Wybór ampli z bajerami.

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Mój znajomy chce zakupić amplituner a ma on dość specyficzne wymagania dlatego chciałem spytać fachowców o radę.
Jeśli chodzi o wymiary pokoju i kolumny proszę ominąć te kwestie.
Cena jaką chce przeznaczyć to między 3-4tys choć jeśli będzie coś tańszego to propozycje mile widziane.
Nie jest on audiofilem ale bardziej gadżeciarzem dlatego głowne cechy jakie powinien posiadać amp to:
-radio internetowe - nie wiem czy to idzie w parze ale możliwość połączenia z netem
-możliwość odtwarzania filmów przez USB (mile widziana obsługa polskich napisów) oraz jeśli jest taka możliwość podłączenie kompa pod amplituner
-obsługa 3D
-oraz wiele innych bajerów typu WiFi i innych o których nie mam pojęcia choć priorytetem jest obsługa netu i filmów.

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

matysh_2006

New member
Ja mam DENON-A AVR 3312 od miesiąca i jeszcze nie wykorzystałem wszystkich bajerów. Polecam go ale cena wysoka bo ja za jakość się płaci.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Niestety cena troszkę za wysoka. Gdyby udało się zmieścić w 4tys to było by dobrze bo to jest max jaki ziomek chce przeznaczyć na sprzęcik.

A co powiecie o tych:
1.Pioneer SC-LX72
2.Marantz SR6006
3.Onkyo TX-NR1007
4.Harman Kardon AVR 460

Czy mają one te funkcje na których mi zależy? A jeżeli tak to który najlepszy?
 
Ostatnia edycja:

matysh_2006

New member
Wiem, że cena troszkę wysoka ale biorąc pod uwagę to, że nie kupuje tego na rok, czy dwa to naprawdę warto troszkę dołożyć i mieć coś dobrego.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
jejku,do czego to doszło,kupowanie sprzętu dla bajerów,bez podania metrażu,nie istotne co lubię w muzyce,nie ważne czy potem kolumny ustawię jedna na drugiej-nie ważne jak gra oby miało full bajerów,bez urazy do twojego kumpla ale to parodia-i jeszcze taki budżet
 

Kejup

Member
Bez reklam
Niestety nic na to nie poradzę. Kolo ma tyle kasy do wydania a, że lubi bajerki. W sumie to najbardziej mu zależy na radiu internetowym (połączenie z netem DLNA) i 3D. Jak go znam to kolumn i odtwarzacza nie kupi przez następne kilka lat ale che ampli z takimi bajerami niech więc ma :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
W związku z tym, że się trzoszkę zamotałem to chciałem spytać czy taki ampli z radiem internetowym i DLNA da rade połączyć się z kompem i odtwarzać z niego filmy?

mam Onkyo 609 i po DLNA możesz dostać się do komputera tylko po muzykę , filmów i zdjęć nie odtworzy

z USB podobnie , tylko muza w formatach MP3 oraz Flac

jak jest gadżeciarski niech dokupi blu-ray z funkcjami sieciowymi ( ja kupiłem LG BD660 - ma DLNA , USB , odtwarza filmy z neta )

jak sie nie liczy dla niego aż tak jakość do może kupi niższy model Onkyo i do tego właśnie blue-raya ( o ile już nie ma )
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kolumn i odtwarzacza nie kupi przez następne kilka lat

Bez metrazu, gatunku muzyki/kina, rodzaju kolumn i bez kolumn? Niech kupi i postawi na stole w jadalni. A kolor i ksztalt tez ma znaczenie? :) Zartowalem
Dawno nie było tak ciekawego tematu :)
A na marginesie, to niech odpali Ci za fatyge :)
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
odpal kumplowi za te 4000 koła swój zestaw hk255+jamo s608-zarobisz na tym ładnie i kumpel będzie happy bo wreszcie coś będzie grało
 

C4rimucos

New member
Jeżeli zależy koledze na 3D, najprawdopodobniej powinien posiadać TV 3D, a te posiadają NET i USB , dlatego teoretycznie filmy odtworzy na TV po DLNA lub z gwizdka, jeżeli nie będzie miał kolumn to i tak audio puści po TV czy ze słuchawek ??? W takim przypadku to i tak bez różnicy czy ampli będzie maiał te czy inne bajery, czy nawet wcale ich nie posiadał.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Jeżeli zależy koledze na 3D, najprawdopodobniej powinien posiadać TV 3D, a te posiadają NET i USB , dlatego teoretycznie filmy odtworzy na TV po DLNA lub z gwizdka, jeżeli nie będzie miał kolumn to i tak audio puści po TV czy ze słuchawek ??? W takim przypadku to i tak bez różnicy czy ampli będzie maiał te czy inne bajery, czy nawet wcale ich nie posiadał.

Fakt - audio gra w tv, to kolumny niepotrzebne. Skoro tv ma 3D, usb, net i dlna.... to po co w ogóle ten ampli? Do słuchawek?
 
Do góry