wybór amplitunera AV + głośniki

Shinneko

New member
Witam, w ostatnim czasie padł mi zestaw kina domowego który otrzymałem w spadku po teściu. Z racji na małe mieszkanie nie bardzo chciałem inwestować w sprzęt którego nie będzie gdzie postawić. Dziś sprzęt się zepsuł a ja się przeprowadzam i w związku z tym szukam jakiegoś fajnego sprzętu.


Mój salon jest w kształcie litery L. Na końcu jest część z RTV która ma wymiary 365x660. TV i cały sprzęt ma być ustawiony na krótkiej ścianie. Całość jest otwarta na jadalnię i kuchnię.


Pierwotnie myślałem o zestawie HK BDS 780W


Dziś patrząc na sprzęt zastanawiam się nad zakupem yamahy rx-v500d i do tego jakiegoś fajnego zestawu głośników. Jeśli chodzi o płyty to będę je sobie odpalał z xbox one. Jeśli by się okazało że jest to upierdliwe to dokupię do tego jakiś odtwarzacz.


Pieniądze jakie chcę poświęcić na ten cel chciałem zmieścić się w kwocie 5k


Proszę o opinie i rady co do wyboru sprzętu. Zależy mi na tym aby posiadać dźwięk przestrzenny więc nie namawiajcie mnie proszę na dobre stereo.
 

Shinneko

New member
No tak wiem że się mieszczę ale czy amplituner av + głośniki nie będzie rozwiązaniem lepszym jakościowo. Nie mam dużego doświadczenia z HK BDS, ale wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie tylko do filmów a jeśli chodzi o muzykę to będzie niedomagał.

Tak jak napisałem nie jest mi potrzebny combo z odtwarzaczem CD, DVD i BD.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W dużej mierze zależy to od preferencji słuchacza.
Bawiłem się BDS i jak na takie małe głośniki to grają dobrze, pomaga tez subwoofer o konstrukcji zamkniętej.
Możesz tez kupić BDS z podlogowymi Arena 170/180 5,1 lub Studio 270 5,1.
 

Shinneko

New member
Patrząc na ceny to w grę wchodzą chyba tylko arena 170 5.1 i do tego jakiś amplituner av. Tylne głośniki chcę powiesić przednie mogą stać na podłodze lub na szafkach pod TV.
 
Do góry