Wybór 65cali - a80k lub a90j lub a95k a może…?

Eraeste1

Member
Szanowni,

Pewnie jak zauważyliście nadal drążę temat zakupu tv

Mam kilka pytan

1. A80K ma też wersje A83K / A84K - czy warto szukać jednak 83/84, bo podobno oprócz wbudowanego mikrofonu, ma dodatkową technologię Rich Color Enhancer czy to serio widać i jest to warte mieć w tc

2. Zaciekawiła mnie opcja A90J, jest to tv z 2021, a widzę nadal w sprzedaży i nawet droższa niż wersja „K” a zbliżona do najnowszej najnowszej wersji „L” , oprócz ludzi którzy chwalą wersję A90J,są tacy którzy zarzucają jej przycinki to prawda i czy fakt, że tv jest z 2021 nie powoduje, że będzie mulił i zaraz przestanie byc wspierany?

3. Jest też A95K…

4. Coś jeszcze innego..?, ale skupiam sie raczej na tych modelach powyżej.

I teraz;
Początkowo chciałem przeznaczyć 7000 zł na tv, teraz apetyt rośnie w miarę szukania, nie chce wydać za dużo, ale jak mam dołożyć do tej sumy więcej i wiedzieć, że to był najlepszy wybór to jestem to skłonny uczynić.

Miałem przyjemność korzystać 2 dni z A80K , jednak musiałem zwrócić (z innych powodów), obraz bardzo mi się podobał tylko w grach trochę sienno było i w vvr, dlatego używałem tryb wszędzie „żywy”

Rozważałem jeszcze LG C2, ale słyszałem że to świetni tv, ale brakuje mu tego czegoś w stosunku do Sony mimo, że Sony ma matrycę od lg


Doradźcie coś, chce kupić tv jeszcze w tym tygodniu.

Widzę, że dużo sklepów sprzedaje powystawowe z opcją sprawdzenia ilości godzin (standardem jest 2500-3500 godzin przepracowanych) - brnęlibyście w to czy raczej całkiem nowki najlepiej.

Tv chce do oglądania filmów przeważnie i gier.
 

Eraeste1

Member
Odpisze sobie sam, ale może ktoś wypowie się w temacie, proponuj mi jednak ze strony Sony tv a90j, że mimo iż jest z 2021 to jest sztos! Czy faktycznie tak jest? W stosunku do a80k - chociaż to to sama matryca oled…?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zmiany dotyczą głównie jasności matrycy trwałości.
Na A90k kasy Ci nie wystarczy.
Czyli zostaje K lub J.
Faktycznie został bym z A90J
 

Eraeste1

Member
Dziekuje za odpowiedz, czyli jak mialem w domu przez dwa dni a80k i teraz kupię a90j to na pewno sie nie zawiodę?

A skąd ten fenomen a90j? I faktycznie to inna matryca niż w a80k?, bo czytałem że takie same…

Najbardziej się boję, że a90j przestanie być w tym roku wspierany i co wtedy… z systemem czy aplikacjami jak HBO itd.

Za 9500zl z 5 letnia gwarancja mam możliwość zakupu telewizora a90j (stoją w cenie…)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak podałem Ci telefonicznie - to lepsze rozwiązanie, ale czas Cie goni.
Wszystkie są dostępne.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja wybrałem a80k względem a90j ale tylko dlatego że a80k ma półmatowy filtr na ekranie a a90j jest full glare, ale oba te tv są super. a90j jest z klasy master czy premium, ale uznałem że i tak zrobię kiedyś kalibrację, tutaj masz przelot po parametrach pomiędzy nimi: https://www.rtings.com/tv/tools/com...-a80k-oled/21565/31219?usage=1&threshold=0.10 - ja zdecydowałem się na tańszy i jest ok. Odpowiadała mi też bardziej dzięki tej powłoce mniej natarczywa kolorystyka.

Widać to nawet na tym porównaniu w Low-Quality Content Smoothing.

