Wybór: 37LC2R vs LC3R... A może Samsung?

pandzik

Member
Bez reklam
za 4200 to nie ma nic sensownego...

wlasnie ogladam instrukcje obsługi 37LC2R i widze panel tylny i interesujace mnie wejscie anteny, jakby cinch, nie ma zwykłego? to jak podlaczyc kablówke? mam tez manual sharpa i tam jest "zwykle" wejscie anteny...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Oczywiście że są - to jest klasa do 5.000 zł
I masz:
37 Bv 8 Sharp
37 BT 8 Shap
37 JVC R 71
37 Philips 5320
37 PV 60 Panasonic
42 PV 60 Panasonic
Wszystkie grają lepiej . Ale decyzja należy do Ciebie.
Na LG 37 Lc 2 - dostaniesz cenę 3999 zł . Bo należy zrobic jak najszybciej wolne miejsce na półce.
pozdrawiam
 

pandzik

Member
Bez reklam
Z tej listy cenowo lg odpowiada praktycznie tylko plazma panasonica,
może tez philips. reszta jest zdecydowanie droższa - pod lub ponad 5 tyś...
 

frytek

New member
kiki napisał:
witam
Oczywiście że są - to jest klasa do 5.000 zł
I masz:
37 Bv 8 Sharp
37 BT 8 Shap
37 JVC R 71
37 Philips 5320
37 PV 60 Panasonic
42 PV 60 Panasonic
Wszystkie grają lepiej . Ale decyzja należy do Ciebie.
Na LG 37 Lc 2 - dostaniesz cenę 3999 zł . Bo należy zrobic jak najszybciej wolne miejsce na półce.
pozdrawiam


a ktory z tej listy polecałbyś?? Cena do 5500 zl. Pewnie sharp?


aha i jeszcze.. "lepiej zagraja" hmm cos wiecej? czym jest to spowodowane ze "lepiej zagraja?"?:) Jakies porownanie np matryc?
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
"Wszystkie grają lepiej . Ale decyzja należy do Ciebie.
Na LG 37 Lc 2 - dostaniesz cenę 3999 zł . Bo należy zrobic jak najszybciej wolne miejsce na półce."
ha ha ha bez przesady! nie wątpie ze te tv wymienione swiecą lepiej ale 5 tys a 4 tys to troche nie ta klasa moim zdaniem 1 tys w tą czy w tą to jednak spora różnica a co do stwierdzenia ze trzeba zrobic miejsce na półce to wydaje mi sie ze chyba dlatego ze marża na sharpach , i panasonica pewnie troche wyższa i dlatego trzeba tam sharpa postawic. nie zapominajmy ze jest jeszcze amoi! ale to tez gorsze od panasonica i sharpa co? z twoich wypowiedzi kiki wychodzi na to ze lc2r to najgorszy tv jaki istnieje a czytałem tez wypowiedzi na temat samsunga np. s71 wiec wychodzi na to ze jedyne dobre tv to tylko sharp,jvc i panasonic na których zapewne masz największe marże ;/ bez urazy moze mam poprostu cos z oczami ale porównywałem jakosc lc2r i np. ga8e i przyznam ze jakosc ga8e była lepsza ale nie na tyle zeby powiedziec ze lc2r to syf a twoje wypowiedzi to sugerują niestety

a co do wejscia antenowego to moj tv ma :) wiec zapewne wszystkie maja
 
Ostatnia edycja:

yanky

New member
Czytając różne wypowiedzi (zwłaszcza kilku nielicznych osób) mam wrażenie, że traktują oni właścicieli wybranych marek LG np. LC2R lub np. Samsunga s71 jak głupków, którzy będąc biedakami i naiwniakami dali się nabrać. Telewizory za 4200-4500zł (37'') wyżej wymienionych modeli nie są chyba zrobione w garażu nieznanego majsterklepki. Telewizor 2x droższy nie jest wcale 2x lepszy, bo ta "lepszość" jest pojęciem bardzo względnym. Myślę, że chęć wywoływania poczucia niższości i zażenowania świadczy raczej o interesowności opiniodawcy niż o obiektywności.

ps. Nie jestem właścicielem tych modeli.
 

don111

Banned
Mam ten model 37 LC2R i niczego ważnego mu nie brakuje, no może tylko podwójnego pipa (ma tylko pojedynczy), posiada naprawde bardzo dobrą jakośc obrazu (ale wymaga wcześniej odpowiedniego dostrojenia, te standardowe ustawienia są nie do przyjęcia)
Pewnie że droższe modele odbierały może i ładniej ale różnica w cenie w stosunku do poprawy jakości zdecydowanie nie była warta tak dużej dopłaty (kupilem za 4,9 tys., a w tamtym okresie ok 2-3 tys. drozsze byly modele polecane przez Kikiego, ba - nawet 32' byly droższe)
ok można krytykowac dany model (dobrze, niech klient wie co jest dobre/złe) pod warunkiem że jest się obiektywnym, a wydaje mi się że Kiki nie jest taki do końca w tym przypadku (nie wnikam już czy sprzedaż tego modelu była mniej czy bardziej dochodowa w stosunku do innych TV)
niektóre wady wg Kikiego:
"przekolorowywuje obraz" - zgadza sie, ale wystarczy tylko zmniejszyc nasycenie kolorów z 50 (połowa) na dużo mniej (wg mnie optymalnie jest w granicach 35-40) i problem całkowicie znika, poza tym może nie wyłączyłeś XD engine (myślę że wogóle za bardzo też nie chciało Ci się grzebac w ustawieniach, bo naprawde można sporo poprawic w stosunku do standardowych ustawień)
opinia że "kolory wpadają w inne odcienie", w niebieskawy zdaje sie mówiłeś... - zdecydowanie nic takiego nie ma miejsca, kolory sa w miare naturalne moim zdaniem
"słabe kąty i czerń" - kąty są wystarczające całkowicie - dopiero z baaaardzo ostrego nie obraz zaczyna "blednąc" ale z takiego kąta nie ma mowy o normalnym oglądaniu nawet zwykłego TV , a czerń jest zadowalająca, jest na tyle czarna że nie rzuca się w oczy i nie przeszkadza absolutnie w oglądaniu :) (choc przyznaję że niektóre droższe LCD faktycznie tutaj ciut lepiej wypadają)
"inne lepiej współpracują z PC" - podłączyłem przez kabel dvi-hdmi, 0 problemów, obraz "żyleta", żadnego smużenia itd

w tym momencie różnice cenowe są niewielkie i do 5 tys. można kupic te zdecydowanie lepsze TV (zdaniem Kikiego), także bardzo prawdopodobne że sam również chętnie zainteresowałbym się tymi modelami bo na pewno poprawił im się stosunek jakości do ceny :)
jednak pare miesięcy temu różnica w cenie była po prostu nie warta tak dużej dopłaty, dlatego nie dziwię się że ten model był tak popularny
takie jest moje skromne zdanie przynajmniej... ;)
pozdrawiam
 

fiedek58

New member
użytkownik 42lc2r

:hmm:widze ze obywatel Kiki jest przeciwnikiem marki LG, tez kiedys tak uważałem ze LG to nic dobrego, do momentu kupna własnie LCD'ka tej firmy o oznaczeniu jak w tytule!!!przyznam szczerze ze dziwi mnie ze Kiki podał "alternatywnie" lepszego od LG model Panasa 42PV60, co wogole mija się z celem- przeciez to jest plazma-jak mozna plazme do lcdka porównywać, czy ten Pan Kiki to wogole jest powazny???to ma byc profesjonalne podejście?????BZDURA Panie Kiki!!!!!!na dodatek dodadam ze widzac 2 tv stojace obok a mianowicie lc2r i tego Panasa to nie powiesił bym sobie nawet w WC tego obrzydliwego Panasa z jego plastikowo, rewolucyjna obudową!!!!pomyłka panów od design'u całkowita!!!w cenie która oferuje Lg swoje modele lc2r nie dostaniemy nic lepszego w spsób adekwatny do wydanych pieniędzy!!!!kto sie nie zgadza-niech zatrąbi......nie słysze wiec mam rację....
 
Do góry