Wybór 55JU7000 czy 48JS8500 ?

dmgary

New member
Witam !

Dylemat jak w temacie , który wybrać ?

Cena obu zbliżona na dzień dzisiejszy .

Ma służyć do oglądania filmów , mecze i komputer w mniejszym zakresie .
Odległość ok. 2 m

Co mi utrudnia podjęcie decyzji :

1.Telewizor muszę zawiesić wyżej tj. prawie na wysokości wzroku stojącego człowieka
(chce go delikatnie pochylić w dół na mocowaniu) , i zastanawiam się czy zakrzywiony ekran nie
będzie w takiej konfiguracji gorszy w odbiorze ?

2. Czy może wybrać odrobinkę słabszy telewizor , ale za to większym , płaskim 55" ekranem ?
 
Ostatnia edycja:

mateusz_ppn

New member
55JU7000 jak dla mnie świetny wybór.

Moim zdaniem Samsung UE55JU7000 to udany telewizor Ultra HD o świetnej ostrości i płynności obrazów ruchomych. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w modelu tym niemal dwukrotnie (z 41 do 21,1 ms) zmniejszono opóźnienie sygnału (input lag) na wejściu HDMI. Stąd to dobry telewizor dla typowych graczy konsolowych :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ciężko wybierać pomiędzy większym trochę gorszym, a mniejszym lepszym. Z jednej strony ten gorszy bo większy i lepszy komfort, a z drugiej strony mniejszy bo lepszy obraz. Ja jednak zdecydowałbym się na JU7000 z uwagi na wielkość. Jeżeli nie śpieszy Ci się i możesz się wstrzymać o około miesiąc, to poczekaj na nowe modele. Seria KS7000/7500/8000/9000 prezentuje się znakomicie, a do tego dobre ceny. Modele 48" zastąpione zostały przez 49" więc to dodatkowe 2,5 cm po przekątnej.
 

dmgary

New member
Zawsze wybieramy większy i płaski z 2m będzie super efekt.

Tak 55" jest to duży atut ma korzyść 55JU7000 , ale zostaje węższa paleta barw i słabszy dźwięk niż JS8500 .
Posiedzę jeszcze w jakimś markecie i porównam te zakrzywienie ekranu czy mi to spasuje .


55JU7000 jak dla mnie świetny wybór.
[...] 21,1 input lag. [...] Stąd to dobry telewizor dla typowych graczy konsolowych :)

Nie jestem aż tak namiętnym graczem , więc nie jest to dla mnie parametr krytyczny , zdecydowanie bardziej cenie sobie ostrość obrazu i możliwość skalibrowania do możliwie wiernego przekazu.

Czyli rozmyślam nad wyborem dalej (do EURO zdążę ;-) )
 

Endriu1987

New member
Ja mam w planach kupno na raty telewizora właśnie na mecze i czekam obecnie na jakieś testy tegorocznych modeli, także mamy podobną sytuację :smile:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam podzielam pogląd kol.Seizo,moim zdaniem jak się nie śpieszy to warto poczekać na nowe modele...
 

Metrolog

New member
Przed EURO będzie oczywiście megapromocja więc musisz jeszcze te 3 mc wytrzymać. Byle tylko nie załapać się na promocję polegająca na podniesieniu wieczorem ceny a sprzedaniu rano bez VAT-u :)
 

dmgary

New member
Widzę ,że nowe modele już są zapowiedziane :

ok. 6'599 zł

vobis.pl/samsung-ue49ks8000-2-151569.html

i
vobis.pl/samsung-ue55ks7000-2-151586.html

* nie mogę , jeszcze zapodawać linków , ale to się zapewne niebawem zmieni :)


Czyli muszę poczekać . Na razie za telewizor robi 24" monitor (1920 x 1200 ;) ) z tunerem zewnętrznym .
 

dmgary

New member
[...]
Amerykański KS8000 to w Europie będzie KS7500 lub KS7000
[...]

Znając rynek USA to , możliwe ale chyba nie do końca ...

Amerykański KS8000 a precyzyjniej np. UN55KS8000FXZA ma znaczek Ultra HD Premium i jest płaski .

Europejskie KS7000 mają być płaskie ale bez Ultra HD Premium , natomiast KS7500 jest zakrzywiony .

Wygląda więc ,że ani jeden ani drugi nie jest jego odpowiednikiem .
 
Do góry