wybieramy...........do znudzenia

Broda4

Member
podaj jakie masz warunki : planuje 40-42 cale - ograniczenia meblowe na stoliku pomiedzy komodami
odległość od ekranu ?ok 3,5
jak słońce świeci w pokoju ? okno dachowe z releta na przeciwko tv
Jak duży jest pokój ? 4x4
jaki masz obecnie telewizor? panas 29 CRT
jakie programy najczęściej oglądasz? serial, film dvd, wiadomosci
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 1/3 dzien, 2/3 wieczor
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? 1/3 swiatlo sufitowe ( praca ) , 2/3 relaks male swiatlo boczne
wolisz obraz ostry czy łagodny ? --chyba raczej lagodny
matryca błyszcząca czy matowa? xx
preferowana wielkość telewizora? ok 40 cali ( ok 100 cm szerokosci)
preferowana marka ? standart : Pana, sams, LG
czego nie lubisz w telewizorach? xx
jakie urządzenia będą podłączone ? dvd, tuner ( obecnie starszy ferguson z TNK ), bedzie Playstation, komputer, pendrive
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 3/4 do 1/4
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost
czy ważne jest wifi ? niekoniecznie, ale......
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie koniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie ale moze miec
ma mieć tuner DVB-S ? tak
jakimi złączami ? usb, hdmi
jaki masz sygnał ? obecnie zwykla antena dachowa - siatka, + tnk zwykła, pewnie bedzie cos lepszego ale w standarcie ,
ile programów HD ? zaleznie od promocji. - mało??
ma stać czy wisieć ?stać na stoliku

pozdro:niewiem:
 

Broda4

Member
tez na niego patrze, jednak szukam alternatywy do porownania.
zakladam ze powiedzmy 50 ludzi z kilku tysiecy ma problemy z buczeniem to procent. :)
 

digitalus

Banned
Na pewno nie kazda plazma bzyczy lub buczy sa tylko osoby ktore maja bardzo dobry sluch
To jest dobry przyklad:)
http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post128.html
Mozna wejsc do dzialu lcd i wpisac buczenie
przykladow jest bardzo duzo
zajelo mi to kilka minut i nie sa to pojedyncze przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/635029-post1373.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/679812-post1535.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/696541-post1.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/635029-post1373.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/4...fl-opinie-test-wszystko-o-138.html#post635029
 
Ostatnia edycja:

Jam Nius

piszę
Cytowanie pojedynczych postów o niczym nie świadczy a pachnie brzydkimi socjotechnikami.

Plazmy zdecydowanie częściej buczą niż LCD rzekłbym w stosunku 10 do 1 albo nawet i częściej. A to czy dany egzemplarz plazmy buczy to zalerzy od egzemplarza i od Twojego słuchu.
 

Broda4

Member
ja, mozna powiedziec, slysze duzo. niewazne czy w samochodzie czy w radiu.

ale to na marginesie.
zawsze moge zwrocic sprzet. zakladajac ze zabuczy od poczatku.
pewnie dostane na poczatku egzemplarz kt wczesniej 2 dni wczesniej ktos zwrocil z tego samego powodu :p
dlatego chcialbym miec rozeznanie do innych modeli nawet tych zadziej polecanych.
choc na Panasie wszyscy sie skupilismy, a dopiero zaczynam czytac dzial samsunga i LG , ale jakos nie rzucily mi sie na szybko buczenia w takim stopniu jak w Panasoniku.
ale wiadomo - panasonik jest ( podobno ) czesciej kupowany - stad ten wiekszy procent.

ale moje podejrzenia moga sie niedlugo zmienic - zaczynam dalsza lekture
 

don111

Banned
bzyczenie, nie buczenie
plazmy mają tendencję do takiego dźwięku przy wyświetlaniu jasnych scen, gdy jest wysoko ustawiony kontrast (czyli zwykle w dzień, w nocy jak zmniejszamy kontrast hałas powinien w większości ustąpić, lub rzadziej się pojawiać)
moja poprzednia plazma lekko bzyczała przy jasnych scenach, ale na spokojnie akceptowalnym poziomie, teraz stoi u rodziców i w ogóle nie słychać nic bo stoi blisko okna z zasłonami co tłumi mocno dźwięk (u mnie stała przy gołej ścianie)
nie wszystkie egzemplarze bzyczą, te które hałasują też robią to w mniejszym lub większym stopniu (zwykle większe prawdopodobieństwo w większych przekątnych), akurat te najgłośniejsze egzemplarze są nie do zaakceptowania
na pewno trzeba brać pod uwagę to że osoby które piszą na forum, to w większości posiadacze tych najgłośniejszych modeli, Ci którzy kupili i nie mają z telewizorem tych problemów, na forum już zwykle nie wracają...
 
Ostatnia edycja:

Broda4

Member
bucza,czy tam brzecza nawet CRTki w zaleznosci od jasnosci.

wiec plazma tez moze mi buczec jak stary poczciwy panas.

jednak jak mam mi buczec a nie grac jak co poniektorym to dziekuje.

a to ze nie chwala sie ci kt maja OK - dlatego napisalem procent - pon wierze ( hihi ) ze to tylko garstak ludzi kt ten problem slysza;-)
 

Broda4

Member
heja

bylem dzis w AGD.... i powiem tak\byly obok siebie 2 tv
niesteyt jak glupek - nie ogladalerm obrazow tylko sluchalem czy nie piszcza:p
i tak g30 - minimalnie - ale w normie ( sluchajac od gory)
i 2 nie pamietam dokladnie ale ale cos 42 v20???? i ten to niezle brzeczal - powiedzmy - nie trzeba bylo sie mocno nasluchiwac jak w porowaniu z pierwszym,
cena obu to 3300 ( w zaokragleniu _ a najlepsze - ze MOZNA DOKUPIC GWARANCJE - do g 30 -0 kiedy Panasonic dodaje ja w gratisie przy rejestracji na stronie. heehhe
 

lll

New member
Z tą gwarancją faktycznie śmieszne, chociaż czasem gwarancja gwarancji nie równa.
Dla mnie egzemplarz, który słychać w głośny dzień w głośnym sklepie, odpada z definicji. Bo wtedy w cichym domu cichą nocą byłoby to nie do zniesienia.
 

Broda4

Member
a czy jezeli kupuje w skjlepie internetowym z mozliowscia odbioru w punkcie - mozna sobie go otworzyc posluchac i ewent od razu zrezygnowac?
jakie sa praktyki?
 

lll

New member
W praktyce, to sklepy nie lubią zorientowanych klientów.
Ale też ogromna większość plazm nie buczy nadmiernie (nikt by ich nie kupował), więc prawdopodobieństwo kupna cichego egzemplarza jest wysokie - na tyle że ja bym się nadmiernie nie przejmował i zamawiał. Chyba że oglądasz tv nocami i naprawdę cicho, to wtedy może Ci nieco przeszkadzać nawet delikatny szum wentylatorów. Cóż, kupno telewizora nie jest proste, ostateczny wybór należy i tak do indywidualnego kupującego, tutaj dyskutujemy tylko o zaletach i wadach poszczególnych technologii i modeli. A niestety nie ma jeszcze takich bez wad.
 

Broda4

Member
no i chyba nie ma klienta ktoremu by wszystko spasowalo.

No nie stety ogladam glownie przed polnocą :) jakis filmik.

pewnie ameryki nie odkrylem - ale pewnie sposobem byloby zamowienie 3-4 tv ( roznych lub tych samych ) i 3 zwrocic po tyg :p
 

lll

New member
Na cichy telewizor o maksymalnie dobrej czerni.
W praktyce....... wrócimy do punktu wyjścia, bo może to być i jakiś dobry tradycyjny LCD i jakiś nowoczesny LCD full LED i w końcu plazma - bo ich głośność wcale nie jest jakaś duża (chyba że wadliwy buczący głośno egzemplarz) i wentylatory mogą NIECO przeszkadzać w nocnej ciszy tylko niektórym wrażliwym, ale większości ludzi nie będą...
Jesteś już mądrzejszy? Bo ja nie. Czekam spokojnie na OLEDy, albo chociaż na full LEDy bez problemu widoczności wygaszania poszczególnych stref lub plazmy chłodzone pasywnie i nie buczące. Mam nadzieję, że mój następny telewizor za 2 lata będzie mnie satysfakcjonował w 99% (bo jakieś wady oczywiście będzie miał, jak wszystko). :)
A na dzień dzisiejszy, mimo wszystko polecałbym Ci plazmę 46 cali. Gdyby był na to budżet, to Panasonica 46GT30. Plazma to jednak lepsze kąty, lepsze SD, lepsze oglądanie w ciemności. A około 22:00 noc nie jest jeszcze tak cicha, żeby wentylatory przeszkadzały nawet wrażliwym (chyba). Być może stwierdzisz nawet, że to sztucznie rozdmuchany problem. Pozdr.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Jeśli w nocy i po cichu to sobie odpuść G30.
kiki nie zniechęcaj go od razu bo bo może trafi na dobry model bez bzzzy,albo trafi na bzzzy ale on tego nie będzie wychwytywał,z tego co wiem to robisz prezentację w domu więc dogadajcie się ty mu przywiez 2 najcichsze twoim zdaniem modele i gość określi się czy mu pasi czy nie a warunki takiej prezentacji mu daj na priv,jeśli będzie reflektował,może to chore że 2 te same tv no ale jak chce ten model to innego wyjścia nie widzę
 
Do góry