Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

kucyk

New member
Hej niedawno kupiłem ten TV i jestem zadowolony. jednak chciałem się was zapytać odnośnie konwertowania filmów żeby były na całym ekranie jaką rozdziałkę musze wpisać żeby wszystko ładnie było. No i przyznam że trochę buczy ten telewizorek pozdrawiam serdecznie. Aha i jeszcze jedna sprawa odnośnie oprogramowania pobrałem ze strony samsunga taki plik T-CHL5DEUC.exe wrzuciłem na pendriva i nic nie rusza coś źle robie?

testowales MKV? u mnie przesuwa audio wzgledem video :/

co do update firmware - musisz exe wypakowac na pena, ja wlasnie zrobilem update z 1010 do 1012
 
Ostatnia edycja:

markos17

New member
czy ktoś się orientuje, jaka jest różnica między PS50C530, a PS50C550? Najistotniejszą dla mnie opcją jest wyjście LAN. Wydaje mi się, że oba modele je mają. Chciałbym połączyć go do sieci i móc odtwarzać filmy z kompa.
 

cezaryece

Member
No to ja mam pytania uściślające:
- czy mówimy cały czas o B550? (bo wkradły tu się dygresje o C550)
- czy po update firmware do 1012 dalej można bez obaw przełączyć na model B650 i działa czytanie MKV oraz obsługa PIP?

Prawdę mówiąc zadrżałem trochę, gdy przeczytałem na forum SamyGO, że operacja zmiany modelu w menu serwisowym nie jest bezpieczna i zdażyły się przypadki, ze TV po tym przestał działać. Ja to zrobiłem beztrosko zaraz po pierwszym uruchomieniu i bym się chyba zapłakał, gdyby to mi popsuła nowo nabyty sprzęcik.
Na tej samym forum jest także ostrzeżenie, aby właśnie nie dokonywać update firmware do najnowszej wersji, bo są w nim zablokowane możliwości uruchomienia tych ukrytych funkcji, na których tak nam zależy...
 

robinet

New member
czy ktoś się orientuje, jaka jest różnica między PS50C530, a PS50C550? Najistotniejszą dla mnie opcją jest wyjście LAN. Wydaje mi się, że oba modele je mają. Chciałbym połączyć go do sieci i móc odtwarzać filmy z kompa.
Dzwoniłem na infolinię i otrzymałem informację, że c550 ma pełną obsługę internetową + wiFi. C530 tego nie ma i tylko tym mają się różnić.
 

CSOP

New member
czy ktoś się orientuje, jaka jest różnica między PS50C530, a PS50C550? Najistotniejszą dla mnie opcją jest wyjście LAN. Wydaje mi się, że oba modele je mają. Chciałbym połączyć go do sieci i móc odtwarzać filmy z kompa.

Wczoraj sam zadałem to pytanie i dziś przyszła odpowiedź. Oto całość:

Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:

Telewizor PS50C550 posiada funkcję All Share (odpowiednik funkcji DLNA w
telewizorach serii B). dzięki tej funkcji może Pan do telewizora
podłączyć komputer przewodowo lub bezprzewodowo za pomocą adaptera do
multimedialnej sieci domowej i udostępnić na nim pliki dzięki
zainstalowanej aplikacji. Telewizor PS50C530 tej funkcji nie posiada.
C550 posiada również 4 złącza HDMI i 2 USB, C530 ma 3 złącza HDMI i 1
USB.Telewizory różnią się również wykończeniem. Pozostałe parametry
techniczne są takie same lub bardzo zbliżone.

Z chęcią udzielimy odpowiedzina ewentualne następne pytania.

