Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

SULIx

Member
Specjalnie załączyłem link w który są ustawienia ze stronki plasmatvbuyingguide :Picture Settings:
Picture Mode Movie
Black Tone:
Off
Color Temp
Warm 2
Dynamic Contrast:
Off

Wyraźnie napisane że wyłączony.
Miałem oczywiście na myśli "nasze" forum.Na którym o wyłączonej tej opcji nie słyszałem.
Kontrast dynamiczny powinien być włączony. Co do Picture Mode na Movie mam spore wątpliwości.
W tej opcji "zacinają się" sunące paski na programach informacyjnych tv.Może ma to znaczenie na sygnałach z dvd czy blue ray.
 
Ostatnia edycja:

jabbaba

New member
przed chwilą właśnie skończyłem delektować się obrazem ;]
wszystko bardzo ładnie wygląda, ogólem jestem bardzo zadowolony.

Mam tylko jeden poważny problem, nie mogę podłaczyć nooteboka do tego TV, przez kabel HDMI, telewizor w ogóle go nie widzi nie wiem co jest grane, kabel jest w stu procentach sprawny, na innym TV też nie działa, nie mam pojęcia czego to może być problem

edit: problem rozwiązany

Niestety nowy się pojawił, obraz przez HDMI jest strasznie taki ostry jak i bardziej ciemny, lepiej obraz wygląda na VGA
 
Ostatnia edycja:

SławekG

New member
przed chwilą właśnie skończyłem delektować się obrazem ;]
wszystko bardzo ładnie wygląda, ogólem jestem bardzo zadowolony.

Mam tylko jeden poważny problem, nie mogę podłaczyć nooteboka do tego TV, przez kabel HDMI, telewizor w ogóle go nie widzi nie wiem co jest grane, kabel jest w stu procentach sprawny, na innym TV też nie działa, nie mam pojęcia czego to może być problem

edit: problem rozwiązany

Niestety nowy się pojawił, obraz przez HDMI jest strasznie taki ostry jak i bardziej ciemny, lepiej obraz wygląda na VGA

Jak rozwiązałeś ten problem? Ja również mam problem z połączeniem HP Paviliona przez hdmi gdyż komp mi się resetuje. Najgorsze jest to, że pojawia się niebieski ekran "śmierci" i na okrągło się resetuje :(
 

borysj5

Member
Ponieważ w zasadzie flaki Lcd i nasze sa takie same - napisze.
Wgrywałem dzisiaj firmware od "SamyGO" v2008 ale do LCD B550 nie ma zadnych wodotrusków, soft jest zmodyfikowany ze zmian jakie zauważyłem.
1. uruchamia sie po 2-3s
2. W MS pozostaje niezmieniony model, dalej mamy B550
3. Nadal trzeba włączyc opcje USB bo nie działa
4. W MS trzeba dodatkowo ustawic pamięć flash na "with DB" bo inaczej
po kazdym otwarciu pena mamy odpalony Flash TV a nie pendriva
5. Pojawila sie dodatkowa opcja formatu obrazu
wiecej nie zauważyłem.
6. Obraz na pewno sie poprawił.

PS. Ustawiałem dzisiaj LE40B550 oryginał mial nowy firmware v2008 z serii .T-CHL5DEUC PO standardowej przeróbce TV sie NIE ODPALIŁ !!!!!!!
Musiałem go przywrócic do fabrycznych ustawien wgrać mu stary soft i następnie znowu v 2008. Potem sprobowałem z w/w wersją i lata b. ładnie. Nie zauważyłem nic podejżanego.
 

andrrew

New member
Witam. Czy próbował ktoś z posiadaczy tego TV po modyfikacji na model B650 podłączać kartę Wi-Fi SAMSUNG WIS09ABGN USB tzn. czy telewizor ją wykrywa i działa poprawnie? Proszę opisać jeśli ktoś wie co można za pomocą tej karty.
 

kamilyo

New member
Rozwiązanie problemu migania matrycy w ciemnych scenach

witam, po ponad miesięcznym użytkowaniu muszę stwierdzić ze obraz jest naprawdę dobry, jedyna wadą, która mnie drażni i której nie mogę się pozbyć jest to miganie w ciemnych scenach-rzadkie ale jednak, zauważyłem że występuje ono przy 50hz, przy 60 juz nie- porównywałem na arrivie 110. Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Migania w ciemnych scenach pozbyłem się bardzo prosto: wystarczy ustawić "poziom czerni w hdmi" na normal.
Ps. Straciłem godzinę żeby do tego dojść po drodze zmieniając wszystkie możliwe opcje w menu serwisowym, a rozwiązanie było takie proste. Szkoda tylko, że teraz czerń jest taka zielonkawa...
 

electro

New member
ktoś wcześniej poszukiwał fabrycznych ustawień SM z b550, takie zdjęcia znalazłem na jakimś czeskim forum. Powinny pomóc jak się za dużo namiesza

obrazki.elektroda.net/86_1266421747.jpg
obrazki.elektroda.net/23_1266421747.jpg
obrazki.elektroda.net/15_1266421747.jpg
obrazki.elektroda.net/51_1266421748.jpg
obrazki.elektroda.net/89_1266421748.jpg
obrazki.elektroda.net/15_1266421947.jpg
obrazki.elektroda.net/78_1266421947.jpg
obrazki.elektroda.net/100_1266421947.jpg
obrazki.elektroda.net/20_1266421947.jpg


a tak przy okazji widziałem że wcześniej ktoś wspominał o zmianie firmware na ten z modelu b650 (przynajmniej tak zrozumiałem) ale to jest inna wersja płyty b550 ma T-CHL5DEUC a b650 T-CHL7DEUC, pewnie i tak rożnia się tylko gniazdkami LAN i USB ew, flash na content. W związku z tym b550 nie przyjmuje firmware od b650. Chyba że chodziło tylko o zmiane modelu w SM a ja to opacznie zrozumiałem. A tak przy okazji zastanawiam się dlaczego mam w menu opcje cinema smooth niekatywną szarą?

I jeszcze jedno niektórzy narzekają że ekran czasem przygasa w jasniejszych scenach, w SM w dziale ADVANCED są ustawienia jakiego dimming'u zalezne od trybu obrazu.
 
Ostatnia edycja:

rafal01

New member
witam, odbieram sygnał z polsatu cyfrowego. Jaka rozdzielczość powinna być ustawiona 1920*1080, 1289*720, czy 720*576 i dlaczego przy wybraniu każdego z tych trybów podane jest 50hz skoro telewizor ma 100??
 

adikox

New member
PS50B550 czy PS50B650 ?

Witam. Po przeczytaniu tego postu i postów o 650'tce jestem prawie zdecydowany na 550 ;), ale czy może jednak warto dorzucić te 500zł i kupić 650? Na forach jedni piszą, że mają te same podzespoły inni, że 650 różni się filtrami "które powodują duże refleksy światła dziennego", a TV będzie stał w pokoju z oknem od wschodu także do południa jest bardzo jasno... Natomiast na stronie samsunga jest napisane ze 550 na panel FilterBright, a 650 "Ultra FilterBright – eliminacja refleksów światła zewnętrznego na ekranie" (zatem nie ma się to nijak do wypowiedzi na forach???) oraz "niby" inny procesor. Jak to się ma w rzeczywistości? No i dochodzi fakt ingerencji w MS co przy ewentualnym uszkodzeniu czegokolwiek w TV może być powodem że nie uznają gwarancji mimo, iż nie będzie to miało z tym nic wspólnego, a w końcu to tylko elektronika kt może się popsuć.
Reasumując - warto? :)
 

electro

New member
porównywałem 550 i 650 stojące obok siebie, wyłączone i włączone i może czymś tam sie te filtry różnią, ale jakoś nie za bardzo widać czym, najbardziej chyba nazwą :) Co do elektroniki to wszystkie te telewizory z seri 5,6,7 lcd i pdp są na tej samej platformie z delikatnymi rożnicami sprzetowymi (flash, sieć) Proponuje zaoszczędzone 500zł przeznaczyć na dobry odtwarzacz sieciowy np xtreamer, będzie odtwarzał wszystko co się da, bo ten wbudowany jak wiadomo nie odtwarza dzwięku dts, mi nie odtwarza nagrań AVCHD z kamery sony itp,
 

Krystoss

New member
Witam serdecznie

Pytanko odnosnie modelu Sama PS50B650

Jak to wkoncu jest z tym NTFS , mi np nie czyta pendriva w NTFS i tu pojawia sie problem bo jak przegrac np film mkv kotry ma wiecej niz 4 GB na pendriva. W FAT32 max mozna przegrywac pliki do 4 GB.

I czy w takim razie telewizor odczyta zewnetrzny dysk jesli bedzie w formacie plików NTFS.
 

electro

New member
osobiście tego nie sprawdzałem, ale skoro nie działa tobie pendrive z ntfs, to tak samo nie powinien działać i dysk. Chodzi mi o to że z dla tego telewizora to jest poprostu urzedzenie typu storage device, niezaleznie czy to pendrive, dysk, czy karta pamięci w czytniku. byc moze duze pliki trzeba bedzie podzielic
 

karpiu84

New member
Pojawił się dziś soft w wersji 2009. Ktoś już wgrywał, może już potrafi odtwarzać DTS? Na stronie samsunga nie ma info o zmianach.
 

morda07

New member
Nowy soft wgrałem wczoraj ale jeszcze nie sprawdzałem czy chodzi DTS.
Mam pytanie do kolegów specjalistów: bez grzebania w MS zaniechały pracy wszystkie gniazda HDMI, nic nie można podłączyć, pokazuje się komunikat o braku podłączenia urządzenia. Sprawdzałem na różnych urządzeniach i kilku kablach. Może ktoś zna jakieś lekarstwo? Ten mankament był powodem wgrania nowego softu ale to nic nie pomogło.
 

electro

New member
moze przywrocic ustawienia fabryczne ? Ale ten komunikat pokazuje sie po podlaczeniu kabla ? i jak w tedy wyglada w menu ta pozycja dla danego wejscia? normalnie odlaczone hdmi jest wyszarzone, aktywne da sie wybrac
 

Sopell

New member
Dziś kupiłem PS50B550 i pojawił się drobny problem z podłączeniem go pod reszte sprzętu. Niestety nie znalazłem odpowiedzi, szukałem kilka godzin. Pytam tu, gdyż problem dotyczy stricte modeli z opcją odtwarzania filmów przez usb.

Planuję podłączyć
Kino - TV [hdmi-hdmi]
Dekoder - TV [hdmi-hdmi]

Problem - podłączenie dźwięku:
1. Jeżeli połączę kino - dekoder [optical - optical], to nie będę miał dźwięku na głośnikach kina z filmów odtwarzanach z usb w TV.
2. Jeżeli połączę kino - TV [optical - optical], to będę miał dźwięk zarówno z TV jak i z filmów odtwarzanach z usb w TV, jednakże obawiam sie o jakość sygnału. Czy przetwornik dźwięku Samsunga (dość słaby) będzie miał wpływ na jakość dźwięku?
W Amplitunerze mam cyfrowe wejśćia 1x Optical, 1X Coaxial oraz oczywiście analog. W TV nie ma coaxiala (wg specyfikacji, bo nie moge znaleźć fotki).
Czy jedynym wyjściem pozostaje
kino - dekoder [optical - optical] - czysty dźwięk z kanałów TV na kinie
i
TV - dekoder [analog - analog] - - dźwięk na głośnikach kina z filmów na usba w TV?
Od razu mówię, że konwerterów coaxial/spdif nie biorę pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

electro

New member
Myslę że skokojnie możesz połączyć optycznym tv-kino, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że coś jest w tym tv słabej jakości, że niby jakieś szumy ma to robić czy cos? :)) tymbardziej że to leci w cyfrze w trybie pass-thru. Pomijam już fakt że jakąś wyższa jakośc możesz osiągniąc tylko na kinie, ale to nie będzie szło przez tv, więc nie trzeba sie martwić.
 

Sopell

New member
Nie znalazłem info, czy dźwięk np. z usb (np. plik mkv) czy też dźwięk z dekodera (via hdmi) przechodzi przez przetwornik TV i na wyjściu jest jedynie w formacie np. stereo czy też przechodzi bez obróbki w TV.
Co to znaczy "w trybie pass-thru"? Bezpośrednio z hdmi do opticala?
 
Do góry