No i miał najniższą cenę za nówkę sztukę. Wersja a84k to nic innego jak a80k z pilotem premium (podświetlany, można dokupić za 200pln) i ten bajer z podbiciem kolorów. Z tego co czytałem na zagraniczych forach to jest to TV sztucznie podbity aby sprzedać go drożej z większą marżą. Dlatego jak stoi obok a80k to pewnie przez podbicie kolorów i pilota robi wrażenie premium.

Miałem tę możliwość że oba były w Sony Center + A80L więc miałem też odniesienie to najnowszego modelu z tej półki. A gwarancję +5 lata można dokupić za 699 pln więc tutaj pytanie na czym Ci zależy. Moim zdaniem Rich Color Enhancer bym olał bo podobno nie da się tego wyłączyć a kolory są tak zajebiste że ich podbijanie mija się z celem. Kalibracja to podstawa i będzie sztos. A95K będzie Ci bardzo trudno nabyć nowy a ze sklepu bym nie brał.
Co do Sony i Samsung QDOLED to też porównywałem i na mnie nie zrobiły takie wrażenie aby wyskoczyć z dodatkowych kilku tysięcy.

W trybie kinowym A80k w pełni raduje me oko, a pamiętaj że odpalać TV w domu nie będziesz ich porównywać do innych. Plus Sony jest taki że ma wszystko co powinien mieć dziś TV:
  • system z aplikacjami, które są aktualizowane i produkowane
  • wsparcie apple airplay
  • bardzo ładny pilot BT (w sumie to ma dwa w tym jeden zwykły IR ale go nie używam)

Reszta występuje praktycznie u każdego OLED czyli świetna jakość. To co jeszcze mi się bardzo podoba to sposób w jakich wyświetla obraz full hd - naprawdę procek odwala dobrą robotę.

To co mi się nie podoba, to jednak ruch, tutaj chyba jest to problem wszystkich współczesnych TV, czyli smużenie, szarpanie itp. Moje źródło to tylko streaming.
Oba mają Androida 10 i pewnie taki już zostanie, a 11 nic nowego extra chyba nie wnosi przełomowego. Dopiero nowsze z 2023 mają 11 na pokładzie
 

Eraeste1

Member
Dziękuję za odpowiedź.

Finalnie kupiłem LG 65G33LA w sklepie u użytkownika forum Kiki , dzisiaj dotarł, ale rozpakuję go dopiero jutro , bo wtedy mam otrzymać podstawę bo ten tv ma tylko w komplecie na ścianę.

Długo się wahałem z tym Sony…, od razu powiem, że a84L ma także androida 10, podobno jak naciśniesz menu to wyświetlane jest w full hd,

Ogólnie Sony mi się bardziej podobał od LG C2 , ale poszedłem w G3 za radą Kikiego z forum.

Powiem tylko tyle, że oglądałem trochę tych Sony i niektóre miały uszkodzone pixele no na zielonym tle było widać, czy wypalone matryce ale to już sprzedawcy mówili i nawet mi pokazywali w 2 miesięcznych telewizorach i trochę mnie to zraziło, bo ja nie cierpię jakiś wad matrycy itd. Zobaczmy jak będzie u mnie w tym LG, dlatego podczas kalibracji która mi wykonano miało to być też sprawdzone czy wszystko gra. Dam znać jak wrażenia.
 

Eraeste1

Member
Coś napisałem nie tak?, w sensie nie znam się tylko jak tv został wyciągnięty do kalibracji to przy okazji prosiłem żeby sprawdzić czy matryca jest w porządku bez wad a sama kalibracja jak przebiega to nie wiem.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Coś napisałem nie tak?,
Nieee,,,nic.Tylko widać od razu ,że jesteś nowy na forum.
kupiłem LG 65G33LA w sklepie u użytkownika forum Kiki
kiki jest i owszem użytkownikiem tego forum , ale przede wszystkim jest jego właścicielem. Tak jak i sklepu w którym kupiłeś telewizor.
Jak wspomniałem,widać ,że jesteś nowym użytkownikiem.I w dodatku niezbyt uważnie czytasz forum.Bo gdybyś nieco więcej przyłożył się do lektury ,wiedziałbyś z czego śmieje się @conqest .
 

