Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

cor3k

New member
Zastanawiam sie na tym Samem ale te 50 cali wydaje mi sie troche duże. Ogladam TV z odlegosci 2,3m (gdy siedze przy stoliku) lub 2,8m gdy leze na łóżku -tak ogladam czesciej :)
Źrodło sganlu to dekoder cyfry HD + odtwarzacz mkv. ALe wiadomo ze i tak w PL ciagle oglada sie glownie SD.
Żona gdy slyszy o TV wiekszym niz 42" robi sie czerwona :)
Teraz mam CRT 29cali i to byłby duzy szok, pewnie takze dla mnie.
CO myslicie?
Wolalbym chyba 46" ale SAMsung nie robi chyba takich plazm FHD, a Panasonici są za drogie.

NIE ZASTANAWIAJ SIĘ NAWET!!! przepraszam że krzyczę, ale tak mi się z młodej piersi wyrwało;P Ja miałem te same dylematy: Panas CRT 29 100hz zamienic na jakiś panas 42 plazma i co?? mam Sama 50 i śmiga jak ta lala, kabel po optyku do ampli (proponuje podłaczyć do zewnętrznego audio bo z TV to cienizna), mkv ostre jak żyleta (przerabiać w subRip), kompa nawet nie kce mi sie odpalać. Żona też była oponentem co do 50 ale jak wniosła go z kurierem do domu, obejrzała bebechy, to powiedziała cyt: "jakiś mały" :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
A z jakiej odleglosci zwykle oglądasz? U mnie czasem bedzie to niewiele ponad 2m, no może 2,3m przy stole i skok z 29cali na 50 wydaje sie duzy nawet jesli to 16/9. Niby fajnie wyglada pol sciany to TV ale oczy mogą dostać po du... :)
 

salo5

New member
Witam!

Panowie, a jak się ogląda w jasnych pokojach w dzień?
Ja mam PS42B430 bez Filterbright.
Obraz jakościowo jak dla mnie ok, ale w dzień muszę zasłaniać rolety czasami.
Czy Filterbright daje dobre osiągi i zadowalające rezultaty?

Aha!
Czy do 3,3m 50" nie bedzie za duże (HD z polskich platform oraz mkv)?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam!
 

SULIx

Member
Jeśli tv masz ustawione naprzeciwko okna to jak w każdym plazmowcu masz problem z odbiciami. Jeśli ma być ustawiony tyłem do okna to da się na pewno oglądać bez dodatkowych zasłon. Co do tego czy tv nie jest za duże z odległości 2,5 / 3 metry to powtarzam, że potrafi optycznie "zmaleć" szybciej niż się wydaje.Cały czas to najlepsze 50 cali na rynku w zestawieniu JAKOŚĆ-CENA.
 

Brynda

New member
SORY :) ale mam takie głupie pytanie ( a może mądre) :) co to jest za format mkv i gdzie go szukać ?? czy to się jakoś przerabia inne formaty na mkv ? pozdro
 

cezaryece

Member
Zwykle pliki video, które w nazwie mają 720 lub 1080 są zapisywane w postaci pliku MKV. Pewną wskazówką może być także rozmiar - powyżej 1,5 GB to na 99% będzie MKV (oczywiście jeśli to rozmiar standardowego filmu, a nie archiwum całego sezonu jakiegoś serialu).
BTW:
Ja wczoraj zakupiłem B550, w menu ustawiłem B650 i pięknie czyta MKV 1080 z dźwiękiem AC3 (do ampli po optyku) z partycji NTFS na zewnętrznym dysku USB (2,5" Toshiba 250GB). Nie miałem wczoraj za dużo czasu na takie testy, ale mam sporo "dziwnych" plików MKV, które potestuję w najbliższym czasie.
Co do obrazu - zaskoczył mnie bardzo sygnał SD z cyfrowej Vectry (wejście SCART RGB). To na prawde da się oglądać z 3,3 m na tych 50".
 

elgator

New member
Mam pewien problem z napisami przy odtwarzaniu divix-ow, mianowicie srednio w polowie filmow telewizor ma opoznienie w napisach i nawet zsynchronizowanie dzieki uzyciu tej opcji w TV po chwili napisy zaczynaja sie opozniac, problem ten nie wystepuje na kompie w zadnym programie wiec nie wiem zabardzo o co chodzi?
 

cezaryece

Member
Ja wczoraj właśnie zaobserwowałem ten sam problem, na szczęście tylko w jednym z kilku oglądanych filmów.
Dokładniej to plik mp4 zakodowany w h264, 720x304, 25 fps, napisy w formacie {xxx}{yyy}, czyli teoretycznie pozycjonowane w stosunku do klatek filmu. Na kompie idzie bez problemu, na TV napisy się spóźniają tragicznie i coraz bardziej, jakby inny fps był dla nich użyty.
Dziś spróbuję te napisy zapisać w formacie czasowym (srt), może to pomoże...
 
