Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

rottary

New member
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem tv samsunga ps50b550. Zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na forum zmieniłem model w menu serwisowym z 550 na 650 oraz dokonałem zmian mających pozwolić na odtwarzanie różnych formatów plików video łącznie z napisami. Zauważyłem jednak, że nie mogę otworzyć niektórych plików avi, nie chce mi także wyświetlać napisów. Czy komuś z forumowiczów też coś takiego się zdarza? Nie mogę też znaleźć licznika godzin pracy, nie widzę go w menu serwisowym. Z góry dziękuję za pomocną odpowiedź. Pozdrawiam

Jak dotąd nie napotkałem filmu który by nie ruszył na tym TV,
przekonwertuj ten plik *.avi na *.mp4 programem `format factory`
a napisy *.txt przekonwertuj na *.srt programem `subtitle workshop` (jest już wersja 4.0 beta 4). Licznik przebiegu godzin zwyczajnie olałem.
 

borysj5

Member
Pewnie ze jak zostawisz włączony pulpit to Ci sie wypali, fakt że zaraz cienie znikną ale jednak.
To duży ekran jako monitor ciężko go zastosować bo w pełnej rozdziałce z zalecanych 4-5m niewiele przeczytasz i bedziesz musial zjechac z rozdzielczosci a z bliska troche meczy wielkość :) Ale do gier jest exxtra i nie ma zadnych cieni(HDMI)
 

PS50B550

New member
Wystarczy na kilka minut uruchomić wbudowany program do usuwania powidoków i gra. A ja mam inne pytanie a mianowicie czy po zmianie w menu serwisowym z modelu B550 na B650 telewizor można aktualizować firmware dla B650 ?​
 

olejx

New member
Przyłączam się do pytania poprzednika.

Mam problem tego typu jakiś miesiąc temu załadowałem dysk filami .mkv i ostatnio chciałem włączyć Pulp.Fiction.1994.720p.HDTV.x264-THOR.mkv i wyświetlił się komunikat że nieobsługiwany format a 2 tygodnie temu normalnie ogladałem ten film tak samo podłączony. obejrzałęm jakieś 10 min filmu i postanowiłem dokończyć kiedy indziej ale niestety teraz pojawia się komunikat nieobsługiwany format danych wideo nie rozumiem skąd takie info skoro 2 tygodnie temu był obsługiwany. Spotkał się ktoś z czymś takim, i co z tym zrobic??
 

KrisMy

New member
Witam!! Mam mały problem w 550 po przeróbce na 650 podczas odtwarzania filmów z USB w niektorych przypadkach opużnia się wyświetlanie napisów.Po wejściu w ustawienia i ich przyśpieszeniu pomaga to tylko na jakiś moment. Wiecie od czegoto zależy?
 

bubusia

Member
A ja wroce do problemu migania przy ciemnych scenach(lekkiego rozjasniania i przyciemniania). Czy jest to cecha tego modelu, czy moze niektorych egzemplarzy?. Czy mozna cos na to poradzic?
 

misiek235

New member
Synchronizacja napisów z filmem.

Witam!! Mam mały problem w 550 po przeróbce na 650 podczas odtwarzania filmów z USB w niektorych przypadkach opużnia się wyświetlanie napisów.Po wejściu w ustawienia i ich przyśpieszeniu pomaga to tylko na jakiś moment. Wiecie od czegoto zależy?

Przekonwertuj napisy do filmu do formatu .srt np. darmowym programem Subtitle Workshop. Nadaj im taki sam tytuł jak filmowi. U mnie się sprawdza ten sposób z filmami .avi i .mkv.
 

mateuszq

New member
Słuchajcie co mam z tym zrobić. Kupiłem ten tv wszystko cycus glancus tylko cos slabo odbiera mi sygnał cyfrowy tzn. wszystko jest dobrze jakis czas asz nagle program znika i wyskakuje na tv "Sygnał słaby lub brak sygnału". Jaka moze byc przyczyna?
 

PS50B550

New member
No właśnie u mnie tez występuje ten problem migania ekranu przy ciemnych scenach..., rozjaśnia się i przyciemnia. Kontrast dynamiczny wyłączony, oszczędzanie energii również i dalej to zjawisko występuje.
 

kamilyo

New member
Seria 5 Samsunga jest rewelacyjna!

Wczoraj stałem się całkowicie zadowolonym i usatysfakcjonowanym właścicielem Samsunga 50 B551. Telewizorka szukałem już od 4 miesięcy. Przeczytałem setki stron opinii użytkowników i kilkanaście forów aż w końcu zdecydowałem, plazma Samsunga. Ostrożność jednak nie pozwalała mi na zakup dopóki nie porównam telewizorków na własne oczy, a zastanawiałem się między zakupem B551 a B650. Porównanie w sklepach też mnie nie satysfakcjonowało więc namówiłem rodziców na kupno B550 a kolegę na B650. Po porównaniu obydwu TV w zaciszu domowym okazało się, że różnice w jakości obrazu jak na przeciętne oko są niezauważalne. Zdecydował filtr B650 który sprawia, że w dzień ten telewizor jest jak lustro, prawie nic nie widać poza odbiciami światła. W B550 obraz w świetle dziennym jest dużo lepszy i znacznie mniej odblasków, po prostu da się oglądać bez większych przeszkód w odróżnieniu od lustrzanego B650.Moim zdaniem wybór jest prosty: jeśli plazma samsunga to tylko seria 5 ;)Pozdrawiam wszystkich użytkowników!!!