Eraeste1

Member
No to nie wiedziałem, że kiki to właściciel tej strony, ale to wg mnie chyba dobrze, bo jeszcze większe ma doświadczenie w tv i wie co doradza i wie co sprawdzić przed wysyłką tv. Odnośnie kalibracji podobno miała być profesjonalna. Dla mnie najważniejsze jest żeby tv byl po prostu bez wad. Dam znać jak rozpakuje jutro jak podstawa dojdzie.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Powiem tylko tyle, że oglądałem trochę tych Sony i niektóre miały uszkodzone pixele no na zielonym tle było widać, czy wypalone matryce ale to już sprzedawcy mówili i nawet mi pokazywali w 2 miesięcznych telewizorach i trochę mnie to zraziło, bo ja nie cierpię jakiś wad matrycy itd.

Kwestia wypaleń dotyczy tak samo LG jak i SONY. Szczególnie że SONY używa we wszystkich swoich OLEDach z wyjątkiem A95K i A95L (QDOLED) matryc WLED od LG właśnie :) więc każdy TV OLED jeśli nie jest QDOLED to ma matrycę od LG :)
 

Eraeste1

Member
Gitarrra, kupiłem tv u kikiego i sam zaproponował mi wykonanie kalibracji, ja nie wiedziałem czy robić czy nie (bo chciałem aby tv był fabrycznie zamknięty), ale zachęcił mnie więc powiedziałem żeby zrobił. Teoretycznie miałem to w cenie zakupu tv, najważniejsze jednak było dla mnie żeby sprawdzić jak już telewizor zostanie wyciągnięty z kartonu czy tv nie ma jakiś plam, uszkodzonych pikseli , równe podświetlenie itd to na co teraz zwraca się uwagę.

LukeSky, tak w zasadzie racja Sony ma niektóre lub wieszaliśc matryc od LG, ale może przez fakt ich podkręcania, bo obraz jest inny w Sony (podobno lepszy?)to ma jakiś wpływ na szybsze zużycie lub częstsze awarie? - gdybam tylko.

Początkowo celowałem w zakup Sony a90j, myślałem też nad a84k , bo dwa dni mialem a80k, patrząc na na LG C2, to jakoś bardziej przekonywał mnie Sony, jednak ceny tych wszystkich tv oprócz LG C2 były praktycznie nie wiele tańsze od najnowszego LG 3G, który właśnie zaproponował mi kiki a, że wspomniał, iż jest promocja i 2000 przy tym modelu LG zwróci i sama cena w jego sklepie była atrakcyjna łącząc ją z promocja LG to już w ogóle się nie zastanawiałem, same odpowiedzi kikiego na forum wg mnie rozsądne tak jak i sama rozmowa przez telefon. Oczywiście zaryzykowałem , bo nigdy nie kupowałem z innych źródeł jak allegro czy sklepu dużych sieci, ale LG miało sklep kikiego w swoim rejestrze więc zaufałem, że sklep istnieje itd.(wiecie jakie sa czasy). Tak więc tv stoi o na mnie czeka rozpakuje najprawdopodobniej dzisiaj i dam znać czy wszystko ok., tylko jestem trochę przerażony hejtem (od 2007r. jestem tez użytkownikiem m.in. forum elektroda), który zauważyłem już teoretycznie po zakupie w stosunku do Pana kiki, ale będę mógł się sam przekonać czy uzasadniony czy nie jak rozpakuje tv itd., póki co złego słowa nie mogę powiedzieć!
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Ale jakim hejtem? Wywiązała się bardzo fajna dyskusja. Ja się sporo dowiedziałem więcej. @Manner2010 dzięki za link do fajnego tekstu.

Przecież Ty kupujesz TV i to twoja decyzja. Nie wiem co tam ktoś pisał wcześniej, ja się tylko odniosłem do tego że panele LG są wszędzie, a to że LG ma najlepszy system zabezpieczający przez wypaleniem to nie wiedziałem, choć teraz już wiem dlaczego tak mocno sa one polecane właśnie dla graczy, pewnie dlatego.
 
Do góry