Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

dartman

New member
Znalazłem być może "odtrutkę" na bzyczenie ....

Na pierwszym zdjęciu tył tv a na drugim zaznaczone miejsca gdzie należy podkleić kawałki gumy :)
 

Attachments

  • 58B850back.jpg
    58B850back.jpg
    142,7 KB · Wyś: 192
  • rubber_parts 50B5850.jpg
    rubber_parts 50B5850.jpg
    51,1 KB · Wyś: 154

tesla74

New member
To zdjęcia twojego telewizora, czy wynalezione w sieci? Jaka to ma być guma (wymiary) i co na to serwis Samsunga powie? :D Trochę strach grzebać w nowym tv!
 

dartman

New member
Zaczerpnąłem z :

avsforum

Nie wiem jakie wymiary gumek ;-) Trzeba poeksperymentować. Nie wiem jak u Ciebie ale w moim bzyczenie słychać pół metra od tv.

Czy ktoś mnie oświeci jak wejść do menu serwisowego? Przepraszam za tą oczywistą oczywistość . . .

Próbując wejść do menu serwisowego nacisnąłem jakąś kombinację i co jakiś czas z lewej strony pokazuje się takie demo-info o serii 8. Jak to można wyłączyć, please :)
Demo usunąłem, przełączając na chwilę na stary firmware.
 
Ostatnia edycja:

dartman

New member
Posiadłem już tajemną wiedzę...

Aby wejść do menu serwisowego należy w standbay wybrać następującą sekwnecję klawiszy :

Info-Menu-Mute-Power On

Nie muszę oczywiście nadmieniać o zachowaniu ostrożności .... :grin:
 

wolk13

New member
Bzyczenie telewizora

Jestem już w posiadaniu tego TV i powiem wam że trochę jestem zawiedziony. Chodzi mi o bzyczenie które wydobywa się z telewizora przy jasnych scenach. Jest to na tyle słyszalne że czasami zamiast skupić się na tym co się ogląda to skupiam się na tym bzyczeniu. Jest to kłopotliwe i nie wiem czy traktować to jako wadę którą reklamować czy jest to minus tego telewizora. :( Innym mankamentem są opisywane te wszystkie funkcje typu odświeżanie 100hz czy jakiś tam tryb 600 Hz Subfield Motion. Pokazuje mi rozdzielczość ok ale odświeżanie 50hz. Czyli o co chodzi:hmm:. Gdzie w takim razie jest te odświeżanie 100hz????? Jak coś wiecie to piszcie

Jeżeli chodzi o obraz i funkcje to rewelacja.:eek:k:
 

tesla74

New member
Tv pokazuje nie częstotliwość odświeżania a częstotliwość sygnału, która dla systemu PAL wynosi 50Hz. To jest niezależne od telewizora.
A teraz zadaj sobie pytania czy obraz migocze jak w starych tv? Jak nie to znaczy, że odświeżanie jest wyższe niż 50Hz. Więc się nie martw :D.
 

ecolab250

New member
te 50Hz, to wlsnie zmora migotania, jednak z moich obserwacj wynika,ze ta plazma i tak nie migota tak silnie, powiem wiecej (uwaga bedzie prowokacja), KURO miga silniej !!!
 

wolk13

New member
internet i nowe oprogramowanie

Najlepsze jest nasze hd w polskiej telewizji 1080i a nie 1080p. Dobrze że mam trochę filmów full hd i konsole xboxa 360 to przynajmniej mogę oko pocieszyć. Teraz kolejne pytanie. Jak się ściągnie nowe oprogramowanie to kalibracje i ustawienia szlak trafi?????? Pytam bo słyszałem że nowe oprogaramowanie daje możliwość przeglądania normalnie stron internetowych a nie jak teraz jest tylko youtube. Jak coś wiecie to meldujcie;)
 

dartman

New member
wolk13 napisał:
Najlepsze jest nasze hd w polskiej telewizji 1080i a nie 1080p. Dobrze że mam trochę filmów full hd i konsole xboxa 360 to przynajmniej mogę oko pocieszyć. Teraz kolejne pytanie. Jak się ściągnie nowe oprogramowanie to kalibracje i ustawienia szlak trafi?????? Pytam bo słyszałem że nowe oprogaramowanie daje możliwość przeglądania normalnie stron internetowych a nie jak teraz jest tylko youtube. Jak coś wiecie to meldujcie;)

