Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

slaq

New member
ECO:
Tak naprawdę to bardzo fajny telewizor przynajmniej jeśli chodzi o obraz i funkcje. Trochę gorzej z dźwiękiem (i tymi dodatkowymi dźwiękami). Warto go dobrze osłuchać w sklepie (tak bardziej z uchem przy samej obudowie z tyłu telewizora) i umówić się ze sprzedawcą na ewentualną wymianę jeśli coś będzie nie tak. Lub kupować przez internet a tam możesz zwracać bez podania przyczyny, chociaż przy tych gabarytach jest to jakiś problem.
 

dartman

New member
slaq napisał:
Mam jeszcze pytanie do kolegów. Od czasu do czasu (tak co parę godzin) zdarza się pstryknięcie przekaźnikiem w wyłączonym telewizorze, po czym na chwilę rozjaśnia się matryca (tak jakby telewizor przygotowywał się do włączenia) i po pewnej chwili wyłącza się z powrotem. Żeby nie było nikt w tym czasie nie dotyka ani telewizora ani żadnego pilota.:niewiem:
A i jeszcze jedno: na stronie sama pokazało się nowe oprogramowanie 2008.2. Po wgraniu na wersję 2004.1 nie trzeba było ustawiać niczego od nowa. Pamiętał wszystkie ustawienia.:)

slaq, u mnie coś takiego nie występuje.
Może nakręć film z tą usterką ?
 

atsii

New member
Witam.Ponieważ postanowilem kupić właśnie tego samsunga w wersii 58 cali mam pytanie do posiadaczy takowego ,czy zjawisko głośnej pracy występuje równie intensywnie?Może ze względu na wielkość będzie jeszcze głośniejszy nisz 50 cali.
 

wolk13

New member
Przypadłość o którym mowa występuje również u mnie. Siedzę przy kompie i nagle bez dotykania pilota słyszę jak by się chciał tv włączyć. Teraz to na pewno odsyłam ten telewizor bo tak jak wcześniej ktoś napisał dać około 7 tysięcy za telewizor z denerwującym bzyczeniem szczególnie w jasnym obrazie i do tego jakieś ma tajemnicze zaskoki to raczej przegięcie. Najgorsze jest to że następny telewizor który przyślą może okazać się tak samo trefny:niewiem:
 

ecolab250

New member
A moglbyc taki fajny telewizorek, funkcjonalnosc pelna, glownie mkv i LAN. Obraz bez zarzutu..., to musieli skopac elektronike. Poczekam jakies dwa miesiace, moze to poprawia ... no i pewnie cena spadnie.
 

dartman

New member
atsii napisał:
Witam.Ponieważ postanowilem kupić właśnie tego samsunga w wersii 58 cali mam pytanie do posiadaczy takowego ,czy zjawisko głośnej pracy występuje równie intensywnie?Może ze względu na wielkość będzie jeszcze głośniejszy nisz 50 cali.

Ja mam 58", sądzę, że to nie zależy od rozmiaru, bardzie od szczęścia na co trafisz ;-)

Zdarzają się zapewne plazmy bezgłośne, jednak w większości przypadków jakiś szum związany z ich pracą występuje.
 

dartman

New member
wgrałem soft 2008.2, pamięta poprzednie ustawienia. Nie wiem co poprawia ....

Swoją drogą to Samsung mógłby dołączać jakiś opis poprawek ...
 

slaq

New member
dartman napisał:
slaq, u mnie coś takiego nie występuje.
Może nakręć film z tą usterką ?

Wiesz co ciężko na to trafić musiałbym czatować z kamerą przez parę godzin. Objaw jest bardzo podobny do tego jak włączysz telewizor: gaśnie czerwona dioda, zaczyna bzyczeć elektronika, lekko włącza się podświetlenie ekranu i.... tak zostaje. Przy normalnym włączeniu po chwili pojawia się obraz i dźwięk, a tu nie po pewnym czasie (nie mierzyłem jakim,... myślę że kilkadziesiąt sekund może minucie) następuje ponowne pstryknięcie przekaźnika i telewizor się wyłącza. Jak pisałem jest to mój drugi egzemplarz w domu i pod tym względem nic się nie zmieniło.:x
 

slaq

New member
Mogę się jeszcze podzielić z kolegami wrażeniami z używania wbudowanego tunera DVB-C. Na szczęście mój lokalny operator TVK nie stosuje parowania kart kodowych z tunerami. W związku z tym na próbę wypożyczyłem moduł Connax do gniazda CI w telewizorze. No i zadziałało... przez pewien okres czasu zastanawiałem się czy zostawić kartę w telewizorze, czy może wrócić do oferowanego przez operatora dekodera Homecast HC5101. Wadą karty w telewizorze jest nieco gorsza jakość obrazu szczególnie w HD wygląda to tak jakby był trochę gorszy bitrate (nieco mniej ostry obraz) dodatkowo w większej ilości kanałów w EPG mam brak informacji o aktualnie i w przyszłości nadawanym programie. Jednak różnica w jakości nie jest wielka i widoczna raczej z bliska. Zaletą natomiast jest brak dodatkowego urządzenia podłączonego cały czas do prądu i grzejącego się niezależnie od tego czy jest włączone czy też nie (na jakimś forum czytałem że ten model jak jest włączony zużywa 14W a jak wyłączony 13W energii :confused:). Poza tym w telewizorze o wiele ładniej wygląda grafika obsługi kanałów cyfrowych. Po kilkukrotnym przekładaniu karty między telewizorem a dekoderem w końcu ostatecznie pozostawiłem kartę w telewizorze, a dekoder w kartonik i do szafy :D.
 

