Wybór AMPLI z radiem internetowym

maciejo84

New member
witam serdecznie!

Wiem, że jestem tutaj nowy więc na początku się przywitam :)

Zacznę może od razu. Poszukuję amplitunera do 3000zł z radiem internetowym. Do tej pory posiadałem Onkyo TX-SR577 połączony z Quadral Quintas 5000.

Wybrałem ONKYO NR 535 jednak jak się okazuje radio internetowe, aby otworzyć daną stacjęto muszę włączyć TV wybrać ją i dopiero gra. Potrzebuję coś, bez włączenia TV tak abym na pilocie wybrał jakąś stację i jej po prostu słuchał.

Liczę na pomoc. Dziękuję
 

gusi

New member
Nie ma na androida jakiejś aplikacji obsługującej to onkyo przez smartfona? Ja mam Denona i jest dla niego świetna aplikacja obsługująca amplituner, łącznie z radiem internetowym, bez włączania tv.

Wysłane z mojego NewmanK1
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Zainwestuj w Denon avr-x2100w bo ma wszystko co oczekujesz i tak jak powyżej można sterować go z telefonu.
 

maciejo84

New member
jestem wlasnie ciekawy czy poprzez aplikacje do onkyo moglbym sterowac tym radiem internetowym bez wlaczania tv. ktos ma, ktoś używa? onkyo najbardziej mi pasuje :) przekonanie do marki
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie no sterować radiem nie można tylko można własne pliki streamingować ale przecież masz wbudowane bluetooth i ja tak robię , że jest nawet lepiej bo mój note 3 pokazuję nazwę wykonawcy i tytuł piosenki czego amplituner nie potrafi albo robi to bez uaktualniania tych metadanych a streaming jest tej samej jakości co z samego onkyo.Ja mam NR929 i uważam że to radio działa a właściwie cała obsługa i szybkość jego działania to DNO .Z poziomu Nota 3 przełączanie i dostęp do stacji to przepaść technologiczna.Apka w phablecie to oczywiście Tune in .Polecam to rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
jestem wlasnie ciekawy czy poprzez aplikacje do onkyo moglbym sterowac tym radiem internetowym bez wlaczania tv. ktos ma, ktoś używa? onkyo najbardziej mi pasuje :) przekonanie do marki

Oczywiście że wszystko jest. Wystarczy wejść do play store na android.
Bez TV też sie normalnie obsługuje, przecież jest wyświetlacz. Trzeba tylko wcześniej stacje pododawać do ulubionych dla wygody dostępu.
 

Kajtus

New member
Onkyo używa tunein, wystarczy się zarejestrować i zalogować do ampli, w tunein można dodawać inne streamy np z open.fm. ps stream przez wifi od czasu do czasu sie zacina, po lanie leci bez zająknięcia.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wybrałem ONKYO NR 535 jednak jak się okazuje radio internetowe, aby otworzyć daną stacjęto muszę włączyć TV wybrać ją i dopiero gra. Potrzebuję coś, bez włączenia TV tak abym na pilocie wybrał jakąś stację i jej po prostu słuchał.

Liczę na pomoc. Dziękuję

od kiedy to TV jest potrzebny aby radia posłuchać internetowego ?

w Onkyo 609 można wszystko ogarnąć z samego wyświetlacza amplitunera , owszem przez TV jest to wygodniejsze , ale też można ( ale w 609 jest 2-liniowy wyświetlacz , nie wiem jak jest w 535 )
 
Do góry