Co do telewizji polskiej i nie tylko to 720p/1080i to standard. Osobiście nie doświadczyłem telewizji w 1080p.

Ja Xboxa360 wyniosłem na górę do lcd42" a w jego miejsce bluray ...

Niektóre wersje firmware resetują ustawienia, dlatego zawsze warto mieć kopię papierową/zdjęciową.

Nie wiem czy nowy soft pozwala na przeglądanie stron, do naszych tv to chyba tylko ten z samsung/pl wchodzi a póki co nie zauważyłem te właściwości.

pozdrawiam,

ps. dziękuję, hmm?
 

wolk13

New member
No tak zapomniałem że my to nie Japonia:). Szkoda że nie dodali takiej funkcji aby można było swobodnie korzystać z internetu. Jestem w 100% przekonany że gdyby była jakaś zwykła przeglądarka w samym oprogramowaniu telewizora to nie było by problemy. Trochę to porąbane montować w telewizor internet a nie można swobodnie po tym internecie śmigać. Dali tylko YOUTUBE to tak jak by mieć samochód ale nie można było tym samochodem jeździć:banned:

Co do tego bzyczenia to z tego co tu piszecie to u was jest to tylko jakieś cichutkie bzyknie. To z tego wniosek że ja chyba mam jakiś felerny egzemplarz bo wieczorem jak leże sobie w łóżku i głośniki cicho grają to momentami słyszę tylko bzykanie a do telewizora mam około 4 metry :niewiem:
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

troolek1986

New member
kolejna usterka

a juz mialem sie skusic na ta plazme to znowu jakas usterka w postaci bzyczenia w samsungu..a przeciez nikt nie rozkreci nowego tv bo utrata gwrancji..chyba wezme serie 8 led tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz marmury i kamień jako wyposażenie pokoju to może przeszkadzać.
Jesli korzystasz z telewizora jako z telewizora , to zupełnie nie przeszkadza.
 

dartman

New member
To bardzo dobry tv, bzyczenie jest ale przynajmniej w moi przypadku nie przeszkadza. Owszem, jak wyłączę głos to jest słyszalne (choć torochę w tym imaginacji ;-) )

Mam w salonie kamień na podłodze (oczywiście są dywany itp) u kogoś kto ma lepiej wytłumiony pokój ten problem powinien być marginalny.
 

wolk13

New member
Telewizor jest bardzo dobry. Obraz jest rewelacyjny w porównaniu z tym telewizorem co miałem. Wszystkie filmy nawet ze zwykłego DVD to uczta dla oczu już nie wspomnę o HD i filmy w full hd. Jeżeli chodzi o te bzyczenie to zaczyna mnie to irytować bo w momencie gdzie jest dużo bieli lub jest jakiś jasny obraz to bzyczenie jest bardzo głośne. Mam telewizor w odległości 3,5 metra i bzyczenie słyszę nawet w przedpokoju. Nie sądzę aby to był marginalny problem. Nie mam żadnych marmurów w mieszkaniu tylko standard ściany i podłoga w panelach. :niewiem: Oczywiście kiedy oglądam w dzień filmy czy wieczorem i mam głośniki puszczone z kina domowego to bzyczenie gdzieś się rozmywa ale jak przed snem mam sobie oglądać tv a zazwyczaj dzwięk jest dany ciszej bo żona chce spać to czasami bzyczenie zagłusza to co leci z głośników.
Poczekam trochę aż ten telewizor pojawi się w jakimś sklepie i posłucham jakie on wydobywa dzwięki. Jeżeli okaże się że to tylko mój telewizor bzyczy w ten sposób wyślę go do serwisu i tyle
 

