Wszystko o modelu 9803

cacumen

Member
Bez reklam
dune2 napisał:
Moja propozycja jest taka bys pobawil sie pilotem od Samsunga i odczepil sie od ludzi chcacych myslec logicznie
pozdrawiam serdecznie
A gdzie ...jest "myślący logicznie" CZŁOWIEK ???

Zawyżona samoocena czy brak "poczucia rzeczywistości" ???

A może to o czym piszą inni :

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30277&page=6

I jeszcze Twoja osobista wypowiedź z forum :


Moze sie ktos w ustosunkowac do tego czy jest to wiarygodna nagroda i czy sa niezalezne testy potwierdzajace ze jest to najlepszy TV ?


Czym są dla CIEBIE niezależne testy i dlaczego 03.02.2009 nie byłeś tego
pewien , że EISA jest wiarygodna ???
Jakie są kryteria obiektywności testów w Twoim mniemaniu i co spowodowało , że w ciągu dosłownie kilku dni "EISA" AWARDS stały
się godne poważania...szczególnie dla "Philipsa" 9803H..

Przyjmę do wiadomości każdą odpowiednio udokumentowaną informację..

A pilot jak w "Samsungu" tak i w "Philipsie" nie służy do zabawy...przeczytaj
dokładnie instrukcje obsługi tych a nawet innych telewizorów...może wtedy
zrozumiesz , że mają inne przeznaczenie i sam skorzystasz na tym najbardziej !!!!!

Napisz , co sądzisz o najnowszym modelu "Philipsa" , bo się przymierzam do kolejnej wymiany a Ty zawsze służyłeś fachową radą i atencją do tej
marki.


 

Ania gal

New member
pilifs napisał:
W zeszły piątek kupiłem 9803 w promocji bez-vat w MM. Jestem bardzo zadowolony. SD oglądane z 3 m jest równie dobre, jeżeli nie lepsze niż w moim starym CRT 29 SONY WEGA. Tak jak pisał w teście KIKI - zwykłe DVD robi ogromne wrażenie. Długo szukałem i pewnie gdyby nie ta promocja w MM, dalej bym na coś czekał - jakościowo, cenowo, nowego...

Pozdrawiam

My tez, my tez !!!
promocja i MM, WSZYSTKIe Filipki w Gdansku zeszly od reki, telewizor super trzeba go tylko dobrze ustawic :) teraz czas na dobre kino domowe, myslimy o Denon s 302, ale drogie, choc Filipek tez tani nie byl. pozdrawiamy
(czy Denon 302 to dobry wybor??? malo o nim opinii, )
 

dune2

New member
Bez reklam
cacumen napisał:
A gdzie ...jest "myślący logicznie" CZŁOWIEK ???

Zawyżona samoocena czy brak "poczucia rzeczywistości" ???




dalej sie kompromitujesz ? wez w koncu zamilcz bo to sie robi nudne :)
Dla Ciebie nic nie jest wiarygodne tylko jedyne co wiarygodne to Twoje oczka i paru kolegow ktorzy sa specjalistami z forum internetowego.I co tu komentowac ? no zalosne zalosne

Philips 9803H to obecnie najlepszy TV na rynku ale cena bardzo wysoka i wiele osob na niego zwyczajnie nie stac.Tylko pozazdroscic tym co go maja bo to wspanialy sprzet.
Ale moze stanieje :)
 

dune2

New member
Bez reklam
pilifs napisał:
W zeszły piątek kupiłem 9803 w promocji bez-vat w MM. Jestem bardzo zadowolony. SD oglądane z 3 m jest równie dobre, jeżeli nie lepsze niż w moim starym CRT 29 SONY WEGA. Tak jak pisał w teście KIKI - zwykłe DVD robi ogromne wrażenie. Długo szukałem i pewnie gdyby nie ta promocja w MM, dalej bym na coś czekał - jakościowo, cenowo, nowego...

Pozdrawiam

Ile dales za niego ?
Jeszcze niedawno to cudo kosztowalo w euroagd cos ok 8200 a teraz po skoku euro cena wynosi az 9799 ale to zapewne przejsciowe.

Poki co pozostaje mi ogladanie go u znajomych i w sklepach i jakoscia ten TV poprostu powala i wyroznia sie ponad inne.
 

cacumen

Member
Bez reklam
dune2 napisał:
dalej sie kompromitujesz ? wez w koncu zamilcz bo to sie robi nudne :)
Dla Ciebie nic nie jest wiarygodne tylko jedyne co wiarygodne to Twoje oczka i paru kolegow ktorzy sa specjalistami z forum internetowego.I co tu komentowac ? no zalosne zalosne

Philips 9803H to obecnie najlepszy TV na rynku ale cena bardzo wysoka i wiele osob na niego zwyczajnie nie stac.Tylko pozazdroscic tym co go maja bo to wspanialy sprzet.
Ale moze stanieje :)


Dużo słów , mało treści-żeby było jasne ...raz na zawsze ...pisałem wyżej
. ale ...zapominasz zbyt często-ma określone wady...bo nie ma IDEAŁU!!!
W normalnych warunkach ma obraz znakomity!!!
Dla mnie podstawowym mankamentem była i jest nadal proporcja ceny do
możliwości-w postach moich powyżej znajdziesz odpowiednie wpisy.