To teraz dla mnie wszystko jasne.
 

cezaryece

Member
Po0wtarzam pytanie dot. B550:

- czy po update firmware do 1012 dalej można bez obaw przełączyć na model B650 i działa czytanie MKV oraz obsługa PIP?
 

kedziorek113

New member
Napisał kedziorek113
Hej niedawno kupiłem ten TV i jestem zadowolony. jednak chciałem się was zapytać odnośnie konwertowania filmów żeby były na całym ekranie jaką rozdziałkę musze wpisać żeby wszystko ładnie było. No i przyznam że trochę buczy ten telewizorek pozdrawiam serdecznie. Aha i jeszcze jedna sprawa odnośnie oprogramowania pobrałem ze strony samsunga taki plik T-CHL5DEUC.exe wrzuciłem na pendriva i nic nie rusza coś źle robie?


testowales MKV? u mnie przesuwa audio wzgledem video :/

co do update firmware - musisz exe wypakowac na pena, ja wlasnie zrobilem update z 1010 do 1012

No słuchajcie przerobiłem film w MKV matroska a w Tv pojawia się komunikat o nieobsługiwanym formacie, wiec naprawde nie wiem jak przerobić film żeby było na pełnym ekranie. A i czy z napisami które się wyświetlają na komputerze dobrze a na Tv gubią się sekundy jest na to jakaś rada? Jeszcze raz pozdrawiam i proszę o porade.
 

kucyk

New member
Panowie, w jaki sposob moge powiekszyc litery w trybie mkv :>

Czy mam to zrobic za pomoca formatowania pliku tekstowego i Samsung to odczyta, czy uderzyc w menu / menu serwisowe, a moze w ogole nie ma takiej opcji?
 

cezaryece

Member
@kedziorek: musisz tak przekonwertowac plik, aby miał proporcje 16:9 (albo przez obcięcie nadmiaru szerokości zachowując proporcje obrazu, albo rozciągając obraz do proporcji 16:9); u mnie bez problemu działaja napisy SRT, tylko trzeba uważać, aby ustawić najpierw prawidłowy framerate taki jaki jest w filmie

@kucyk: wielkość napisów ustala się po wejściu w Tools (Narzędzia) i tam sa Opcje Napisów (czy jakos tak, nie mam TV w tej chwili przed sobą); trochę dziwne jest twoje pytanie, bo ja na poczatku ustawiłem sobie największe, ale teraz stwierdziłem że małe tez są OK - moze problem dotyczy pliku, w którym napisy sa na stałe "wripowane" w obraz (jak na DVD) i praktycznie nie masz wtedy nad nimi władzy (ale takie pliki to raczej wielka rzadkość); ewentulanie problem jest z plikiem MKV z napisami w "jego wnętrzu", ale ja nie miałem do czynienia z MKV z polskimi napisami w środku, a jak są jakieś inne to je usuwam wczesniej.
 

kucyk

New member
@kucyk: wielkość napisów ustala się po wejściu w Tools (Narzędzia) i tam sa Opcje Napisów (czy jakos tak, nie mam TV w tej chwili przed sobą); trochę dziwne jest twoje pytanie, bo ja na poczatku ustawiłem sobie największe, ale teraz stwierdziłem że małe tez są OK - moze problem dotyczy pliku, w którym napisy sa na stałe "wripowane" w obraz (jak na DVD) i praktycznie nie masz wtedy nad nimi władzy (ale takie pliki to raczej wielka rzadkość); ewentulanie problem jest z plikiem MKV z napisami w "jego wnętrzu", ale ja nie miałem do czynienia z MKV z polskimi napisami w środku, a jak są jakieś inne to je usuwam wczesniej.

Napisy sa w formacie srt, po prostu nie znalazlem takiej opcji o ktorej piszesz, moze mnie zamroczylo wtedy ;), sprawdze jeszcze raz dzisiaj>
 

cezaryece

Member
Żeby było wszystko jasne:
format pliku z napisami nie ma nic wspólnego z ich wielkością. Ja o formacie SRT pisałem w sprawie braku synchronizacji napisów.
 

cezaryece

Member
@kucyk
tak, jestem pewien, że ustawiam to samo FPS. To jest podstawa, aby była synchronizacja. Jej brak to nie jest bardzo częste zjawisko - występuje przy około 20% filmów. Ale to wystarczy, aby juz każdy film kontrolowac. Mam program do edycji napisów pod Linuxem (mój główny system), który ma opcje podglądu. W nim sprawdzam czy napisy sa zsychronizowane i jak zacząłem to regularnie robic mam ZERO problemów.

