Wszystko na temat 42/47 pfl 9703 D

jos1

New member
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
No nie wiem . Jak na razie to ceny 37PFL9603 są w granicach 5300-5500 . Na Allegro ma koleś za 4800 ale nie ma z nim żadnego kontaktu . Ani nie odpisuje na maile ani nie można się dodzwonić . Trzeba czekać . Liczę na to ze jak się pokaże w wiekszej ilości sklepów to będzie taniej .:)
 

jos1

New member
Okolo trzech godzin spedzilem z milym sprzedawca w Saturnie w Braunschweigu na testowaniu Philipsa 42 PFL 9703 D moze za duzo powiedziane testowaniu ,raczej bawilem sie ustawieniami i porownywalem z innymi modelami Philipsa , byly tam miedzy innymi starsze modele takie jak : 52 PFL 9632 D - 47 PFL 9732 D/10 - 47 PFL 9532 D i kilka innych .Musze przyznac ze jest to bardzo udany model i z pewnoscia nie posiada w obecnej chwili w gronie LCD TV konkurenta .Facet zrobil prezentacje Ambilight z fragmentami Video opadow deszczu i blyskawic – GENIALNIE niewiarygodnie szybkie reakcie swiatla !
Zaprezentowal tez z nosnika USB mozliwosci odtwarzania filmow i zdjec w kilku formatach ,super jakosc ! Bardzo plynne ruchy .Dzwiek tez zrobil na mnie dobre wrazenie mimo tak malych glsnikow byl bardzo dynamiczny.Plusem jest rowniez znacznie szybszy czas przelaczania kanalow .
To byly plusy ale jest tez minus a mianowicie LG matryca ktora jest w tym modelu wbudowana posiada fioletowa poswite ,nic sie nie zmienilo od czasu modeli 9732 trzeba z tym zyc albo czekac na model 52 cali w ktorym moze ? bedzie montowana czarna matryca Samsunga tak jak w SUPER modelu 52 PFL 9632 D .Nastepny minus to nieplynne wyswietlanie materialu TV ale tylko czasami !! ,moze to Philips zalatwi nowym Updatem ?
To sa potwierdzenia kolegow z niemieckiego Forum tego co sam widzialem i napisalem o tym TV :

http://www.hifi-forum.de/viewthread-152-2701.html

Pozdrawiam
Jos1
 

KIELAQ

New member
Bardzo cenne uwagi . Dzięki jos . Szkoda że nie ma 37 calowego 9703 . Będę musiał się zadowolić 9603 . Ale przecież różni się tylko brakiem światełek na górze :) . Mam pytanie czy ta fioletowa poświata pojawia się tylko jak się patrzy pod kątem ? Tak było w tych starszych modelach .
 

urad

New member
mozna odtwarzac filmy z portu USB ??? hmm to byloby super, bo nic o tym nie wspominają w specyfikacji, jedynie mowia o zdjeciach i mp3.
 

Yakasu

New member
Powiem Wam, że mętlik mam po czytaniu wszelkich opini nt. róznych modeli LCD.

Z suchych danych 9703 powinien być najlepszy, ale teraz jos1 napisał o filoletowej poświacie normalnie z "z kapci wypadłem". Wcześniej moim faworytem był Samsung 42a656:(jednak widziałem jego liliowe wyświetlanie w przypadku czarnego tła i zrezygnowałem z niego. Teraz następny przypadek fioletowego czy pewnie liliowego wyświetlania i znowu zawód:???:.
Naoglądałem się już różnych modeli LCD i teraz skłaniam się ku Sony 40x3000/3500 tam naprawdę widać jakość odbioru (choć doczytałem się o cloudingu i hałasie z wentylatorków za głośniczkami)

Ogólnie można się załamać.

Poczekam aż Philips 9703 pokarze się w jakimś sklepie zobaczę co i jak ale jak się wkurzę to wezmę Aurea i będzę miał spokój...
 

jarek12345

New member
Yakasu napisał:
Powiem Wam, że mętlik mam po czytaniu wszelkich opini nt. róznych modeli LCD.

Z suchych danych 9703 powinien być najlepszy, ale teraz jos1 napisał o filoletowej poświacie normalnie z "z kapci wypadłem". Wcześniej moim faworytem był Samsung 42a656:(jednak widziałem jego liliowe wyświetlanie w przypadku czarnego tła i zrezygnowałem z niego. Teraz następny przypadek fioletowego czy pewnie liliowego wyświetlania i znowu zawód:???:.
Naoglądałem się już różnych modeli LCD i teraz skłaniam się ku Sony 40x3000/3500 tam naprawdę widać jakość odbioru (choć doczytałem się o cloudingu i hałasie z wentylatorków za głośniczkami)

Ogólnie można się załamać.

