Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

zwir

New member
Witam,
problem mój polega na tym iż posiadam Sony Bravia KDL-32W5500 i jest w nim wbudowany tuner cyfrowej telewizji kablowej. Kablówkę posiadam z Vectry. I posiadam też dekoder ale jest on podłączony do innego telewizora. Gdy konfigurowałem tuner cyfrowy tuner to podczas wyszukiwania programów znalazłem wszystkie ale gdy chcę obejrzeć tv to wyświetla się "brak sygnału" a EPG i wszystko działa. I teraz moje pytanie brzmi co zrobić żeby mieć sygnał ?

Natomiast drugi mój problem polega na tym iż posiadam konsolę PS3 która jest połączona kablem hdmi z w/w modelem tv. W ustawieniach wybrałem wszystkie rodzielczości ale jak włączam Assasin's Creed II lub GTA IV to rodzielczość ustawia się na 720p a przecież gry te obsługują 1080p. Problemu takiego nie ma w przypadku gry Fight Night Round 4.
 

hubi27

New member
Dlna

Witam.Po modyfikacji w menu serwisowym na model B650 pojawila sie opcja DLNA.Czy po zastosowaniu karty Wi-Fi SAMSUNG WIS09ABGN USB bedzie mozliwosc dostepu do internetu czy tez potrzebne sa jeszcze jakies zmiany?
 

SULIx

Member
Witam,
problem mój polega na tym iż posiadam Sony Bravia KDL-32W5500 i jest w nim wbudowany tuner cyfrowej telewizji kablowej. Kablówkę posiadam z Vectry. I posiadam też dekoder ale jest on podłączony do innego telewizora. Gdy konfigurowałem tuner cyfrowy tuner to podczas wyszukiwania programów znalazłem wszystkie ale gdy chcę obejrzeć tv to wyświetla się "brak sygnału" a EPG i wszystko działa. I teraz moje pytanie brzmi co zrobić żeby mieć sygnał ?

Natomiast drugi mój problem polega na tym iż posiadam konsolę PS3 która jest połączona kablem hdmi z w/w modelem tv. W ustawieniach wybrałem wszystkie rodzielczości ale jak włączam Assasin's Creed II lub GTA IV to rodzielczość ustawia się na 720p a przecież gry te obsługują 1080p. Problemu takiego nie ma w przypadku gry Fight Night Round 4.

Nie wiem co Ty chłopaku robisz i po co pytasz o Sony Bravia na wątku dotyczącym porządnego tv plazmowego firmy Samsung ....:confused: Przypominam, że jest to wątek " PS50B550".
 

SULIx

Member
Czy mozna przestwaic w b551 na b560 z softem 2009/07/17-001011?
Czy kupujac ten model tv dostaliscie polska instrukcje bo dzis do mnie dotarł tv i nie mam polskiej instrukcji ani karty gwarancyjne.
Chyba musze to reklamowac.

Telewizor oczywiście powinien mieć polską instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną Samsunga. Karta gwarancyjna to jednak nic szczególnego.Mały kawałeczek kartki jak w załączniku. Instrukcja to gruba książka w której jest opis tv w kilku językach. Zwracam uwagę wszystkim szczęśliwym posiadaczom tego tv, że wcale nie jest on obligatoryjnie oklejany przez producenta cudownymi naklejkami opisującymi jego pozaziemskie właściwości. To co jest wystawione w sklepach nie koniecznie musi być w każdym kartonie z tv. Mój egzemplarz nie miał nawet jednej naklejeczki a był zapakowany bez żadnego wcześniejszego naruszenia. Rozumiem trochę może młodszych wiekiem nabywców, że naklejki można by pewnie dołączyć do jakiejś kolekcji naklejek. Jednak z tego co pamiętam nie mają one wpływu na jakość obrazu i dźwięku ...;)
 