BTW:

@czerń w B550 - dużo wiekszym problemem jest poziom czerni zapisany w filmach, niz poziom osiągalny w B550. Bardzo duzo filmów ma swój maksymalny poziom czerni (i prawdopodobnie bieli tez) duzo poniżej mozliwości tego telewizora. I co najgorsze regulacja kontrastu i innych parametrów wyswietalnia niewiele pomaga. Nawet w przypadku DVD (BlueRaya nie mam) jest z tym róznie. Np. arcydzieło takie jak "Czas Apokalipsy" ma bardzo słaby poziom czerni.
Więc.. bez przesady jesli chodzi o czerni w B550...

@sygnał SD
Ten TV robi z sygnału SD więcej niż mozna spodziewać. To jest 50", więc jednak odlegóþść 3m jest wymagana. Nie bez znaczenia jest jakość sygnału SD. Z analogowej Vectry sygnał jest nie do przyjęcia. Ale to nie wina telewizora. Z cyfrowej Vectry sygnał na wiekszości kanałów jest rewelacyjny. Jestem zaskoczony jak wiele zmarszczek i porów na twarzzach aktorek i aktorów teraz widzę. Prawdę mówiąc czasem się zastanawiam, czy do sygnału HD to nie jest za mała przekątna. Na niektórych kanałach (bo to zalezy od bitrate danego kanału) mam wrażenie, ze ogladam HD, a nie SD. Przodują w tym kanały spod szyldu ITI (czyli TVN). Generalnie czasem sygnał SD daje wrażenie HD, czasem natomiast daje wrazenie zjeżdżonej kasety VHS (np Tele5 albo Movies24). Ale to akurat widziałem nawet na moim starym CRT 29".

@sport
Dzis ogladałem tenis (nieszczęsny mecz a Hiszpanią) - rewelacja... piłka cały czas widoczna jako piłka, a nie smuga. W meczach piłkarskich i piłka i linie boiska sa cały czas super widoczne na ostro, bez żadnego rozmazania.
Nawet reklamy na banerach wzdłuż boiska robia wrażenie...

@powidoki i wypalanie
Mój TV ma dopiero 200h wyświetlania i ciągle go jeszcze "wypalam". Ale już zuważam, ze staje sie coraz mniej czuły na ten efekt. Generalnie powidoki sie pojawiają, ale tez szybko znikają po dosłownie 2-3 minutach puszczenia "przewijania", czyli jednego z narzędzi do niwelacji tego problemu. Ale i tak problem nie występuje prawie przy oglądaniu normalnej telewizji. Najbardziej go widać przy ogladaniu filmów, które mają poziome paski, bo sa bardziej płaskie niż format 16:9 (czyli większość filmów niestety, tylko seriale mają dokładnie ten format). Te czarne paski sa później widoczne przez kilka minut po wyłączeniu filmu. Szybko dość powidoki dają również napisy z Media Pleyera, które trafiaja akurat właśnie w te czarne paski. Zwykle po oglądaniu filmów przez 3 godziny trzeba puścić "przewijanie" w celu usunięcia powidoków. Ale jak dotąd nie miałem problemu z ich usunięciem.
Wbrew temu co czytałem na ten temat, powidoki są widoczne na ciemnym tle, a nie na jasnym.

@temperatura TV
Grzejnik??? To są bajki. Może przy maksymalnej jasności robi sie troche cieplejszy. teraz jest późny wieczór. TV chodzi od popołudnia non-stop na ustawieniach do wypalania (poniżej 50%). Nie jest nawet ciepły. Może letni i to tylko na samej górze. Mój stary CRT był dużo cieplejszy.

@bzyczenia
Juz o tym pisałem wczesniej - jest, ale tak ciche, że w porównaniu ze starym CRT to jest nic. Musiałbym wyłączyc całkowicie dźwięk, aby to usłyszeć.

@automatyczna zmiana jasności
Ludzie piszą o takich efektach. W celu testów ustawiłem sobie wszystkie automaty (czerń, kontrat) i nic takiego nie zaobserwowałem, przynajmniej oglądając sygnał TV. Na codzień z takich automatów jednak nie korzystam, bo to wcale obrazu nie poprawia. Niby próbuje, ale to jednak sam sygnał decyduje o jakości, a nie automatyka TV.