Poczekam aż Philips 9703 pokarze się w jakimś sklepie zobaczę co i jak ale jak się wkurzę to wezmę Aurea i będzę miał spokój...



z tego co ja czytalem to ta poswiata fioletowa widoczna jest tylko gdy patrzymy na ekran pod jakims katem .jesli masz czas to mozna skoczyc do jakiegos sklepu RTV i poszukac modelu starszego od 9703 czyli PFL 9732 D/10 np 42" na ktorym bedziesz mogl sprawdzic co i jak jest z ta poswiata .pozdr



.
 

KIELAQ

New member
Wybór Aurea nie rozwiązuje problemu bo używa podobnych matryc . Lepsze matryce mają (a przynajmniej miały) modele 52 cale . A przecież aurea jest 42 :) . Moim zdaniem z tym fioletem to nie jest duży problem ale najlepiej jak każdy sam to oceni .
 

pkoso

New member
42pfl9603

Zastanawiam sie po co ktos wypisuje jakies bzdury o fioletowym kolorze w nowych philipsach, a najgorsze jest to ze najwidoczniej osoba piszaca nie ma takowego w domu. Ja moge powiedziec ze owszem kolor czarny z boku nie jest czarny jak heban ale w zadnym tv chyba tak nie ma natomiast w philipsach 9603 pod katem kolor czarny pzechodzi w taki blady czarny mocno ciemno szaro i leciutko z odcieniem granatu - ale podeszlem do tv zupelnie zboku zeby ten efekt zobaczyc - normalnie nie widac a ogladam z kanapy i 2 foteli po obu stronach kanapy wiec chyba z dosc szerokich katow. pozdrawiam
 

KIELAQ

New member
To bardzo dobra wiadomość . Po komentarzach na tym forum myslałem że nowe modele mają tak jak stare tendencje do wpadania we fiolet z dużego kąta . Ale widocznie ktoś przesadził łagodnie mówiąc , albo mają różne matryce . Czy przy kącie patrzenia 45 stopni obraz się zmienia ? To dla mnie istotna informacja .
 

pkoso

New member
KIELAQ napisał:
To bardzo dobra wiadomość . Po komentarzach na tym forum myslałem że nowe modele mają tak jak stare tendencje do wpadania we fiolet z dużego kąta . Ale widocznie ktoś przesadził łagodnie mówiąc , albo mają różne matryce . Czy przy kącie patrzenia 45 stopni obraz się zmienia ? To dla mnie istotna informacja .
Wlasnie sprawdzilem dokladnie - do 45 % jest naprawde dobrze, dalej zaczyna byc coraz gorzej, co nie znaczy ze tragicznie ale do 45 % jest ok. Naprawde lepiej niz w philipsach wersji wczesniejszych. To jest moje subiektywne zdanie - mysle ze bedziesz zadowolony ale jak jeszcze sie wachasz to na poczatku tygodnia podjedz do Media Markt i sam zobacz -chyyba maja juz wersje 7 wiec zobaczsobie 7 i pomysl ze 9 jest lepszy i :) .... decyzja nalezy do Ciebie
 

urad

New member
Nie ma fioletowej poswiaty, jedynie przy duzych katach poprostu czarny troche blednie, ale tak naprawde to kto oglada filmy pod duzym katem.
 

KIELAQ

New member
Dzięki za sprawdzenie . Jestem zdecydowany na 37 cali 9603 . Widziałem wcześniejsze modele - jeżeli w nowym jest lepiej to tylko się cieszyć . Mam zamiar w tym tygodniu zamówić . Czekam tylko na więcej ofert w sklepach internetowych . Jak będzie gdzieś 9603 w sklepie to oczywiście pojadę i zobaczę .
 

pkoso

New member
Niestety musze delikatnie sprostowac ta fioletowa poswiate, jednak zauwazylem taka ale w specyficznych warunakach a mianowicie byla wiedoczna czasami w filmie pitbul na 2 kanale tvp i to jak wstalem a telewizor mam na niskim stoliku - czyli bylo widac ze czarny przechodzi w fiolet patrzac na slaby badz co badz sygnal i patrzac z gory a nie z boku !!. Napisalem bo chce byc obiektywny i nie bede wychwalal philipsa za wszelka cene nie mam z tego zadnych prowizji w przeciwienstwie do forum o sharpach gdzie kiki w ciemno wychwala sharpy. pozdrawiam
ps.
mi to nie przeszkadzalo - efekt widzialem moze 30 sek na caly film pozatym czarny byl ok
 

dachar1

New member
9703

Witam. Posiadam filka już ponad m-ąc i jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o poswiatę o któej mowa w komentarzach , to przyznam się ze nie stwierdziłem tego objawy a i oglądanie pod dużym kątem nie powoduje złości w oglądaniu nawet mój laptop się kryje;) a funkcja ambiligh jest wręcz rewelka chociaż moja druga polowa narzeka że nie może spać przez nią ( no cóż muszę ją zamienić na nowszy model:grin: )
 

kub@

New member
a funkcja ambiligh jest wręcz rewelka chociaż moja druga polowa narzeka że nie może spać przez nią ( no cóż muszę ją zamienić na nowszy model:grin: )
:)
a czy ambilight można gdzieś w opcjach wyłączyć? albo regulować siłę jego świecenia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry