Wybór amplitunera do 1000 zł

filipg961

New member
Witam,
Zamierzam kupić mój pierwszy zestaw kina domowego.
Budżet, jaki chcę na niego przeznaczyć to ok 2,5 tysiąca.
Myślę o zakupie zestawu kolumn głośnikowych Quadral Quintas 5000 lub Pure Acoustics Supernova 8.
Również do zestawu chcę dokupić subwoofer. Dlatego, aby zmieścić się w budżecie na amplituner chcę wydać do ok. 1000-1100 zł.

Jaki amplituner polecacie do tych głośników ? Myślałem o Pioneer vsx-520, Denon avr-1311 lub Yamaha rx-v367.

Mój pokój ma niecałe 20 m2. Przeznaczenie: najczęściej muzyka (chciałbym, jeżeli to możliwe, aby była możliwość połączenia z iPhone 4), czasem jakiś film, rzadziej Xbox 360.

Który będzie najlepszy ?
Z góry dziękuję
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Kup sobie QQ 5000 i do tego teraz masz w MM bez VAT i spokojnie za 1200-1300 można kupić Yamahę 567, Onkyo 578 (przynajmniej w Krk). Quadrale akurat nie wiem po ile mają teraz. Warto sobie dorzucić nawet te 200 zł, a masz zdecydowanie lepsze modele niż te "budżetówki"
 
Ostatnia edycja:

filipg961

New member
Właśnie byłem w MM, ale ostatni zestaw QQ5000 ktoś wykupił 10 min przede mną. Cena była naprawde atrakcyjna - 812 zł. Dziękuję za szybką odpowiedź
 

filipg961

New member
QQ5000 przyszły do MM ale niestety za 1600 zł :/ ... Myślę nad zakupem kolumn podłogowych Yamaha NS-555. Czy amplituner Yamaha RX-V367 będzie dobry do tego zestawu ? Czy lepszy Pioneer VSX-520 ?
Pozdrowienia
 

piotr818

New member
Bez reklam
Generalnie to 98% tego forum to nie audiofile. Niestety Yamaha NS-555 to bardzo słabe kolumny ale za to fascynują obudową black-piano. Moja rada jak chcesz zaoszczędzić nie kupuj w MM tylko w necie ale wcześniej odsłuchaj w dowolnym punkcie.
 

filipg961

New member
Kolumny odsłuchiwałem w MM, a chcę kupić w internecie. Czemu sądzisz że Yamahy to słąbe kolumny ? Jakie w tej cenie są lepsze?
 

siucha

New member
Do tysiaka powinienes dostac denona 1611 (dzisiaj kupilem 300 eur)

Pameitaj ze kazdy bedzie ci tu doradzal ze to i to slabe ( coz polowa gluchych a zarzucaja to innym)
W jedenym przedziale cenowym nie spodziewaj sie cudow ;) Nie sluchaj nikogo posluchaj kup w necie (rownierz niskie modele jak i te nie polecane)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Do tysiąca akurat nie ma nic innego (z nowych), żeby była jakaś super różnica, natomiast za 1200 masz już Onkyo 578, Pioneera 820, oraz Yamaha 567.

Tutaj na forum masz "cenowych czarodziejów", więc możesz ich podpytać jaką cenę by Ci zrobili i może się jeszcze bardziej zbliżysz do budżetu 1000 zł, a tutaj już będzie różnica i możesz to sobie spokojnie sprawdzić empirycznie na odsłuchu, że ona jest, a to dlatego, że moc amplitunera i jego lepsze podzespoły nie tylko dają głośne granie, ale za tym idzie i dynamika, zazwyczaj polepsza się szczegółowość itd. (oczywiście mówię o sensownych połączeniach a nie Prism 100 i amplituner 3067, bo z nich cudów nawet amplituner za 100 000 nie wyciągnie i w tym wypadku nie warto inwestować w super amplituner, natomiast Ty kupujesz pierwsze kolumny Yamaha, które jakoś grają, bo poprzedniczki są średnie, więc tutaj warto się zaopatrzyć również w sensowne źródło, które je odpowiednio napędzi i będzie ta różnica słyszalna).

Poza tym nie ukrywajmy, że te najprostsze modele, są... Do głośników pokroju M-Audio, bo podobnie są słabe brzmieniowo. Te podstawowe ampli w połączeniu z jakimiś już sensownymi kolumnami to tak jak by do Mercedesa włożyć silnik od Fiata 126p. Teoretycznie pojedzie. Tak samo jest z odpowiednim napędzeniem (wysterowaniem) głośników, bo Yamaha 367 teoretycznie napędzi te kolumny i będą grały, ale czy wykorzystuje się ich potencjał? Zostawiam już Tobie tą odpowiedź.

Oczywiście nie mówię, że jak nie będziesz słyszał różnicy, żebyś inwestował w lepszy amplituner na siłę, bo ja tak powiedziałem, bo jak najbardziej może ona być dla Ciebie albo niesłyszalna, albo po prostu stwierdzisz, że jest na tyle mała, że nie chcesz dopłacać no i ok, bo to Tobie ma się podobać, natomiast polecam najpierw to sprawdzić, żeby później nie żałować, że się nie dołożyło 150-200 zł, tym bardziej, że nie jest to jakaś gigantyczna kwota.

Jeżeli nie możesz przekroczyć budżetu, to niestety pozostajesz ze Twoimi typami i są one jak najbardziej ok, dorzucić można jeszcze Onkyo 308, jeżeli ma to być sprzęt głównie wykorzystywany do kina, ewentualnie jakaś używka, jeżeli nie jest to dla Ciebie przeszkodą.
 
Ostatnia edycja:

filipg961

New member
Dziękuję za bardzo pomocne odpowiedzi.
Siucha, jeśli można wiedzieć, to gdzie można kupić tego denona za 1000 zł ?
Jok3r, co miałeś na myśli pisząc o "cenowych czarodziejach" z tego forum ? O kogo chodzi ?, jestem na tym forum nowy, więc jeszcze nie orientuje się w tych sprawach.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Miałem na myśli forumowych kolegów Blackninja i Kiki-ego, którzy prowadzą sklep. Podobno dużo osób u nich kupowało i byli zadowoleni z cen. Ja nie kupowałem, więc trudno mi tutaj potwierdzić, ale zawsze możesz spytać pisząc do nich na priv, bo ostatnio często widzę, że tak proszą robić, jeżeli chce się jakąś cenę. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów i owocnego odsłuchu przede wszystkim, który zawsze rozwiewa wszelkie wątpliwości co jest dla nas ok, a co nie. W wyższe modele amplitunerów nie ma sensu inwestować, bo tutaj już nie będzie jakiejś przepaści. Dorzuciłbym jeszcze do propozycji Marantz 1501 jeżeli chciałbyś również posłuchać sensownie muzyki w stereo.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To jest amplituner kina domowego (może źle się wyraziłem i źle zrozumiałeś), natomiast chodziło mi o to, że jeżeli chodzi o muzykę to lepiej sobie radzi w porównaniu z podobnymi do siebie, aczkolwiek jak zawsze są zwolennicy i przeciwnicy. Jedni wolą Marantza tak jak ja, inni Harmana, jeszcze inni Pioneera, a zawsze się jeszcze się znajdzie ktoś dla kogo Sherwood będzie najlepszy na świecie w stereo.
 

siucha

New member
Dziękuję za bardzo pomocne odpowiedzi.
Siucha, jeśli można wiedzieć, to gdzie można kupić tego denona za 1000 zł ?
Jok3r, co miałeś na myśli pisząc o "cenowych czarodziejach" z tego forum ? O kogo chodzi ?, jestem na tym forum nowy, więc jeszcze nie orientuje się w tych sprawach.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Ja nie moge ci reklamowac stron .mieszkam we Francji sklep Darty , uzyj wyobrazni ;) pzdr
 

siucha

New member
Nie wiem jak z wysylka do Polski ale przy rejestracji o ile sie nie myle wybierasz kraj zamieszkania jak i adres ( uzyj translatora bedzie latwo bo to sklep ) ;)
 
Do góry