TYLKO CZYTAJ A NIE WMAWIAJ !!!!


 

pilifs

New member
@dune2

7 376,- w MM.

Na razie korzystam tylko z SD w UPC. Jutro PS3.

@awujotka
Dzięki za podpowiedzi na forum odnośnie ustawień.

Pewnie wywołam teraz fale oburzenia, ale dobrej jakości DivX odtwarzane na najtańszym DVD Panasonica przez EURO, naprawdę cieszą oko.

@kiki

Jak zlikwidować efekt "halo" bez pogorszenia czerni?
 

AndysTV

New member
lolek126 napisał:
Witam proszę mi pomóc jestem zainteresowany kupnem modelu 42 PFL 9803 tylko zaintrygowała mnie pewna uwaga na stronie Philipsa przeczytałem pytanie ( chodziło o ten właśnie model ) : "Z telewizora dochodzą krótkie odgłosy trzaskania w okolicach godziny 5:00 rano. Czy jest to normalne? " a odpweidz do tego pytania zabrzmiała: "Telewizor wydaje odgłosy trzaskania, gdy na krótki czas wybudza się z trybu gotowości w celu wykonania testu wewnętrznego i pobrania ewentualnych, koniecznych aktualizacji. Jest to zjawisko normalne."
Witam,
może ja jakiś nietypowy jestem..., ale potwierdzam wypowiedź Philipsa, miałem okazje jakiś czas temu spać przed tym TV i faktycznie w nocy miałem okazje zobaczyć jak się sam włączył (trzask to przełączający przekaźnik-stycznik) w bloku zasilania zapewne, tylko z lekkim podświetleniem matrycy LCD, ale bez jakiegokolwiek obrazu i po kilkunastu sekundach się wyłączył. Co pewnie ważne był wówczas podpięty do domowej sieci z internetem, choć z drugiej strony w ustawieniach statycznych ma tylko IP i maskę podsieci..., tak czy siak włączył się i wyłączył sam, duchy, czy co ???:hmm:
A tak BTW to super TV !!!:grin:
 

tejot

New member
AndysTV napisał:
Witam,
może ja jakiś nietypowy jestem..., ale potwierdzam wypowiedź Philipsa, miałem okazje jakiś czas temu spać przed tym TV i faktycznie w nocy miałem okazje zobaczyć jak się sam włączył (trzask to przełączający przekaźnik-stycznik) w bloku zasilania zapewne, tylko z lekkim podświetleniem matrycy LCD, ale bez jakiegokolwiek obrazu i po kilkunastu sekundach się wyłączył. Co pewnie ważne był wówczas podpięty do domowej sieci z internetem, choć z drugiej strony w ustawieniach statycznych ma tylko IP i maskę podsieci..., tak czy siak włączył się i wyłączył sam, duchy, czy co ???:hmm:
A tak BTW to super TV !!!:grin:

Potwierdzam. W prawdzie tv mam troszke inny (7633), ale sam zaobserwowalem + orientowalem sie na infolinii philipsa + znalazlem tez w instrukcji obslugi, ze o godz. 5 tv wlacza sie sam na jakis czas. Towarzyszy temu pstrykniecie przekaznika, takie samo, jak podczas normalnego wlaczania. Tyle, ze ten 'test wewnetrzny' to wg firmy aktualizacja listy kanalow. Ponizej fragment instrukcji obslugi tv
[...]Ręczna aktualizacja listy
kanałów
Jeśli telewizor działa w trybie gotowości,
aktualizacja jest przeprowadzana codziennie
rano. Ta aktualizacja powoduje dopasowanie
kanałów zapisanych na liście kanałów z kanałami
dostępnymi od nadawcy. Jeśli kanał jest
niedostępny, zostanie usunięty automatycznie z
listy kanałów.
Listę kanałów można również zaktualizować
ręcznie.[...]

Pozdrawiam!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
pytanie do pilips :)

pilifs napisał:
W zeszły piątek kupiłem 9803 w promocji bez-vat w MM. Jestem bardzo zadowolony. SD oglądane z 3 m jest równie dobre, jeżeli nie lepsze niż w moim starym CRT 29 SONY WEGA. Tak jak pisał w teście KIKI - zwykłe DVD robi ogromne wrażenie. Długo szukałem i pewnie gdyby nie ta promocja w MM, dalej bym na coś czekał - jakościowo, cenowo, nowego...

