Wybór 37 a 40 W5500

ant2

New member
Witam
Po remoncie muszę zmienić poczciwego CRT 32FQ86 na lcd. Sygnał SD z Vectry (więc nie taki najgorszy), w przyszłości hd i ps3. Odległość od tv to 2,2m. Oświetlenie pokoju dobre (zarówno dzienne jak i sztuczne). CZytałem że 37 ma jakieś gorsze matryce, czy to prawda? Proszę o opinię fachowców, który wybrać (aby oglądać obecnie SD i soon HD).
 

kiloan

New member
Bierz 40" (jeśli pozwolą fundusze);). Różnica w cenie nieduża, a na pewno nie pożałujesz.
Po jakimś czasie stwierdzisz, że 37" to by było za mało.
Pozdrawiam.
 

Ares78

New member
Co do w5500 do w 37 calowych wersjach są faktyczne inne matryce, ale do 2,2m nie wiem czy 40 cali nie okaże się za dużo, zwłaszcza przy sygnale SD. Także tutaj już decyzja indywidualna i dobrze byłoby się przejść po sklepach i popatrzeć z tych 2 metrów na obraz przy słabszym jakościowo sygnale.
 

senior45

New member
Ja mam 40 cali z 3,5 metra.Wystarcza do wiekszosci kanalow SD i paru pseudo HD.Jesli jestes fanem kina to z 2,2 metra wez 46 cali ale tylko do ogladania blue ray.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/

Pod tym linkiem masz konfigurator doboru odległości oglądania dla kanałów HD oraz Blu-Ray,on Ci podpowie jaki rozmiar Lcd kupić.

Ale dla kanałów SD odległość trzeba powiększyć,a więc ja osobiście z odległości 2.2 m. proponował bym Ci 37 cali,a napisałeś w swoim poście że na razie będziesz miał tylko programy SD,gdybyś dużo filmów oglądał z odtwarzacza Blu-Ray i miał dużo kanałów HD to raczej proponował bym Ci dobór telewizora według wskazań konfiguratora.
 

ant2

New member
na stronce mamy 149cm dla 40 cali. Na stronie SONY dla obrazu HD Ready mamy właśnie 220cm dla 40cali. Więc może na upartego przy dobrym sygnale SD nie będzie tak tragicznie przy tej mojej odległości? Poproszę o opinie wyjadaczy bo chciałbym nabyć TV przed nowym rokiem :)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
na stronce mamy 149cm dla 40 cali. Na stronie SONY dla obrazu HD Ready mamy właśnie 220cm dla 40cali. Więc może na upartego przy dobrym sygnale SD nie będzie tak tragicznie przy tej mojej odległości? Poproszę o opinie wyjadaczy bo chciałbym nabyć TV przed nowym rokiem :)

Konfigurator dla rozmiarów Twojego pokoju podał Ci odległość 149 cm dla kanałów HD,Sony podaje 160cm,ale nie zna rozmiarów Twojego pokoju,a więc zaufaj konfiguratorowi,który jest naprawdę rzetelny.

Natomiast dla 40 cali do oglądania programów SD. Sony zaleca 2.20,a Philips 3 m i bądź tu mądry komu zaufać,ja Ci doradzę tylko jedno jeżeli programy SD w Twojej kablówce nie są najlepszej jakości to oglądać 40 cali z 2.2m będzie tragedią.
 

ant2

New member
Konfigurator dla rozmiarów Twojego pokoju podał Ci odległość 149 cm dla kanałów HD,Sony podaje 160cm,ale nie zna rozmiarów Twojego pokoju,a więc zaufaj konfiguratorowi,który jest naprawdę rzetelny.

Natomiast dla 40 cali do oglądania programów SD. Sony zaleca 2.20,a Philips 3 m i bądź tu mądry komu zaufać,ja Ci doradzę tylko jedno jeżeli programy SD w Twojej kablówce nie są najlepszej jakości to oglądać 40 cali z 2.2m będzie tragedią.

Kablówka raczej ok VECTRA. Może wkrótce zmienię na dekoder HD bo już Vectra takowy oferuje. 2,2m to minimum - średnio będzie to 2,5m. Może umówie się w sklepie, że jak coś to wymienie :) Jak ew. sprawdzić ile godzin TV wyświecił (wejście w tryb serwisowy i czy jest to na wierzchu?), a i czy ta matryca w 37 jest dużo gorsza?
 

Ares78

New member
W przypadku 37 cali były chyba trochę słabsze kąty boczne, ale najlepiej porównać samemu. To ile pracował telewizor jest tak jak wspomniałeś w menu serwisowym (bez zbytniego szperania po nim) pamiętaj tylko, że telewizor może mieć kilka uruchomień i nie jest to nić dziwnego. Przy 2,5m można myśleć o 40 calach, ale Vectry nigdy nie miałem u siebie także ciężko mi powiedzieć co dokładnie sobą reprezentują.
 

ant2

New member
Witam
To chyba wezmę jednak 40W5740 ze względu na bardziej funkcjonalnego pilota - bo rozumię że to jedyna różnica sprzętowa między W5500 :)
 
T

t_rutana

Guest
To jak jest z tymi matrycami 37 a 40 cali w serii W5500? Czy 37 jest gorsza od 40? Jestem zmuszony kupić 37 dlatego podpinam się pod temat. W danych technicznych zauważyłem że 37W5500 ma kontrast 50 000:1 a 40W5500 100 000:1. Wiem że to tylko cyferki, ale jednak są różne dla modeli z tej samej serii dlatego chciałbym się dowiedzieć czy w praktyce czymś one się różnią (poza rozmiarem oczywiście).
 

ernet

Active member
Bez reklam
Właściwie mógłbym napisać tylko: zobacz mój podpis i.. wszystko byłoby jasne. Ale .. krótko: ja oglądam TV 46" z 2,5 m i jestem zadowolony. Ale... z kablówki mam sygnał SD przez "cyfrowy" STB. I to robi róznicę. Zwykły sygnał SD nie jest dedykowany do żadnego LCD powyżej 29" IMO ! I nie mając w/w połaczenia nigdy bym LCD nie kupił.PS. Poprzednio miałem 40" i po kilku miesiącach musiałem sprzedać go ( z dużą stratą ), bo okazał się za mały. Notabene to bardzo znane zjawisko. Kup większy !
 

ant2

New member
Witam Nabyłem dzisiaj 40W5740 i powiem szczerze, że wielkość jak najbardziej ok. Oglądam TV z 2,3m i napewno nie jest za duży. Więc każdemu polecę 40cali ;)
 

Ares78

New member
Witam
To chyba wezmę jednak 40W5740 ze względu na bardziej funkcjonalnego pilota - bo rozumię że to jedyna różnica sprzętowa między W5500 :)

Tak inny pilot i drobne różnice w wyglądzie technicznie są to te same telewizory więc nie ma problemu. Co do wielkości to fajnie, że 40 cali odpowiada, widać ta kablówka jest lepsza niż w przypadku innych z którymi miałem do czynienia :)

t_rutana główną różnicę napisałem, chodzi przede wszystkim o kąty boczne.
 
T

t_rutana

Guest
U mnie już jest 37w5500 i na razie jest w sam raz. mam sygnał z cyfrowego polsatu, bez kanałów hd. Jestem zadowolony. No może poza jednym. A mianowicie gdy mam włączony CP i zwiększam głośność na TV to słyszę buczenie z głośników (już przy głośności 40-50 i mowa tu oczywiście o głośnikach telewizora), dlatego zmuszony jestem podgłaśniać CP na full i ujmować na TV. Czy to normalne zjawisko?

EDIT: Sprawdziłem i przy analogowej telewizji naziemnej wszystko jest ok, więc dochodzę do wniosku że jest coś nie tak z którymś z gniazd, kablem lub dekoderem. Od czego zacząć?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry