Współraca tv UE46F7000 z dyskiem WD My Cloud

mp_nafta

New member
Oba (Tv i dysk) mam zamiar dopiero kupić, więc nie mam jak sprawdzić przed zakupem, raczej nie pozwola wgrać pliku na dysk przed zakupem ;)
Właśnie o mkv i napisy chodzi, a dlaczego sądzisz że tu może być problem?
U Ciebie działa?
A może chodzi o przepustowość sieci?
 

tdx

New member
Bez reklam
chodzi o serwer DLNA niby certyfikat jest zarówno w TV jak i w urządzeniu, ale nie gwarantuje on pełnej zgodności.
Dlatego warto to sprawdzić
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Oba (Tv i dysk) mam zamiar dopiero kupić, więc nie mam jak sprawdzić przed zakupem, raczej nie pozwola wgrać pliku na dysk przed zakupem ;)
Właśnie o mkv i napisy chodzi, a dlaczego sądzisz że tu może być problem?
U Ciebie działa?
A może chodzi o przepustowość sieci?

Bo sprawdzałem. Moja sieć to 60Mb. Pisałem o tym w innym wątku.
Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To może ktoś podpowie sprawdzone rozwiązanie.
Jaki dysk dlna do tv ue46F7000 kupić, żeby było dobrze ;) ?

Witam,

Oto wyniki testów pracy moich dysków sieciowych:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...tora-otwiera-inne-horyzonty-zniewala-122.html

Jak to będzie z UE46 nie wiadomo. I tak jak pisał TDX .. zgodność jest pewności nie ma.
Jeśli nie idzie sprawdzić to najlepiej zwykły dysku USB ... Tam nie ma kłopotów o ile UE46 obsługuje mkv i napisy.

Pozdr.
 

mp_nafta

New member
A właśnie miałem zapytać kolegów jakie rozwiązanie jest lepsze (mkv+napisy, zdjęcia, muzyka) dysk dlna przez router do tv czy bezpośrednio przez usb.
Jaki dysk usb wybrać? 2,5" czy 3,5" z własnym zasilaniem?

A może warto założyć temat odnośnie tego jaki dysk współpracuje z danym tv? No chyba że już gdzieś jest.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A właśnie miałem zapytać kolegów jakie rozwiązanie jest lepsze (mkv+napisy, zdjęcia, muzyka) dysk dlna przez router do tv czy bezpośrednio przez usb.
Jaki dysk usb wybrać? 2,5" czy 3,5" z własnym zasilaniem?

A może warto założyć temat odnośnie tego jaki dysk współpracuje z danym tv? No chyba że już gdzieś jest.

Witam,

Każde rozwiązanie jest dobre. Ja stosuje oba, ale częściej DLNA z WD. Dysk zewnętrzny 2,5" zasilany po USB. Używam takiego Toshiby 500GB - żadnych problemów. Zaletą dysku zewnętrznego jest tylko to, że nie ma problemów z formatami plików.
Wybór należy do kolegi.
Ja stosuje prostą zasadę ... Jeśli chce do czegoś jeszcze wrócić a odtwarza mi się po DLNA z WD to tam wrzucam. Cos do obejrzenia na szybko wrzucam na HDD USB.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

majkeljot

New member
Najlepsze rozwiązanie to Dysk sieciowy który będzie widziany przez TV jako zasoby dysku (dysk zmapowany). DLNA to takie zło konieczne które trochę działa trochę nie, jak w piosence ... bo z DLNA nigdy nie wie, o nie wie się, czy dobrze jest czy może jest ....http://www.youtube.com/watch?v=Fo6t1e8Q2t8
Pytanie jak ten WD. Czy TV go tak zobaczy czy nie?
 
Do góry