slaq

New member
Miałem ten sam problem. Telewizor wymieniłem. Czy jest lepiej....hm....inaczej... w sumie trochę lepiej. Mając doświadczenie z dwoma sztukami w domu powiem tak: dźwięki wydobywające się z telewizora można podzielić na dwa a nawet trzy rodzaje. Pierwszy to szum wentylatorka: w pierwszym egzemplarzu wcale go nie słyszałem - myślałem, że skoro telewizor się specjalnie nie grzeje to może już nie potrzeba wentylatora. W drugim egzemplarzu jest słyszalny (nie jakoś specjalnie głośno ale da się zauważyć, że jest). Drugi to stały poziom syczenia elektroniki niezależny od jasności obrazu: ten był na mniejszym poziomie w pierwszym egzemplarzu niż w drugim. I wreszcie trzeci (chyba najbardziej uciążliwy) to burczenie elektroniki przy jaśniejszych obrazach wyświetlanych przez telewizor: ten na szczęście nie występuje w wymienionym egzemplarzu. O ile drugi z rodzajów syku słyszalny jest dość wyraźnie przy ściszeniu dźwięku głośników poniżej 6, o tyle burczenie było słyszalne nawet przy dźwięku poniżej 15 i było bardziej denerwujące bo zmieniało się dynamicznie wraz ze zmianami jasności wyświetlanego obrazu. Różne rodzaje dźwięku wydobywają się z innych miejsc telewizora. Jak widać panuje tu duży rozrzut produkcyjny i kupuje się telewizor metodą chybił trafił. Pewnie jakbym miał jeszcze kilka egzemplarzy do posłuchania to udałoby się wybrać taki w miarę niesłyszalny, ale chyba nie tak powinien się odbywać zakup urządzenia za ponad 7k PLN. Niestety w sklepie nie da sie tego posłuchać bo jest zbyt duży hałas. Ogólnie po wymianie jest ciszej i jednostajnie, ale dźwięki są i gdyby się dało bez utraty gwarancji to chętnie bym się ich pozbył. Serwis jak zwykle mówi coś o ich normach... to taka sama gadka jak w samochodach, gdzie serwisy potrafią bredzić, że spalanie litra oleju silnikowego na 1000 km w prawie nowym samochodzie jest zgodny z normą.
 

dartman

New member
@wolk13,

wygląda na to, ze powinieneś zawołać serwis.

U mnie wyraźnie słyszalny jest szum za panelem. W odległości 3,5m od tv słyszę chyba lekkie bzyczenie gdy mam wyłączny głos (chyba bo może być to autosugestia). Żona, która o tej przypadłości nie wie, nigdy nawet nie wspomniała, że słyszy bzyczenie.
 

ecolab250

New member
I znowu mam dylemat, czy zawsze musi byc to cos, juz nawet migotanie jest na bardzo dobrym poziomie, to tym razem bzyczy:x syczy, popiskuje itp.

Moze nastepna partia, ktora uzkaze sie na polkach bedzie wolna od tej przypadlosci... pzostaje mi czekac.
 

slaq

New member
Mam jeszcze pytanie do kolegów. Od czasu do czasu (tak co parę godzin) zdarza się pstryknięcie przekaźnikiem w wyłączonym telewizorze, po czym na chwilę rozjaśnia się matryca (tak jakby telewizor przygotowywał się do włączenia) i po pewnej chwili wyłącza się z powrotem. Żeby nie było nikt w tym czasie nie dotyka ani telewizora ani żadnego pilota.:niewiem:
A i jeszcze jedno: na stronie sama pokazało się nowe oprogramowanie 2008.2. Po wgraniu na wersję 2004.1 nie trzeba było ustawiać niczego od nowa. Pamiętał wszystkie ustawienia.:)
 
Do góry