Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

efor

New member
Czas uporządkować posty na temat serii b850 tym bardziej że są już w sprzedaży i pojawiają się osoby które je zakupiły.
Mialem okazję czytać test w spejlistycznym magazynie angielskim na temat 50b850. Podstawowa uwaga to nie działające 100hz a raczej działające tylko w trybie 24hz (cinema smooth).
Pytanie czy oprogarmowanie które pojawiło się przed pojawieniem się telewizora w sprzedaży coś zmieniło.
Danych technicznych nie będe przytaczał bo są w innym wątku.
Sam zastanawiam nad zakupem 58b850. Czekam na opinnie.

Czekam na opinnie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

efor

New member
Mialem okazję zobaczyć w MM model 50b850. Stał obok 50a650. Na pewno jest znacząca różnica w ostrości obrazu co da się odrazu zuważyć.
Czerń jest bardziej intensywna niż w modelu 50A650. Niestety miałem wrażenie że obraz jest bardziej płynny w modelu 50a650. Z poziomu menu podstawowego nie można uruchomić cinema smooth. Nie mogę dostać nigdzie manualu do tej serii. Nie wiem przy jakich opcjach jest dostępna. Dzwoniłem do Samsunga z pytaniem co zmienia firmware który pojawił się przed pojawieniem się telewizora. Odpowiedź brzmiała nie wiele. Generalnie kosmetyka menu itp.
Na amerykńskim forum jest info jak przestawić w menu serwiswoym tak aby na każdym wejściu HDMI wymusić tryb 24 hz i przez ocję kowersji x4 (96 HZ) umożliwić przy normalnym sygnale z DVD itp. uruchomić opcje cinema smooth.
Jak to działa, trzeba sprawdzić.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Maciejka

New member
Od kilku dni posiadam 63B680, nie różni się prawie od B850, nie licząc grubości i głośników. Zastanawiam się jak można włączyć 100hz, bo standardowo opcja Cinema Smooth jest niedostępna z menu. Pytałem w Samsungu ale też się zastanawiają. Dodam że do tej pory miałem Panasonica, jedna z pierwszych plazm, kupiona w 2005 r. i obraz generalnie taki sam.
 

efor

New member
Witaj Kolego.

W poniższym linku masz post z 4 zdjęciami pokazującymi jak w menu serwisowym zmienić nastawy o których pisałem wcześniej tak aby uruchomić cinema smooth. Musisz tyko poszukać na tym forum kombinacji przycisków jak wejść w tryb serwisowy. Sam jestem ciekawy jaki będzie efekt.
Generalnie tryb działa tyko przy sygnale 24Hz.
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1147782&page=6

Pozdrawiam
EFOR
 
Ostatnia edycja:

fiasco

New member
Witam,
też się zastanawiam nad 58B850, ale nie wiem czy nie lepiej trochę przyoszczędzić i kupić 58B680? Czy one przypadkiem nie różnią się tylko
grubością i trochę(?) lepszą powłoką anty-refleksyjną?
Jeśli chodzi o jakość - kolory, czerń, ostrość itp powinno być podobnie?
 

TANGO 11

New member
Witam.Od w czoraj mam 58B850 no i pierwsze wrazenia super obrazik.Mam pytanie prosze napiszcie jakie ustawiena zastosowac do docierania tego TV bo nie bardzo wiem, i jak dlugo trzeba docierac Plazmy.
 

TANGO 11

New member
TANGO 11 napisał:
Witam.Od w czoraj mam 58B850 no i pierwsze wrazenia super obrazik.Mam pytanie prosze napiszcie jakie ustawiena zastosowac do docierania tego TV bo nie bardzo wiem, i jak dlugo trzeba docierac Plazmy.
JAK WEJSC W MENU SERWISOWE W SAMSUNG 58B850
 

surfer

New member
efor napisał:
Witaj Kolego.

W poniższym linku masz post z 4 zdjęciami pokazującymi jak w menu serwisowym zmienić nastawy o których pisałem wcześniej tak aby uruchomić cinema smooth. Musisz tyko poszukać na tym forum kombinacji przycisków jak wejść w tryb serwisowy. Sam jestem ciekawy jaki będzie efekt.
Generalnie tryb działa tyko przy sygnale 24Hz.
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1147782&page=6

Pozdrawiam
EFOR

Nie wiem na ile ta informacja się Wam przyda ponieważ mam model niższy (B 650) ale z ciekawości sprawdziłem powyższe informacje w nastawach w moim Samie. Okazało się, że u mnie opcja w menu serwisowym jest włączona a i tak nie można wymusić w opcjach obrazu trybu Cinema Smooth dla dowolnego źródła (jest niekatywne). Więc albo ten trick działa tylko na serii 8 albo nie działa wogle :)

pozdrawiam
 

TANGO 11

New member
Nowy soft do B850

Witam.
Czy wgral juz ktos tego softa PS58B850 Y1W (ver.T-CHU7DEUC-2004.0)?? Co on poprawia, w tym TV.Czy zmienilo sie cos w opciach menu a moze w obrazie ??Napiszcie prosze bo zastanawiam sie czy jest sens to wgrywac.
POZDRAWIAM
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test jest TU:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42998

Robi ogromne wrażenie na każdym obserwatorze.
Seria 8 Samsunga to niezwykłe panele . Nie jest to model doskonały ale najbliżej sięga szczytu
czyli plazm Pioneer Kuro, powszechnie uważanej za najlepszy panel plazmowy jaki kiedykolwiek zrobiono.
006_P1220504.JPG
 

tesla74

New member
Przekopałem różne fora, przeczytałem 3 szczególowe testy na hdtv, oglądałem w sklepach i dalej nie mogę się zdecydować. Chodzi o 50 cali. Sam B850, Kuro 5090 czy Panas V10?
Czy Kuro faktycznie jest warty sporo większej kasy? Nie szaleć z kasą i skusić się na Sama?
Poproszę o wasze subiektywne oceny.
 

Marnin1

New member
kiedys pewiem specjalista od elektroniki powiedział mi ze jakosc obrazu na plazmach rózni sie od siebie miedzy 15 a 20 procent a w dziesiejszych czasach jeszcze mniej na co wskazuje test wiec czy warto sobie zycie uprzykszac niezdecydowaniem??:)
 

gufi

New member
Hej! Mam od wczoraj 50b850. Pierwsze wrażenie - :neutral: . Słychać bzyczenie elektroniki co w moim trzy-letnim panasoniku 42" jest nie do pomyślenia. Cały czas walczę z kalibracją ale obraz jest taki sobie (może za dużo oczekuję). Jeśli komuś udało się uzyskać dobre nastawy to proszę podzielcie się parametrami obrazu.:blagam:
 

infer

New member
Również wszedlem w posiadanie owego modelu. Moje pytanie jest nieco inne. Wchodzę w tryb serwisowy standardowo ( menu input mute power ) i nie moge znalezc licznika godzin przepracowanych. Menu wyglada tak samo jak w lcd serii B5 i B6.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
Jakub
 

dartman

New member
Wczoraj przyjechał do mnie 58B850 :) Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Słychać bzyczenie elektroniki, nie jest jednak uciążliwe. Muszę przyznać, że się tego trochę obawiałem.

W akcesoriach o dziwo nie ma karty WiFi. Jest to tyle niezrozumiałe, że w odtwarzaczu 3600 jest.

Plazma pracuje na razie na ustawieniach standardowych.

Proszę o poradę w sposobie połączenia audio.

Otóż aktualnie BR i dekoder UPC mam podpięty do tv kablami HDMI, następnie kablem optycznym z tv wychodzę na stereofoniczny DAC a później na pre i końcówkę mocy.
Czy może lepiej będzie wyjść z BR i dekodera toslinkami na DAC ?

I jeszcze jak mogę wejść do menu serwisowego? Wyczytałem - menu input mute power. Input czyli source? Wcisnąć równocześnie?

Dzięki,

znalazłem parę ustawień obrazu na avs forum, wrzucę przy następnej okazji
 

tesla74

New member
Minęło kilka dni oz zakupu i pora na jakies podsumowanie. Jestem zadowolony ze swojego wyboru.
Oglądam tv z mediaboxu upc. Kanały SD są bardzo dobre, HD mnie rozwalają :grin:. Jeszcze jedna fajna cecha - czyta avi i mkv z wejścia usb. Z napisami :grin:. Jedyna wada to bzyczenie elektroniki, zauważalne jak człowiek zamiast wsłuchiwać się w głośniki i zajmować sie tym co jest na ekranie wsłuchuje się w tv.
Dla niektórych może być wadą dźwięk. Wbudowane głośniki są koszmarne i trzeba od razu zakładać że tv musi pracować z zewnętrznym wzmacniaczem. I tu uwaga. Brak analogowego wyjścia audio w tv. Albo hdmi albo toslink. Ale wtedy jest już niebo :) nawet DD 5.1 z avi, z usb czyta. :grin::grin::grin:

Co do postu powyżej to uważam, że podłączenia bezpośrednie źródła (mediabox, dvd, br) ze wzmacniaczem jest lepsze niż przesyłanie jeszcze raz tego przez telewizor. Dlaczego - zauważyłem, że po nagraniu filmu na mediaboxie i odtwarzaniu przez hdmi-> tv->toslink ->wzmacniacz gubi się gdzieś DD5.1 i odtwarza się DD2.0. Przy odtwarzaniu bezpośrednim jest ok.
Poza tym można słuchać cyfrowego radia z upc bez włączania tv :)
 
Do góry