Ps. Jeśli chodzi o powidoki to narazie nie zaobserwowałem żadnych, obraz mam puszczony przez 5m kabel HDMI v1.3 (made in china za mniej niż 40 zł) z komputera i ostrością materiału 1080p i 720p można ciąć żyletki:p Anteny ani dekodera nie podpinałem.
 

SULIx

Member
A ja wroce do problemu migania przy ciemnych scenach(lekkiego rozjasniania i przyciemniania). Czy jest to cecha tego modelu, czy moze niektorych egzemplarzy?. Czy mozna cos na to poradzic?

Było już o tym na tym forum.Trzeba uważnie czytać. Telewizor samoczynnie wyłącza matrycę przy całkowicie ciemnych scenach jeśli na ekranie nie ma żadnych innych elementów jaśniejszych jak np. logo stacji. Można to wyłączyć, jednak tylko czasowo zmieniając z pilota po kolei tools- tryb obrazu -wybór: standard - eco lub film i akceptując. Wtedy matryca nie jest wyłączana. Jednak tv po jakiejkolwiek zmianie lub wyłączeniu uparcie wraca do wyłączania matrycy.
Zapewne to taki gadżet "ekologiczno oszczędnościowy" ale jednak irytujący. Jak piszę można się tego pozbyć jednak nie na stałe.
 

SULIx

Member
A jezeli podlącze Samsunga PS50B550 pod komputer bo chce go uzywac rownierz jako monitora, będą mi sie wypalac np ikony z pulpitu?

Żaden tv plazmowy nie jest przeznaczony do stałego wyświetlania obrazów. Granie na kompie może trwale wypalić matrycę. Plazma jak dotąd jest niezastąpiona do wyświetlania ruchomych obrazów.To kompa tylko lcd.
 

bubusia

Member
Było już o tym na tym forum.Trzeba uważnie czytać. Telewizor samoczynnie wyłącza matrycę przy całkowicie ciemnych scenach jeśli na ekranie nie ma żadnych innych elementów jaśniejszych jak np. logo stacji. Można to wyłączyć, jednak tylko czasowo zmieniając z pilota po kolei tools- tryb obrazu -wybór: standard - eco lub film i akceptując. Wtedy matryca nie jest wyłączana. Jednak tv po jakiejkolwiek zmianie lub wyłączeniu uparcie wraca do wyłączania matrycy.
Zapewne to taki gadżet "ekologiczno oszczędnościowy" ale jednak irytujący. Jak piszę można się tego pozbyć jednak nie na stałe.

co do uwaznego czytania to jak przeczytasz uwaznie co napisalem to sam stwierdzisz ze nie o to mi chodzilo:p

nie chodzi o calkowicze czarne sceny, tylko o sceny ciemniejsze, gdzie czasami wystepuje efekt migania, wspomniany tez odnosnie modelu 650 w AV- obraz raz na jakis czas skokowo zmienial jasnosc, pulsowal- w ciemniejszych scenach, ale nie zupelnie ciemnych, no chyba ze to ten sam problem
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
co do uwaznego czytania to jak przeczytasz uwaznie co napisalem to sam stwierdzisz ze nie o to mi chodzilo:p

nie chodzi o calkowicze czarne sceny, tylko o sceny ciemniejsze, gdzie czasami wystepuje efekt migania, wspomniany tez odnosnie modelu 650 w AV- obraz raz na jakis czas skokowo zmienial jasnosc, pulsowal- w ciemniejszych scenach, ale nie zupelnie ciemnych, no chyba ze to ten sam problem

Do tej pory nikt nie pisał o problemach migotania czy pulsowania w ciemnych scenach. Czasem występuje jedynie minimalne opóźnienie rozjaśniania ciemniejszych scen w trybach "oszczędzania energii". Jednak jest to całkowicie związane właśnie z trybami oszczędnościowymi.Na normalnych ustawieniach nie występuje. Sprawdź tv na stabilnych sygnałach z dvd lub blue ray. Sygnał tv z satelity czy też z kablówki jak wiemy może dawać różne niespodzianki. Jeśli są kłopoty również z tych źródeł to coś nie tak z tv.
 

BeereQ

New member
Mam pytanie do posiadaczy tv z tematu; jak działa tryb oszczędzania energii?

Czy matryca jest przyciemniana? Jeśli tak, to czy na najniższym ustawieniu również obraz ciemnieje?
 

kamilyo

New member
Czy ktoś już może aktywował funkcje odtwarzania filmów w Samsungu z serii 5 na sofcie 2008? Mam taki soft i nie wiem czy mogę bezpieczne zmienić model w menu serwisowym na b650?
 

rottary

New member
Czy ktoś już może aktywował funkcje odtwarzania filmów w Samsungu z serii 5 na sofcie 2008? Mam taki soft i nie wiem czy mogę bezpieczne zmienić model w menu serwisowym na b650?[/QUOTE]

Możesz bezpiecznie zmienić model na 650
 
Do góry