Bertro

New member
Witam
Mam pytanie czy bzyczenie jeśli będzie występować będę slyszał odrazy po włączeniu TV? Jak najlepiej go przetestować?
 

slaq

New member
Tak. Nie ma tu znaczenia żadne rozgrzewanie telewizora. Tak naprawdę to stałe syczenie elektroniki zaczyna się po włączeniu nawet zanim pojawi się obraz, ale jak pisałem to syczenie jest mniej uciążliwe (bo stałe i cichsze). Włącz telewizor, przyłóż ucho z tyłu lub z prawego boku telewizora i nasłuchuj czy pojawia się zmieniające burczenie nasilające się i malejące wraz ze zmianą jasności i kontrastu obrazu. Najtrudniejsze jest to że trzeba mniej więcej orientować się czego się szuka, a i sklep lepiej żeby nie był szumnym marketem z cały czas lecącą muzyką i nawoływaniem personelu przez głośniki.
 

dartman

New member
@slaq,

wymień na trzeci egzemplarz. Parę osób na avsforum zgłaszało problem z IR (jeżeli to jest ten objaw, nie wgłębiałem się)

Tytułem prób, może po włączeniu tv wyjąć baterie z pilota oraz zasłonić odbiornik IR w tv? Tak sobie gdybam...
 

dartman

New member
Bertro napisał:
Witam
Mam pytanie czy bzyczenie jeśli będzie występować będę slyszał odrazy po włączeniu TV? Jak najlepiej go przetestować?

Szum z tyłu panelu będzie słyszalny od razu. I to jest OK.

Natomiast ten szum czasami przechodzi w buczenie/uciążliwe bzyczenie, które w wielu przypadkach narasta kiedy obraz staje się bielszy.

I to nie jest OK.
 

Bertro

New member
Wielkie dzięki a sprawdzać będę w domu, dlatego pytałem się czy słyszalne będzie odrazu, czy może sie pojawić za kilka dni.
Podoba mi się ten TV a o obrazie piszecie, że super więc jestem dobrej myśli.
Bardzo dziękuję za odpowiedz przed zakupem na pewno go dokładnie osłucham :)
 

atsii

New member
Bzyczy nie bzyczy chyba i tak zaryzykuje.Kiedyś od kumpla pożyczyłem xboxa 360,kiedy go odpalilem myślalem że w pokoju startuje odżutowiec,po jakimś czasie już mi to nie przeszkadzało.W postach każdy chwali jakość obrazu i funkcjonalność,niestety takie czasy że jak jakiś produkt dopracowany jest na tip-top to zaraz cena jest niebotyczna.W tym przypadku stosunek jakości do ceny jest ok.Oby tylko kiedy minie gwarancja nie zabzyczał się na śmierć.

pozdrowienia
 

Marnin1

New member
mamma mia @slaq a sprawdzałes czy jest wyłaczona automatyczna aktualizacja w menu??? bo jak tam jest to włączone to tel co jakis czas włącza sie na chwile i sam wyłacza od po prostu szuka softu jak jestes do neta podpiety
wiec sprawdz to najpierw bo w serwisie beke z Ciebie skręcą jak uznasz to za usterke:))
 

slaq

New member
@Marnin1,

Nie podpinałem go do netu. Ale po Twojej sugestii przestawiłem Tryb gotowości do aktualizacji z 45 min na wył. zobaczymy czy to coś zmieni.
 

wolk13

New member
Fuck bzyczenie

Czyli jeżeli bzyczy na potęgę w momencie bardziej jasnych scen to telewizor dać do reklamacji???? :niewiem:Bo z tego co piszecie to ten mankament pojawia się nie we wszystkich egzemplarzach. Jak jest ciemniejszy obraz to jest ok nie przeszkadza to w ogóle ale jak tylko jest jakiś film gdzie jest dużo jasnego to szlak mnie trafia i normalnie nerwica. Jeżeli mam odsyłać telewizor to muszę mieć pewność ze ta wada będzie uwzględniona w serwisie
 

dartman

New member
Z tego co piszą na innych forach to wada ta podlega reklamacji. Nie mogą tego naprawić na miejscu, jedynie wymieniając na nowy egzemplarz.

Serwisant Samunga powinien przyjechać i obejrzeć tv, czy się mylę?
 
Do góry