PODUMOWANIE:
Jestem bardzo zadowolony, ze nie czekałem na dostępność B850 (to był mój faworyt) - dzieki temu od 3 tygodni cieszę super TV za normalną cenę.
 

cezaryece

Member
To jak wy wchodzicie do tego menu serwisowego? BO ja do dzisiejszego dnia nie dałem jeszcze rady...

Matko Boska, ratuj!!!

Wyłącz TV, a potem....
Info, Menu, Mute, Power na pilocie...
Robisz swoje ustawienia i wyłączasz TV. Potem 2 zdrowaski, Ojcze Nasz i Apel Jasnogórski w intencji bezprobleowego uruchomiania TV... naciskasz Power i masz... to co ustawiłeś...
Albo nie i masz problem...
 

lucgfx

New member
Witam.

Jestem od 3 miesiecy posiadaczem ps50b550. Bardzo kusi mnie mozliwosc wlaczenia opcji odtwarzania filmow z usb. Niestety troche sie obawiam bo jednym z postow ktore tutaj sie pojawily.

Sprawdzona wersja softu jaka pokazuje TV: 2009/09/30_002008, sadzicie ze da rade na tej wersji?

I ostatnie pytanie, rozumiem ze da sie przywrocic ustawienia fabryczne? Oczywiscie zmiana wiaze sie z utrata gwarancji ale licze na to ze jak padnie calkiem to i tak pewnie do wymiany jakas elektornika i nowy soft, a jak padnie czesciowo (np. matryca) to przed oddaniem na serwis przywroce ustawienia fabryczne :)
 

elgator

New member
lucgfx powiem ci szczerze że nieodblokowanie tej opcji to zbrodnia, tez z poczatku myslalem tak jak ty, ale mialem wolverina 1080 i niestety moj laptop nie podolywal w odtwarzaniu, z flustracji odblokowalem ta opcje i powiem smialo zebys ja odblokowal zobaczysz wtedy pelne mozliwosc tego telewizora ktorych napewno nigdy wczesniej nigdy nie widziales.
Po pierwsze odtwarzajac z pendrajwera lub dysku, nie masz zadnych szumow, utraty ostrosci czy glebi kolorow co jest normalne przez s-video lub kabel do monitora.
Podsumowujac jezeli odtworzysz nawet zwyklego divixa to zdiwisz sie jaka jakosc ma on na TV a jaka na lapku.
 

p.sacharczuk

New member
Witam.

Od 4 dni jestem szczęśliwym posiadaczem 50B550 (...t4w) :) Przeglądam forum i mam kilka pytań. Czy jest możliwe zblokowanie wejścia do menu serwisowego?? Wciskam w trybie STAND - Info, Menu, Mute i Power. Trzymam i dalej nic sie nie dzieje. Czy powinienem wgrywać firmware ze strony Samsunga?? Czy warto?? Do TV mam podłaczone "N", C+ i PS3. Na każdym wejsciu mam 1920x1080 ale tylko 60 Hz. Czy ten model nie wykorzystuje 100Hz?? Jak by mi sie coś jeszcze przypomnialo to sie będe odzywał. :)

I jeszcze kwestia bzyczenia. Z tego co poczytałem to wszystkie tak mają. Miałem przyjemność rozmawiać ze znajomym który jest serwisantem Sasmunga. Z tego co mówil to bzyczenie jest notorycznie składane przez klientów. Wtedy serwis wkłada jakieś 2 gumki po obudowę i niby bzyczy mnie. Jak znajomy stwierdził, różnicy nie słyszał. A wy mieliście takie "naprawy" w swoich modelach?? Wyciszyło się buczenie??

I jeszcze jedno. Czy jest możliwośc dokupienia dłuzszego przewodu sieciowego?? Brakuje mi 20 cm :) w ściance na której wisi tv jest zamontowana róra masujaca kable :) HDMI pieknie ukryte ale ta sieciówka mnie drażni :)


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry