI) oraz bardzo dobry pilot - nie mam problemu ze znalezieniem odpowiednich przycisków. W tyle amplitunera panuje porządek i nie brakuje żadnych opisów czy złącz. Nawet amator taki jak ja bez instrukcji podłączy wszelkie urządzenia i kolumny. Pokrętło głośności chodzi ze sporym oporem nie chwieje się na boki. Od modelu 508 jest sporo wyższy.

Jamo 606 jestem bardziej niż zadowolony! Te głośniki wyglądają dużo lepiej na "żywo" niż na fotkach ze sklepów czy strony producenta. Jakość wykonania zaskakuje jak na tą klasę sprzętu. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Solidne i ciężkie fronty spore kolumny boczne i ogromny sub550. W zestawie znajdują się kolce z kompletem do montażu. Kupiłem kolor ciemna jabłoń zdecydowanie lepiej mi pasuje niż czarne, które według mnie wyglądają jakby były oklejone kiepskiej jakości okleiną - faktura, wzór jakiś taki...(to moje odczucie). W tyle możliwość połączenia w bi-amplingu. Sub550 posiada bardzo długi kabel RCA i zasilający - jego wykonanie podobnie jak kolumn jest wzorowa. Masywny, ciężki a do tego estetyczny.

Co do odsłuchu zestawu napiszę trochę później....
 

Macieks34

New member
ja sie podepnę pod pytanie tyle ze interesuje mnie tylko film,,muzyka nie ma znaczenia ..tak do 1600zł co byście polecili...Mam jamo606,sub yamaha
 

sebolnet

New member
Witam!

Co do filmów:

Obejrzałem już kilka filmów z dźwiękiem 5.1. Nie mogę złego słowa powiedzieć. Czysty dźwięk, bass ustawiony na 50% powoduje że prawie tchu nie można złapać podczas jakiegoś tąpnięcia, eksplozji jak na przykładzie filmu "Wojna Światów" czy "2012" w bloku mieszkalnym sub550 mocno namiesza. Polecam też nową wersję "Koszmar z ulicy Wiązów" tam dopiero jest że tak powiem czad. Gdzieś czytałem, że Jamo ma słabe głośniki surround i tutaj nie mogę się z tym zgodzić! Grają bardzo dobrze - po automatycznym wysterowaniu poprzez Onkyo 608 - do niczego nie można się przyczepić. Fronty grają wyraźnie i czysto. W filmach każdy szmer czy upadek jakiegoś wyeksponowanego przedmiotu :) jest wyraźnie słyszalny. Fronty mam dosyć szeroko rozstawione bo prawie 5m od siebie. Myślałem, że z tym może być problem przy odsłuchu ale pomyliłem się. Kolumny są naprawdę mocne. Sub550 według zaleceń powinien stać po lewej stronie ekranu. U mnie ze względu na brak miejsca znajduje się obok kanapy po lewej stronie. Naprawdę jak czasami walnie to długo serce bije znacznie powyżej normy. Do tego mamy naprawdę wiele ustawień dźwięku w samym Onkyo 608. Nawet filmy z DivX z dźwiękiem 2.0 można z bardzo dobrym efektem puścić w 5.1.

Co do muzyki:

Zestaw Jamo 606 i Onkyo 608 na łamach niejednego forum zyskał sobie ogromną sympatię. Rozpiętość dźwięku w każdym zakresie jest bardzo dobra. Ma się wrażenie, że można puścić dokładnie każdy rodzaj muzyki a Jamo zawsze miło nas zaskoczy. Słucham głównie metalu, hard rocka i naprawdę jestem zadowolony. Ostatnio posłuchałem również Dżemu (mp3 320) i tam dopiero się rozmarzyłem w dźwięku. Na ustawieniu Pure w Onkyo można się rozkoszować jakością dźwięku naprawdę gorąco polecam! Dodam że jestem raczej amatorem i ten zachwyt pewno przeminie ale jakbym miał kupić jeszcze raz wybrałbym ponownie ten zestaw może z trochę słabszym subem (taki zakupiłem w atrakcyjnej cenie) bo ten po prostu miażdży wszystko w mieszkaniu na 1/3 mocy :). Słuchanie samego tunera daje wiele radości.

Ogólnie chciałem zakupić Onkyo 607,508,558 a skończyłem na szeroko polecanym 608 i wiem, że jeszcze nie raz zestaw Onkyo - Jamo mnie zaskoczy. Polecam.
 
Do góry