Wybór ampli dla początkującego

zxx

New member
Dzień Dobry/Wieczór Szanownemu gronu forumowiczów.
Udało mi się uzyskać niewielkie środki na zakup mojego pierwszego ampli (1600zł)
Pokój raczej niewielki ok 20m2. Przeznaczenie to muzyka/film 50/50. Zależało by mi także na multiromingu rozumianego jak możliwość jednoczesnego odtwarzania z dwóch różnych źródeł dźwięku w dwóch pomieszczeniach.
Zastanawiam nad moedalmi: Yamaha RX-V483; Denon AVR-X1400H i chybo najbardziej mi pasującym (wg. parametrów) Pioneer VSX-932.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie a w szczególności poparte argumentami. :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
poszukaj na wyprzedażach wyższych modeli
-Denon X2.
-Yamaha 6.
-Onkyo 656 lub 575 jak nie znajdziesz w wymaganej kwocie

W Onkyo 6.. celował bym najbardziej , mocne wydajne zasilacze mają

jakie masz kolumny ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Ja bym zrobił inaczej. (Niedawno sprzedałem amplituner RX-V630 z multiromingiem po kilkunastu latach i myślę, że kupujący dostał sprzęt jak igła za nieco ponad 300 zł, nie gorszy niż nowe za 1500 zł. Sprzedałem bo znudziło mi się kino i wróciłem do stereo na troszkę wyższym poziomie.) Kupiłbym używany amlituner za 300-500 zł, do tego 2 dobre kolumny do stereo (najważniejsze!) i używany zestaw centralny i 2 tylne. Jak będzie OK i będziesz chciał lepszego kina to dokupisz używany subwoofer.
 

zxx

New member
Dzięki za już.
Co do kolumn to dopiero będę je kupował i dobierał do ampli, ale to w trochę dalszej perspektywie. Póki co będą używane kilkunastoletnie Sony od mini wieży 5.0. Jednak zależy mi docelowo też na kinie domowy i dlatego ampli. Popatrzę też trochę na wyprzedażach, ale jednak jakbyście mieli wybrać z tych trzech (Yamaha RX-V483; Denon AVR-X1400H; Pioneer VSX-932) to dalibyście jakiemuś szanse? No chyba nie są propozycje kompletnie nieudane?
 

zxx

New member
Dzięki,

Z różnych przyczyn będę kupował nowy. Pytanie czy któryś z tych trzech pozwala w trybie multiroom na równoległy odsłuch z różnych źródeł?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja na twoim miejscu dołożyłbym 300-400zl i kupiłbym Onkyo 676.
Lepszy od całej 3-ki oczywiście z trybem Zone 2.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ja na twoim miejscu dołożyłbym 300-400zl i kupiłbym Onkyo 676.
Lepszy od całej 3-ki oczywiście z trybem Zone 2.

z tego co wiem to wszystkie począwszy od 609 ( którego mam ) mają Zone 2 , ale działa to tylko w połączeniu 5.1 , jak chcesz 7.1 to musisz zrezygnować z Zone 2
 

zxx

New member
Ok, ale jakieś konkretne argumenty, bo parametry bardzo do siebie zbliżone.
Ta "zone 2" to chyba tylko po kablu, tak? Ja zdecydowanie szukam jednak opcji bezprzewodowej.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Koledze chodzi nie o zone 2 tylko multiroom np Heos z Denkna lub musicast z Yamahy.
Więc raczej nowe we przez niego ampli pasują.
 
Do góry