Wybór amplitunera - 3 pretendentów....

zgred

Member
Witam serdecznie.
W osobnym wątku pytałem o radę w sprawie doboru kolumn.
Jestem już praktycznie zdecydowany na Pylon Audio Pearl 25.

Teraz stoję przed zakupem amplitunera stereo (ponieważ i tak nie mam gdzie rozstawić głośników 5.1)...

Kwota jaką chce przeznaczyć to +/- 2000 zł.

W tej chwili mam 3 typy:

-Yamaha R-N500
-Onkyo TX-8050
-Kenwood RA5000

Zależy mi na funkcjach sieciowych, aby móc przesyłać pliki muzyczne z laptopa na amplituner (mp3, flac).
Z tego co wiem, do Onkyo (chyba) trzeba dokupić specjalny adapter (czytam i nie do końca mogę zrozumieć ;) ).
A jak jest w przypadku Yamahy?
Czy tam jest to już wbudowane, czy też trzeba coś dokupować?
To samo pytanie tyczy się Kenwood'a - czy istnieje jakiś adapter który umożliwi przesyłanie muzyki z laptopa (Kenwood'a biorę pod uwagę ze względu na atrakcyjną cenę i możliwość podpięcia TV, konsoli itp. po HDMI).

Co pod względem jakości dźwięku Wy byście doradzili?

Nie będzie tam podłączany żaden CD, tak jak pisałem wcześniej, będą to pliki z laptopa.
Chciałbym też korzystać z radia i móc podpiąć go pod TV (Panasonic 50ST60).

Słucham muzyki raczej "lekka, łatwa i przyjemna" - bez ciężkiego rock'a itp.

Metraż to ok. 4x5 m.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i propozycje.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
W opisie wspomniałeś o jakości dźwięku , najlepiej pasowałoby żebyś sobie odsłuchał te Pearl 25 z wymienionymi przez Ciebie amplitunerami i miał bezpośrednie porównanie :)
Jeśli chodzi o przesył dźwięku bezprzewodowo z lapka do amplitunera to sam ostatnio rozglądałem się za takim czymś i w oko wpadł mi NuForce Air Dac Wireless System, nie wiem natomiast jak jest z tymi adapterami do tych klocków.
 

edi7777

Member
Mam onkyo i z kompa puszczam muzykę tylko po wifi - możesz podłączyć kablem albo przez WiFi przez ten adapter. Programy są różne np. Zwykły Windows Media Player, jriver (według mnie najlepszy), foobar, jak chcesz po sieci używać głośników tak jak zwykłych od kompa to tez są programy przesyłające wszystkie dźwięki. Porównywałem go z yamaha i na dali zensor grał dla mnie lepiej onkyo.
 

zgred

Member
daroquaresma - oczywiście wiem, że to by była najlepsza opcja.
Problem w tym, że głośniki firmy Pylon Audio ma tylko kilka sklepów w Warszawie i to też nie "fizycznie", a żeby trafić jeszcze taki, który ma i jeden i drugi (o trzecim nie wspomnę) amplituner - praktycznie nie do zrealizowania.

O adapterze też już zdążyłem się dowiedzieć (straszny rozrzut cenowy - do Onkyo da się wyrwać za ok. 150 zł, do Yamahy ok 300 zł).

Byłem na odsłuchu i przypasowały mi te głośniki Pylon Audio, więc już praktycznie wybór już zapadł, została kwestia amplitunera.

W Yamaszce podoba mi się opcja loudness i to jest jeden z głównych atutów, które skłaniały mnie w stronę Yamahy.
 

kaziu106

Member
Jako posiadacz Pylonów Pearl 25 radzę przed zakupem elektroniki odsłuchac z wybranym amplitunerem. Pylony to są fajne i przede wszystkim tanie kolumny ale wg. mnie sa dość wymagające dla sprzętu ( mają 4 Ohm ). U mnie grają z Denon PMA710 i gra to przyjemnie ale cały czas zbieram na Nad 356 gdyż z tym wzmacniaczem jak dla mnie ( oczywiście subiektywnie ) te kolumny zagrały pod moje ucho ;-)
 

zgred

Member
A jeszcze pytanie w sprawie przesyłu bezprzewodowego...
Nie wiem, czy zdecydować się na moduł Wifi czy BT...
Który będzie lepszy?
I z czego wynika różnica w wielkości modułów wifi w onkyo i yamaszce?
W Onkyo jest to małą "wtyczka" a w Yamaszce jest to już pewnych rozmiarów puszka (wygląda trochę jak router).
Czy ten drugi z racji wielkości będzie lepszy?
A jak z zamiennikami np.: Tp-linka?
 

edi7777

Member
Do onkyo mam moduł wifi jak już pisałem - w routerze standard sieci n bo g trochę czasem ścinało. Na BT bym nie zamienił bo przesył danych będzie mniejszy a pliki flac chwilę się buforzy;)
 
Do góry