Ostatnia edycja:

kucyk

New member
Panowie, jestem bliski zakupu tego telewizorka, ale w wersji PS50C550. Czy ktos orientuje sie jakie sa roznice pomiedzy nimi PS50C550 vs PS50B550?

Czy C oznacza model na 2010 czy jakies konkretne zmiany i porawki?
 

cezaryece

Member
Wystarczy zadać to pytanie Googlowi...
Z pobieżnego rozeznania C500 jest modelem 2010 i w stosunku do B550 ma dadatkowo ganiazdo Ethernet (czyli funkcje sieciowe), dwa USB i możliwość wyświetlania filmów (ale czy MKV też tego nie wiem), czujnik zewnetrznego oswietlenia. Jest to więc o wiele bardziej zaawansowny model niz B550, raczej porównałbym go z B650.
 

robinet

New member
Na polskich stronach nie ma nic ciekawego na temat PS50C550 lub PS50C530. To co udało mi się wygrzebać na temat PS50C530 z ciekawości ze względu na cenę - już nawet poniżej 3tys.zł - to:
- posiada czujnik oświetlenia
- nowy panel
- niższe zużycie energii
- lepszy odtwarzacz multimedialny
- obsługa DTS
- bogatsza obsługa ustawień
 

cezaryece

Member
A mi na B550 dzis nie poszedł pilk DivX, z pozoru normalny, a jednak...
Avidemux zareportował mi "packet bitstream", po zapisaniu jako "AVI, unpack VOP" film ruszył.
 

kucyk

New member
Wystarczy zadać to pytanie Googlowi...
Z pobieżnego rozeznania C500 jest modelem 2010 i w stosunku do B550 ma dadatkowo ganiazdo Ethernet (czyli funkcje sieciowe), dwa USB i możliwość wyświetlania filmów (ale czy MKV też tego nie wiem), czujnik zewnetrznego oswietlenia. Jest to więc o wiele bardziej zaawansowny model niz B550, raczej porównałbym go z B650.

dziekowa, wlasnie wrocilem ze sklepu i mkv juz przetestowane - dzialaja!

strona samsunga jest beznadziejna, nie wiem gdzie znalazles te roznice, ja wczoraj siedzialem 4h i nic nie moglem wykopac na ten temat...

update:

na razie potestowalem jeden film mkv i mi obraz opoznia sie za dzwiekiem o sekunde, nie wiem czy powinienem to konwertowac do jakiegos innego formatu? jeszcze musze ogarnac litery...
 
Ostatnia edycja:

CSOP

New member
Porównanie PS50C550 z B550 i LCD 40"

Witam,

Jestem w trakcie wstępnego wyboru telewizora. Priorytetem na, który czekałem od ponad 2 lat była możliwość odtwarzania plików HD z napisami, by nie podpinać laptopa do telewizora.
I już chyba ta chwila nastała.
Tutaj wklejam link do fenomenalnej strony francuskiej porównującej telewizory:
Comparaison des produits sélectionnés sur LCD Compare

Jest to zestawienie telewizorów, gdzie liczyły się następujące sprawy:
1. cena do 3400 PLN
2. wielkość od 40" w górę
3. możliwości odtwarzania plików HD z napisami (wielość obsługiwanych kodeków)
4. nie liczyła się technologia wyświetlania obrazu (przedstawiciel każdej w tej cenie)
5. porównanie B550 z C550 na tle innych

Na tej stronie znalazłem kompletną listę kodeków obsługiwanych przez odtwarzacze USB.

Co do samego porównania C550 z B550 to dodano kodeki HD MPEG4 oraz znacznie zredukowano pobór prądu z pracy standardowej (250W na 170W).

Co do testów face to face obu modeli (razem z przedstawieniem zakresów optymalnej kalibracji) polecam poniższy test (niestety tłumacz google z hiszpańskiego tłumaczy fatalnie :-?, ale można zrozumieć o co chodzi):
Google Tłumacz

Myślę, że rzuci to trochę światła dla innych szukających dobrego stosunku możliwości/cena :eek:k:
 

kedziorek113

New member
Hej niedawno kupiłem ten TV i jestem zadowolony. jednak chciałem się was zapytać odnośnie konwertowania filmów żeby były na całym ekranie jaką rozdziałkę musze wpisać żeby wszystko ładnie było. No i przyznam że trochę buczy ten telewizorek pozdrawiam serdecznie. Aha i jeszcze jedna sprawa odnośnie oprogramowania pobrałem ze strony samsunga taki plik T-CHL5DEUC.exe wrzuciłem na pendriva i nic nie rusza coś źle robie?
 
Do góry