Wtyk antenowy

AdrianWd

New member
Witam!
Mam kino domowe panasonic sa-pt860 i nieużywaną antenę siatkową ktöra kiedyś była podłączona do tv z dvb-t.
Próbowałem podłączyć tą antenę do tego kina ale wtyczka nie pasuje do tego kina wielkością antena jest z zasilaczem!
Mam antenę oryginalną która nie przypomina anteny ale zwykły drut! I nie odbiera mi najpopularniejszych stacji lub są szumy!
 

slawkor

Member
Bez reklam
Po pierwsze antena tv nie służy do odbioru radia. A po drugie wtyk antenowy do odbioru radia jest w formie odwrotnej czyli bolec wchodzi we wtyk wtyczki adekwatnie odwrotnie do tv.
Do radia najlepsza będzie antena kierunkowa ukf. Jeśli się mylę to poprawcie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tak jak pisze sławkor, a dodatkowo:
- ile km od nadajnika
- jak jest polaryzacja; pionowa czy pozioma
- FM czy DAB
Antena radiowa Dipol 3/RZ B
Antena radiowa DIPOL-4/DAB

Jeśli masz ulubione stacje nadawane z jednego nadajnika, najlepiej w jednakowej polaryzacji to kierunkowa. Czy ze wzmacniaczem czy bez to zależy od odległości, ale do radio rzadko stosuje się wzmacniacze.

Jeśli ulubione stacje nadawane są z kilku nadajników, to lepsza będzie dookólna, ale tu rzadko trafi się taka samo polaryzacja, wiec albo rezygnujesz z części stacji, albo kupujesz drugą antenę, montujesz w drugiej polaryzacji i spinasz zwrotnicą. Niektórzy stosują kąt 45 stopni i jedną antenę, ale nie polecam tego rozwiązania.

Antena radiowa Dipol 1RUZ B

u mnie natomiast najlepiej sprawdziła się antena taka:
Antena radiowa SV Total

Ja pożyczyłem kilka zupełnie różnych anten i po testach zdecydowanie wygrała w moim obejściu.
Na szczęście anteny radiowe nie są specjalnie drogie, więc może uda się ugadać ze sprzedawcą na weekendowe testy?
 

AdrianWd

New member
Wiwa

Czy może być taka wiwa an220:
WIWA AN 220
W danych technicznych pisze odbiór sygnałów DAB i FM akurat taka jest w moim najbliższym sklepie komputronik. Czy będzie działała jeśli postawię ją na parapecie wewnątrz budynku?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli masz szumy na drucie, to taka pokojowa też chyba za wiele nie pomoże. U mnie się nie sprawdziła. Wszystko zależy od odległości do nadajnika oraz zabudowy budynków i terenu. Kup, jak się nie sprawdzi na drugi dzień oddaj.
 
Do góry