współpraca PS3 z routerem z Netii

debeef

New member
Bez reklam
Zamierzam zmienić Neostradę na Netię, mimo narzekań naa ten sprzęt mnie livebox sprawuje się bez zarzutu, teraz jednak Netia oferuje mi router Siemens SLI 5300, a ja niewiele na temat tego routera i jego współpracy z PS3 umiem znaleźć, najczęściej są to pytania takie jak moje, a odpowiedzi są najczęściej zdawkowe w stylu pewnie działa z ps3, bo dlaczego ma nie działać, ja jednak chciałbym mieć pewność, że nie kupię czegoś co mi się nie przyda dlatego prosiłym o odpowiedzi osoby, które sprawdzziły współpracę tego routera z ps3.
 

debeef

New member
Bez reklam
dzięki, przynajmniej już mam jakieś info...zastanawiam się czy nie lepiej kupić d-linka, bądź link sysa względnie netgeara...muszę się dowiedzieć co do ceny
 

pysio78

New member
debeef napisał:
dzięki, przynajmniej już mam jakieś info...zastanawiam się czy nie lepiej kupić d-linka, bądź link sysa względnie netgeara...muszę się dowiedzieć co do ceny

Ja używam TP-LINKA(wbrew pozorom nie ma on nic wspólnego z Telekomuną :p). Kosztował mnie jakieś 150 zł i sprawuje się rewelacyjnie.

Mogę z czystym sumieniem Ci go polecić. Szczególnie fajnie teraz działa gdy ustawiłem podział pasma i PS3 dostało priorytet najwyższy. Teraz inni sobie moga robić co chcą nie zakłócając mi łącza :)
 

debeef

New member
Bez reklam
A co to są te annexy, bo trudno sie pytać o coś o czym się nic nie wie. Ma ktoś jakieś doświadczenie z Netią i internetem?? Czytałem, że nie utrzymują stałej prędkości łącza, a akurat ten aspekt jest dla mnie ważny.
 

Bambolo82

Banned
Ja również od pół roku używam routera WIFI marki TP-Link. Sprawuje się rewelacyjnie, a kosztował tylko 120 zł. Zasięgi WIFI łapie przez 3 kondygnacje mojego domku szeregowego (i to pomimo że mam go na strychu!) i jeszcze sąsiad w sąsiednim szeregu łapie też na 3 kondygnacjach moją siec domową jak coś sobie chce ściągnąć z mojego laptopa.

Bez problemu obsługuje DLNA, internet z CHELLO, 3 laptopy, IPhona, PS3 i generalnie kazdy inny sprzet z WIFI. Streamowanie, P2P działa bez problemu (np. spokojnie streamuje bezprzewodowo filmy mkv. 4,47 GB 720p z mojego lapcia :D ).

TP-Link. Tanio i dobrze.
 

debeef

New member
Bez reklam
Telekomuna zrobiła mi prezent na Nowy Rok i wyłączyła o 1 w nocy 31.12.2009r. net, wywaliło mnie z K2 w którego grałem po necie i już się nie włączyło. Rano dzwonię na infolinię, miła pani pyta o co chodzi ja opisuję problem, mam chwilę poczekać...potem mówi do mnie ta sama pani, a jakby zupełnie inna...skończyła się umowa to wyłączyliśmy, Ja że dziś do 24 umowa obowiązuje, ona, że do 31 czyli 31 wyłączają net i mam rozmawiać z nowym operatorem wszystko w sposób niegrzeczny by nie powiedzieć chamski, jako, że łatwo się mnie nie da spławić rozmowa trwała jakiś czas, jednak od pewnego momentu pani "zacięła się płyta" i powtarzała, że udzieliła mi już wszystkich informacji. Poprosiłem o dane pani i się pożegnaliśmy. Telefon do Netii, oni, że muszą czekać aż Telekomuna odblokuje połączenie, a znając ich nie zrobią tego wcześniej niż 01.01.2010 r rano. Czyli czysta złośliwość. Oczywiście ja straciłem dzień internetu...oni stracili klienta. Nadal nie kupiłem jednak routera także wykopałem stary modem i teraz śmigam na modemie, po tym przydługawym wstępie chodzi mi o to czy w Netii ważny będzie dla mnie rodzaj annexa (podpięty będzie komp przez Ethernet i psp i ps3 przez wifi) czy robi mi różnicę czy będzie przewodowy czy bezprzewodowy (Livebox dawał bez problemów radę). Czy muszę kupować droższe czy mogę tańsze sprzęty( routery) jak pisałem wcześniej patrzyłem za d-linkiem, linksysem, ostatnio TP linkiem(dzieki wam) ale wybór jest tak wielki, a moja wiedza jest tak mała(w tym temacie), że prosiłbym o podanie jakiś dobrych propozycji do 200 zł, ale może byc nawet za 100 zł:mrgreen:
 

HaJaBuSa

New member
Ja posiadam internet z Netii.Ostatnio miałem przerwe w dostawie od 23 grudnia do 3 stycznia.Więc cale wolne spędziłem na wydzwanianiu i słuchaniu że mają awarię tylko nie wiedzą jeszcze kiedy będą ją usuwać:razz:.Aha przy pierwszym logowaniu się internet działał tylko parę godzin,bo dostałem 2 tygodniową przerwę.Ogólnie da się wytrzymać.Śmigam na TP LINK W8901G za 99,99zł
 

debeef

New member
Bez reklam
No toś mnie pocieszył:(
Widzę że popularne te tp linki...99 zł to świetna cena, a jak z wifi?? router bezprzewodowy??
 

matiashek

New member
Ja z mojej stronym moge Ci polecic Linksysa WAG200G super sprzęcik do kompa jak i ps3 po wifi. Nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów
Pozdrawiam :) wszystkich a w szczególności drosophilia
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
dzięki wygląda ciekawie...mam tylko kłopot z annexem raz jest napisane, że do netii nadaje się z annexem A, a raz że z B i teraz nie wiem jaki kupić...ponoć z annexem B nie działa neostrada, a ja mam Netię na łączu Neostrady...także teraz nie wiem...
 
Do góry