Wszystko o Samsung Tizen OS

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko o Samsung Tizen OS.

Samsung informuje, że wszystkie Smart TV które ukażą się w 2015 roku będą mieć nową platformę opartą na Tizen OS. Przyjrzyjmy się bliżej jakie to są rozwiązania, które przyniosą nowe Smart TV Samsunga.

Otwarta platforma Tizen, oferuje elastyczność, więcej opcji w treści urządzeń, co pozwala programistom na łatwe tworzenie aplikacji aby podłączyć widzów do świata rozrywki z wieloma możliwościami.
"Opierając się na naszej Smart Platformie Tizen, zrobiliśmy krok w kierunku rewolucyjnego systemu. bardziej inteligentnego i zintegrowanego" - powiedział Won Jin Lee, wiceprezes Business Display Samsung Electronics. "Platforma Tizen nie tylko zwiększa ilość rozrywek dla konsumenta, ale również odblokowuje nowe możliwości rozrywki w domu."

Łatwy i szybki dostęp
Dzięki nowej konstrukcji, Smart Hub jest wyświetlany na ekranie, co pozwala na szybki dostęp i łatwą nawigację. Pierwszy ekran pokazuje najnowsze treści i indywidualne rekomendacje.

Inną znaczącą poprawą systemu jest łatwość z jaką TV jest teraz zsynchronizowany z innymi urządzeniami. Korzystanie z Wi-Fi Direct pozwala zawartość naszego urządzenia mobilnego przesłać na ekran za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki technologii Bluetooth, Samsung Smart TV sam posiada zdolność do wykrywania i podłączania pobliskich urządzeń mobilnych. W ten sposób użytkownicy mogą korzystać w łatwy sposób z dostępu do treści wielu różnych urządzeń kompatybilnych. Widzowie mogą również korzystać z transmisji na żywo lub innych treści wideo przenosząc je do urządzeń przenośnych, w dowolnym miejscu w sieci ich domu, nawet wtedy, gdy telewizor jest wyłączony.

Zintegrowane doświadczenia
Rozrywki konsumentów też ewoluowały i teraz obejmować będą wiele urządzeń i niekończącą się zawartością z różnych źródeł. Dostrzegając ten trend, nowa platforma Samsunga została zaprojektowana z myślą o kompleksowej i dynamicznej formie rozrywki.
Niektóre z głównych treści:

  • Samsung Sports Live - pozwala widzowi zobaczyć gry na żywo.
  • PlayStation Now usługa w Ameryce Północnej obejmująca strumieniowe gry, oferuje możliwość grania, bez konieczności posiadania konsoli Playstation.
    Użytkownicy mogą korzystać z setek gier PlayStation 3 po podłączeniu do telewizora pilotów DUALSHOCK
  • Tylko Taniec Teraz - we współpracy z Ubisoft, jest dostępny na całym świecie na Samsung Smart TV. Użytkownicy będą mogli grać i tańczyć przed telewizorem.
    Gra obsługuje tryb multiplayer, więc może uczestniczyć więcej osób jednocześnie.
  • Το Bingo HOME: Race to Earthjest nowa gra z DreamWorks Animation .
  • Milk Video Samsung - obejmuje najbardziej popularne i interesujące filmy wideo ze stron internetowych.
Nowa platforma firmy Samsung Tizen pozwala telewizorom być częścią znacznie większego ekosystemu treści.
fullhd
 

kini0

New member
Bez reklam
Ktoś kto wydał kilkaset PLN w Google Play nie zmieni systemu z sentymentu do marki. Czytałem gdzieś że Samsung uważa że ludzie kupują ich telefony bo to właśnie Samsungi a tak na prawdę nie wiedzą nawet co to Android... Troszkę to aroganckie
 

kini0

New member
Bez reklam
Aroganckie, ale trochę racji też mają ;)
Myślę jednak że 90% userów jest świadomych tego z czym tak naprawdę mają do czynienia ... Gdyby Samsung zrezygnował z Androida w swoich słuchawkach zupełnie, mielibyśmy masową zmianę marki wśród dotychczasowych użytkowników... Swoją Badą też szału nie zrobili, Tizenem też nie powalczą.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może tak, jednak zarówno wśród mojej rodziny jak i znajomych znam niemało osób, które mają właśnie Samsungi (nie mam tu nic do marki ani na plus ani na minus), nie dlatego ze z Androidem. I nie chodzi mi tu nawet o babcie, ciocie itp., ale nawet młodsze koleżanki, które nie wiedzą o czym do nich mówię. Jedna ma nawet różową Xperię (co prawda Sony) ale kupiła go dlatego że był różowy. Druga kupiła tez, bo ta pierwsza jej poleciła, itd. :D
Teść miał całe lata telefony bez systemów, na zwykłych platformach. Kiedys kupił Nokię z Symbianem i się zraził. Teraz ma też Xperię i co chwile narzeka.
Wg mnie prawda jest taka:
-40% ludzi kupuje po wyglądzie
-40% bo im sprzedawca wcisnął, (czyt. doradział), poleciła koleżanka
-20% jest świadomych co kupują, i nie chodzi mi tu wyłącznie o branżę telefonow.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zeby Tizen zrobił furorę musi mieć wsparcie programistów. Samsung zapewne będzie musiał płacić za to żeby ktoś na to pisał programy. Bada pokazała ze nie łatwo się jest przebić. Samsung jak widać niczego się nie nauczył. Zresztą życzę im jak najgorzej bo ta firma robi się coraz bardziej arogancka i coraz bardziej zatraca się w tej swojej marketingowej papce.

Sent from my GT-I9300
 
Do góry