Pozdrawiam

Witam Cię kolego sluchaj czy mógłbyś dać na siebie jakis namiar np gg lub coś w tym stylu bo chciałbym porozmawiać z Tobą na temat philipsa 9803 a ty własnie go kupiłeś to myslę że byś odpowiedzial mi na kilka pytań. Jakbyś nie chciał dać numeru gg czy numeru kom. tutaj na forum to mój numer gg 2963326 i tam możesz zostawic namiar na siebie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. I zgóry dziekuję za pomoc :)
lolek
 
Ostatnia edycja:

pilifs

New member
Bardzo udane, jak na mój gust ustawienia 9803 dla SD; z małymi modyfikacjami, na podstawie strony:

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1236858201

kontrast - 76
jasność - 58
kolor - 50
nasycenie - 0
ostrość - 0
redukcja szumów - min. głównie dla TVP1/2, dla pozostałych można off
odcień własny - R 117, G 87, B 62, punktów czerni pozostałych nie ruszałem
Perfekt Pix:
hdnm - off. po ostatnim firmware jest już prawie idealnie ale na dziś on tylko do kanałów sportowych
100 Hz - off
ostrość - off
dynamiczny kontrast - min. Na off obraz wygląda najbardziej naturalnie, bardzo bliski CRT albo PLD. Jednak przy świetle dziennym, którego u mnie sporo te minimum wygląda lepiej.
dynamiczne podświetlenie - najlepszy obraz
zmniejszenie MPEG - on
wzmocnienie kolorów - off
active control - on
czujnik światła - on. Tutaj jedyne rozczarowanie tym tv - z tego co widać nie jest to wielostopniowa, płynna zmiana, a raczej on / off. Byłem do tej pory przekonany, że technologicznie tv wyprzedzają monitory komputerowe a tu trochę lipa - w moim EIZO czujnik światła działa zdecydowanie lepiej.

Dodam na koniec, że ustawienia obrazu można skonfigurować indywidualnie dla każdego wejścia. Uzyskane kolory nie wpadają już tak mocno w magentę a efekt "halo" mocno zależy od jakości sygnału - na BD z PS3 już nie występuje.

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ustawienia LCD 9803

Witam wszytskich proszę o napisanie ustawień tego modelu jakie macie w swoim philipsie tylko prosiłbym o wszytskie ustawienia i prosze napisać czy przy tych ustawieniach co właśnie macie jesteście zadowoleni z obrazu. Również proszę mi napisać oczywiście Ci co mają ten model czy widzicie że przy szybkich obrazach ten LCD sobie za bardzo nie radzi podczas oglądania filmów czy np oglądania sportowych programów. Bo takie w sklepach krąża opinie jesśi jest ten model porównywany do nowych modeli samsunga serii UE 40 B 7000 aczkolwiek na ten model na forum o samsungu też jedni piszą dobrze a inni źle. Pozdrawiam i czekam na Wasze wypowiedzi z ustawieniami.
lolek
Ps. widzę że u góry są jakieś ustawienia ale może macie inne i też jesteście zadowoleni.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sprawa wgrania nowego softu.

Zbih napisał:
trochę z innej beczki 8)

http://philips.samipupu.com/

polecam wgranie nowego softu .. wkońcu hd natural motion działa płynnie i bez zarzutów ..

Witam proszę mi napisać czy po wgraniu softu jest duża różnica przy oglądaniu szybkich akcji - chodzi mi o poprawę po wgraniu nowego softu i jak się sprawuje perfect natural motion ? I czy wcześniej było widać że ten model miał lub jeszcze ma problemy właśnie przy oglądaniu szybkich akcji.
Proszę napisć swoje spostrzeżenia przed i po wgraniu softu ostatniego.
lolek
 

MINIDYSK

New member
Philips 9803

Proszę o podpowiedz co może być za przyczyna że codziennie o godz . 5 rano słychać jakby uruchamiał się telewizor ,pyka przekażnik gaśnie kontrolka na około minutę na ekranie pojawia się ledwo widzialna poświata i po chwili gaśnie obserwuję ze tak jest codziennie nie wiem co robić czy jest to jakaś wada czy to jest jego taka uroda , może ktoś także to u siebie zaobserwował pozdrowienia
 

tejot

New member
MINIDYSK napisał:
Proszę o podpowiedz co może być za przyczyna że codziennie o godz . 5 rano słychać jakby uruchamiał się telewizor ,pyka przekażnik gaśnie kontrolka na około minutę na ekranie pojawia się ledwo widzialna poświata i po chwili gaśnie obserwuję ze tak jest codziennie nie wiem co robić czy jest to jakaś wada czy to jest jego taka uroda , może ktoś także to u siebie zaobserwował pozdrowienia

http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=338233&postcount=188
pozdrawiam
 
Do góry