Attachments

  • Gwarancja PS50B550.jpg
    Gwarancja PS50B550.jpg
    401,7 KB · Wyś: 107

SULIx

Member
Naczytałeś się opinii jednej osoby napisanej w 754 miejscach w necie i chyba jeszcze jakaś osoba dopatrzyła się w B650 jakiegoś cienia czy kij wie co to było ... Samsungów zostało sprzedane pewnie parę tysięcy... Oprócz pasków może wyskoczyć 100 innych przypadków ... najbezpieczniej nie kupować a TV oglądać u sąsiada przez okno :p
Jak serwis to nie wiem i mam nadzieję, że nigdy się nie dowiem ;-)
Są osoby niezadowolone ( właśnie ten osobnik od pasków ) jak i zadowolone gdzie serwis naprawił bardzo sprawnie i uznał gwarancję mimo zmian w menu serwisowym przez danego klienta ... więc zależy gdzie oddasz.

Dla mnie wada matrycy w plazmowcu tupu "paski" do dosyć spora nowość. Ciekawe czy ktoś to dokładnie opisał. Mam wielu znajomych mają różne plazmy, również Samsunga.Żaden nie uskarżał się na "paski" na matrycy. Ciekawe jak się to dokładnie objawia ...
Swego czasu np. Sharp lcd miał kłopoty z nierównym podświetleniem matrycy. Ale to zupełnie inne opowiadanie inny typ tv.:confused:
 

HILUX

New member
Zwracam uwagę wszystkim szczęśliwym posiadaczom tego tv, że wcale nie jest on obligatoryjnie oklejany przez producenta cudownymi naklejkami opisującymi jego pozaziemskie właściwości. To co jest wystawione w sklepach nie koniecznie musi być w każdym kartonie z tv. Mój egzemplarz nie miał nawet jednej naklejeczki a był zapakowany bez żadnego wcześniejszego naruszenia. Rozumiem trochę może młodszych wiekiem nabywców, że naklejki można by pewnie dołączyć do jakiejś kolekcji naklejek. Jednak z tego co pamiętam nie mają one wpływu na jakość obrazu i dźwięku ...;)

Naklejki były mi potrzebne na tuning małego fiata. Inne osoby dostały z naklejkami i nie wiem czy to producent .. czy sklep decyduje o tym ... kto jest dzieckiem i dostanie TV oklejony a kto już nie potrzebuje naklejek ... Mi chodzi o ewentualny problem przy próbie oddania TV do sklepu. TV powinny być albo wszystkie oklejone albo nie posiadać naklejek.

w redcoon to już na pewno bym nie kupował ... wydać kupę kasy na elektronikę z Niemiec ( chyba ) .. zaoszczędzić % ceny ( o ile się uzbiera ten procent gdy doliczymy droższą niż u konkurencji przesyłkę - jak kupowałem i porównywałem ceny to przesłanie u nich TV kosztowało 150zł = LITOŚCI ) ... Każdy sklep poważnie traktujący klienta powinien dołączyć chociaż w innej formie instrukcję PL. Czy gwarancja jest uznawana w polsce - nie wiem. Teoretycznie Tak - ponieważ na karcie gwarancyjnej napisane jest, że gwarancja jest ważna dla urządzeń zakupionych w polsce a nie urządzeń wyprodukowanych na rynek polski.

Co do pasków .. do opisane jest to jako trochę ciemniejsze i jaśniejsze odcienie widoczne na czarnym tle .. u mnie nic takiego nie ma ... z TV jestem jak na razie bardzo zadowolony.
 

Norbikk

New member
Czy mozna przestwaic w b551 na b560 z softem 2009/07/17-001011?

Skąd ten soft ?
Podaj namiary.

Taki soft był w TV
Prestawilem i nic sie nie stalo tv smiga
Mam jeszcze jedno pytanie podobno po tej zmianie dziala PIP ale nie moge tego znalesc pod jakim przyciskiem jest
Wiem ze to dziala na wejscie hdmi alejakos nie udalo mi sie znalesc.

Odnosnie mojego wyboru wredconn to poprostu tv nie byl nigdzie indziej dostpeny.
Instrukcjia pl byla w formie elektronicznej nie bylo tylko papierowej pelnej
Byla natomiast szybka polska
NIe oddawalem TV bo pewnie narobil bym sobie jeszcze wiecej klopotow i nie mial ani tv ani kasy bo zawsze moze sie potluc itd.....
Ogólnie jestem zadowolony po tygodniu uzytkowania nie widze zadnych wad.
Powidoki wystepuja ale szybko znikaja .
 

SławekG

New member

jackobry

New member
Prośba o screeny z oryginalnego MS

Witam!
Może ma ktoś screeny z MS przed tuningiem.
Namieszałem sobie coś przypadkowo i chciałbym wrócić do oryginalnych ustawień.
Może jest możliwość resetu MS do ustawień fabrycznych?
Proszę o pomoc.
 

kopot1

New member
Czy to co opisał borys to prawda?

Musze to napisać :). Kupiliśmy w pracy Le40B650 bo mieliśmy akurat tyle kasy. Taki niby piękny elegancki, na półce w sklepie miał najlepszy obraz ale co z tego. Po jednym dniu oglądania gdybym mógł poleciałbym go oddać do sklepu. Obraz jest idealnie krystaliczny, wyraźny itd ale do tego stopnia sztuczny że nawet najlepsze filmy akcji wyglądają jak Teatr TVP !!! Zadne efekty nie są realistyczne, wszystkie programy wyglądają jak "Moda na sukces" nagrywany amatorską kamerą. W TV leciał "Jumper" nie dałem rady tego zdzierżyć, bo jak oglądać ciekawy film który wygląda jak nagrany w studiu na sztucznym planie, Asterix wyglądał jeszcze gorzej, jak bajka - ogólnie dno.
Wrażenia- po naszej plaźmie to LCD nadaje sie jedynie jako mebel , njlepiej bez podłączania go do prądu :)

W sumie borysj5 pisal o Le40B650 a mnie interesuje opinia o PS50B550 .
Jestem prawie zdecydowany na zakup tej plazmy ( 99% ). Dla pewności prosze serdecznie uzytkownikow tego TV o odpowiedz na ponizsze pytania.:

1. Czy ktos z uzytkownikow ma podobe wrazenia ( efekt sztucznosci.., teatru ) na PS50B550 ? Da sie to skorygowac ustawieniami obrazu ?
2. Czy mozna rozciagnac obraz przy odtwarzaniu z USB plików divx ?
3. Czy pliki mkv z audio DTS otwarzaja dzwiek?
4. Da sie podlaczyc wifi pod usb ? ( po modyfikacji w trybie serwisowym )
 
Ostatnia edycja:

lvke

New member
Witam,

od tygodnia jestem wlascicielem ps50b550, analizowalem to forum od ponad 3 miesiecy i uwazam ze wybor jest w 100% trafiony! TV jest jest rewelacja, obraz super nawet na zwyklej kablowce bez zadnego dekodera! Sam sie zdziwilem ze tak dobrze to moze wygladac!
JEzeli ktos tak jak ja zastanawia sie czy z 2,5-3metrow nie bedzie za blisko to odpowiadam ze nie! ja ogladam kablowke bez problemu,a nie mowiac juz o grach na PS3!!!
Jesli chodzi o wypalania, to po dluzszym wpatrywaniu sie z 10 cm w punkt w ktorym bylo logo kanalu to cos mozna zauwazyc ale z normlanej odleglosci nie ma problemu.

Odpowiadajac na pytania kopot1:
1. nie mam takiego wrazenia a juz obejrzalem kilka filmow z usb, tv i na ps3, w zandym momencie nie bylo takiego efektu.
2. przy ogladaniu divx sa dwie opcje w rozmiarze ekranu:eek:ryginalna co jest jakeis malutki i dopasowany który rozsiaga do wielkosci ekranu. ogladalem Holmsa w kiepskim dvdripie i wygladal na prawde dobrze na tv, nie mowiac juz o mkv.
3. Niestety DTS nie jest odtwarzany, obraz idzie ale bez dziweku,.
4. tego nie probowalem:/

Jezeli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem.

Aha i jezeli ktos sie zastanawia czy ten TV moze byc do ps3 to szczerze polecam! brak powidoków, super czas reakcji a po 3h grania nic sie nie wypala, przynajmnije ja tego nie widze z odleglosci 3m.
 

harry66

New member
czy słusznie wybrałem...?

Witam,

od tygodnia jestem wlascicielem ps50b550, analizowalem to forum od ponad 3 miesiecy i uwazam ze wybor jest w 100% trafiony! TV jest jest rewelacja, obraz super nawet na zwyklej kablowce bez zadnego dekodera! Sam sie zdziwilem ze tak dobrze to moze wygladac!
JEzeli ktos tak jak ja zastanawia sie czy z 2,5-3metrow nie bedzie za blisko to odpowiadam ze nie! ja ogladam kablowke bez problemu,a nie mowiac juz o grach na PS3!!!
Jesli chodzi o wypalania, to po dluzszym wpatrywaniu sie z 10 cm w punkt w ktorym bylo logo kanalu to cos mozna zauwazyc ale z normlanej odleglosci nie ma problemu.

Odpowiadajac na pytania kopot1:
1. nie mam takiego wrazenia a juz obejrzalem kilka filmow z usb, tv i na ps3, w zandym momencie nie bylo takiego efektu.
2. przy ogladaniu divx sa dwie opcje w rozmiarze ekranu:eek:ryginalna co jest jakeis malutki i dopasowany który rozsiaga do wielkosci ekranu. ogladalem Holmsa w kiepskim dvdripie i wygladal na prawde dobrze na tv, nie mowiac juz o mkv.
3. Niestety DTS nie jest odtwarzany, obraz idzie ale bez dziweku,.
4. tego nie probowalem:/

Jezeli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem.

Aha i jezeli ktos sie zastanawia czy ten TV moze byc do ps3 to szczerze polecam! brak powidoków, super czas reakcji a po 3h grania nic sie nie wypala, przynajmnije ja tego nie widze z odleglosci 3m.
to może niepotrzebnie zamówiłem ps50B650 , skoro ten twój model jest taki extra...?
no i ponoć B650 ma ciemniejszy obraz...?

a i 5-ciu stówek więcej też może być szkoda...:confused:
 

lvke

New member
Z tego co czytalem to b650 m jakas powloke antyrefleksyjna ale jakos nie odczuwam braku jej w mojej b550.
A ciemniejszy obraz to chyba mozna sobie tez na b550 ustawic zmniajszajac jasnosc, kontrast i cos tam z czernia ale czy to bedzie wygladalo tak samo jak na 650 to nie wiem poniewaz nie mialem z nia do czynienia.
 

harry66

New member
Z tego co czytalem to b650 m jakas powloke antyrefleksyjna ale jakos nie odczuwam braku jej w mojej b550.
A ciemniejszy obraz to chyba mozna sobie tez na b550 ustawic zmniajszajac jasnosc, kontrast i cos tam z czernia ale czy to bedzie wygladalo tak samo jak na 650 to nie wiem poniewaz nie mialem z nia do czynienia.
to,że obraz można ściemnieć na ,np.b550 , to raczej można się domyślić...
tylko,czy na b650 można , w razie czego - rozjaśnić obraz,tak aby mnie zadowolił,a przy okazji nie był na "sicher"...:-?
być może jutro sam sprawdzę...
 

rafal01

New member
nowy nabytek- samsung ps50b550

witam wszytskich, dzisiaj stalem sie wlascicielem w/w telewizorka:) mam pytania do posiadaczy: w zestawie mam dwa jakby szare magnesy( chyba to sa magnetyzery), nie ma w instrukcji napisane do czego one sluza? czy ktos wie?? nie wydaje wam sie ze tv ma bardzo szybkie przejscia pomiedzy akcjami?? prosze o odp
 

PS50B550

New member
Te magnesy to na kable musisz zapiąć bo robię one za coś w rodzaju ekranów przeciwzakłóceniowych...Ten grubszy na kabel z napięcia a ten mały to chyba na słuchawki.
 

rafal01

New member
dziękuje za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie co do obrazu: czy normalne jest to ze elementy na pierwszym planie sa ostre, a na drugim takie małe wyraźne, czy to kwestia odpowiednich ustawien(jakich?)?
 
Do góry